in ,

Arada Filmi Yönetmeni Mu Tunç ile Röportaj ve Filmin Fragmanı

Arada Filmi Yönetmeni Mu Tunç ile yaptığımız röportaj ve filmin fragmanını haberimizde bulabilirsiniz.

Yönetmen Mu Tunç İle Yeni Filmi ‘Arada’ Hakkında Konuştuk. Arada filmi gelecek ve dünyanın mikrolaşma sürecinde olduğunu belirten Mu, senaryoyu yazarken bu mikro topluluklardan ilham aldığını belirtiyor.

Mu Tunç’un hayatından kısa bir özet.

Gelecek ve Dünya’nın mikrolaşma sürecinde olduğunu belirten Mu, senaryoyu yazarken bu mikro topluluklardan ilham aldığını belirtiyor. Arada filmine kendi geçmiş hayatından da dokunuşlar katan başarılı yönetmen, sanatla iç içe bir evde doğup büyümüş. Sanat ile bağı küçük yaşlarda başlayan genç yönetmen tasarım ve sinema bölümlerinde eğitim almış. Uzun bir süre reklam sektöründe yer alan Mu, Türkiye’ye döner dönmez ilk filmi ‘Arada‘ için kolları sıvamış.

Arada filmi konusu nereden geliyor?

Arada filminde, 70’li yıllarda müzisyen olan babası ve Türkiye’nin ilk Punk gruplarından birinin kurucusu olan abisi ise kendisinin en büyük ilham kaynağı. Filmin başrollerinde Burak Deniz, Büşra Develi ve Eriş Akman’ı gördüğümüz başarılı filmde müzikler ise Orkun Tunç’a ait.

Peki filmi biraz anlatır mısınız?

Arada filmi İstanbul’dan kaçmak isteyen bir gencin hikayesi anlatılıyor. Amerika’da yaşamak isteyen Ozan, yurt dışına gitme hayaliyle yaşayan, punk şarkılar söylemeyi ve dinlemeyi seven bir genç. Sevgilisi Lara ile İstanbul sokaklarında yaşadığı 1 günlük hikayeyi konu alan film aynı zamanda geçmişten izlerde taşıyor.

Filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi olan Mu ile yaptığımız röportajı ve filmin fragmanını videolarımızdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Röportaj için bize kapılarını açan Topağacı No:70 Cafe’ye ve röportajı gerçekleştiren Huseynzadeh Aysel’e teşekkür ederiz.

shallwetr@gmail.com adresine içerikle ilgili görüşlerinizi belirtebilir, haberi paylaşmak isterseniz sayfada bulunan sosyal medya ikonlarını kullanabilirsiniz.

Özellikle müzikleri ile dikkat çeken filmin müziklerini yönetmen Mu Tunç‘un abisi Orkun Tunç yapmış. Orkun Türkiye’nin ilk punk müziği ile uğraşan isimlerinden. Kendisi ile kısa bir söyleşi yaptık ve “o dönemde bu tür müziklerle uğraşanlar hakkında “kız vermezler” şeklinde ifadeler kullanılırdı. Ne yazıkki bize yöneltilen bu ithamların hepsi gerçekti. İnsanlar müzik zevklerine göre bile ayrımcılığa uğrarlardı” şeklinde bir açıklama yaptı.

 

Arada Filmi, 17. if İstanbul Bağımsız Filmler Festivali

 

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

antalya gezilecek yerler

Antalya Gezilecek Yerler

İstanbul Etkinlikleri Yazı Dizisi. Nerede Ne Yapılır?