Gündem

Araç Muayene Dolandırıcılığı. Randevu Almadan Önce Mutlaka Okuyun.

Araç muayene dolandırıcılığı başladı. Randevu almadan önce mutlaka haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Ülkemizdeki akıl almaz bir dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklendi.

Araç Muayene Dolandırıcılığı. Ülkedeki Akıl Almaz Dolandırıcılık Yöntemlerine Bir Yenisi Daha Eklendi

Geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir dolandırıcılık yöntemi yaşandı. Avusturya’dan Türkiye’ye dönen bir vatandaş aracını muayene ettirmek için internetten bulduğu bir numarayı aradı. Aradığı numara ile yaklaşık 6-7 dakika randevu görüşmesi yaptı ve sonrasında gelen faturayla şok oldu.

Fatura Gelince Şok Oldu

Binbir dolandırıcılık vakasına şahit olan ülkemizde bugünlerde yepyeni bir dolandırıcılık çeşidi görülmeye başlandı. Avusturya’dan ülkesine dönen bir vatandaşımız aracını muayene ettirmek için  internetten bulduğu araç muayene istasyonunu aradı. Yaklaşık 6-7 dakika boyunca randevu almayı bekleyen vatandaş ay sonunda faturasını görünce dolandırıldığını anladı.

150 Lira Konuşma Faturası Geldi

Edinilen bilgiye göre Viyana şehrinden ülkeye kesin dönüş yapan Şeref Atasever, oto yıkama dükkanı açtı. Aracının muayenesi biten Atasever, internette “TÜVTÜRK araç muayenesi randevusu” yazarak karşısına çıkan sitelerden birisine tıkladı ve açılan sitedeki numarayı aradı. 6-7 dakika konuştuktan sonra ay sonu gelen faturayı görünce şok oldu.

Dolandırıldığını Geç Anladı

Ülkesine döner dönmez kazık yiyen Şeref Atasever, internetin azizliğine uğradı. Bulduğu sitedeki numarayı aradı. 0800’lü numarayı arayan Atasever’e ay sonu 251,77 tl fatura geldi. 150 lirası dolandırıcılar tarafından alındığını anlayınca polise başvurdu.

 

Mutfak Masrafı Nasıl Azaltılır

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu