Gündem

Antalya Hortum Faciası Devam Ediyor! Yaralılar Var!

Son Dakika! Gece saatlerinde başlayan kuvvetli fırtına yerini hortuma bıraktı. Antalya hortum faciası devam ediyor. 3’ü çocuk 5 yaralı var!

Antalya Hortum Faciası Devam Ediyor!

Antalya’da birkaç gündür yaşanan şiddetli fırtına ve yağışlardan dolayı hayat durdu. Bu sabah saatlerinde yine Antalya hortum faciası yaşadı. Meydana gelen hortum sebebiyle 3’ü çocuk olmak üzere 5 kişi yaralandı. 2 gün sonra tekrar çıkan hortum sebebiyle dereler taştı, köprüler kapandı, seralar büyük zarar gördü.

Antalya hortum faciası devam ediyor

Çeşitli ilçelerde sel meydana geldi

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen hortum, seralarda büyük zarara yol açtı. Şiddetli fırtına ve yağışlar sebebiyle dereler taştı, köprüler kapandı. Yaralanan 5 kişi Kumluca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneden yapılan açıklamada yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı açıklandı.

İşte olay yerinden görüntüler!

Hayat felç oldu!

Son günlerde Antalya’da yaşanan şiddetli fırtına ve kuvvetli yağış sebebiyle hayat felç oldu. Kuvvetli gök gürültülü yağışlar ve fırtına sebebiyle Konyaaltı sahilinde dev dalgalar oluştu. Yine Konyaaltı’nda bulunan Boğaçayı deresinde taşma meydana geldi. Çakırlar’da bulunan bir köprü, taşan sular sebebiyle trafiğe kapatıldı.

Antalya hortum faciası devam ediyor

Antalya hortum faciası devam ediyor

Antalya hortum faciası devam ediyor

Meteoroloji Çamur Yağmuru Uyarısı Yaptı

Antalya Havalimanı’nda Hortum! Yaralılar Var!

Antalya hortum faciası devam ediyor

Antalya’da hortumun görüldüğü bir diğer yer de Antalya Havalimanı oldu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapılan açıklamada, havalimanında bir minibüs ve otobüsün dervildiği, bu sebeple de 12 vatandaşın yaralandığı söylendi. Havalimanında bekleyen bir uçakta da maddi hasar meydana geldi.

Antalya hortum faciası devam ediyor

Güzeloba Mahallesi’nde etkisini sürdüren şiddetli fırtınaya yer yer fındık büyüklüğündeki dolu da eşlik ediyor. Mahallede bulunan tabelalar ve ağaçlar devrildi, enerji hatlarında hasar meydana geldi.

Zaruri olmadıkça çıkmayın!

Vali açıklamasına şu şekilde devam etti: “Tekrar vatandaşımızı uyarmış olalım. Bugün ve yarın bölgede yağışlar azalarak devam edecek. Bütün vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyorum.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı açıklama yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’da yaşanan hortum ve şiddetli fırtına sonucu meydana gelen felaketlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, 229 binada hasar tespit ettiklerini, 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 1 vatandaşın kayıp olduğunu ve 13 vatandaşın da yaralandığını bildirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Antalya için açıklamalarda bulundu

Antalya’da yaşanan kuvvetli fırtına ve hortumlardan sonra şehirde elektrik kesintileri meydana geldi. Bu durum üzerine açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gün içerisinde Antalya’ya enerji vermeye başlayacaklarını bildirdi.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu