Hayata Dair

Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri Hangileridir?

Apartmanda bakılabilecek köpek cinsleri daha çok küçük ırklı olanlardan seçiliyor. Evde özellikle çocuklarla oyun arkadaşı olan köpeklerin hangisi size daha uygun iyice araştırmanız gerekiyor.

 

Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri Hangileridir?

Köpek severler için köpek edinmek çok güzel bir duygudur. Evde özellikle çocuk varsa onlara oyun arkadaşı olması açısından da istenme oranı artmaktadır. Küçük köpek ırkları çok sevimli ve oyuncu olmaları açısından da oldukça tercih edilmektedir. Evde ve apartmanda bakılabilecek köpek cinsleri konusu çok sık araştırılıyor, biz de bu yazımızda sizler için birbirinden sevimli köpek ırklarını inceledik.

Pekingese (Pekinez)

Ufak bedenlerine rağmen oldukça cesur ve bekçi köpeklerdir. Uzun tüyleri olduğu için sürekli tarama gerektirir. İnatçıdır. Çok fazla hareket gereksinimi duymaz.

Jack Russell Terrier

Çok enerjik ve hareket isteyen bir ırktır. Tüyleri kısadır. Eğitilmeleri biraz zordur. Diğer hayvanlarla pek iyi anlaşamazlar. Havlamayı çok severler ve fazlaca cesurdurlar.

Pug

Çok hareketli değildir. İnatçı yapıları vardır fakat çok sevimlidirler. Diğer hayvan ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Geceleri hırıltılı horlama sesi çıkarttıkları için aynı odada uyumanız zordur.

Pomeranian Boo

Çok sevimli bir ırktır. Eğer güzel eğitilirlerse havlamayı azaltırlar. Oyuncu ve sahiplenici özelliktedirler. Tüyleri normalde uzundur fakat kesilebilir ve sürekli bakıma ihtiyaç duyarlar. Egzersiz ihtiyaçları çok fazla yoktur.

Yorkshire Terrier

Hareketli ve sevimli bir ırktır. Evin içinde oyunlarla enerjisini atabilir. Sahiplerine karşı çok sevecen ve sıcakken yabancılara karşı kuşkuludur. İyi eğitilirse havlamayı azaltabilir. Tüyleri bakıma ihtiyaç duyduğu için her gün taranmalıdır.

Maltese Terrier( Malta Köpeği)

Beyaz ve uzun tüyleri onları çok güzel ve asil duruşlu kılar. Her gün taranarak tüylerine bakım yapılmalıdır. Oldukça sevimli, oyun oynamayı seven enerjik bir ırktır. Çocuklarla pek iyi anlaşamazlar o yüzden çocuklu ailelere önerilmez.

 

Görünüşleri ile Dikkat Çeken Dünyadaki İlginç Böcekler

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Yaaa çok istiyorum ama malesef annemin rahatsızlığından dolayı evcil hayvan besleyemiyorum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu