Seyahat

Antalya Gezilecek Yerler

Antalya gezilecek yerler sayfasına hoşgeldiniz. Antalya’nın güzellikleri saymakla bitmez bende buradan yola çıkarak sizin için küçük bir araştırma yaptım. Havaların  ısınmasıyla birlikte üstümüzdeki kış ağırlığından sıyrılıp neler yapabiliriz nerelere gidebiliriz sizler için araştırdım.

Antalya Gezilecek Yerler Rehberi!

Antalya gezilecek yerler listesine Oyuncak Müzesinden başlıyoruz.

Kaleiçi’nde Gezilecek Yerler

Kaleiçi’ni içten ve dıştan  saran surlar Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerine aittir. Kaleiçi’nde 3000 kadar ev bulunmaktadır ve bu evler zamanla restore edilip butik oteller, restaurant, bar, kafeterya, hediyelik eşya dükkanları ve ev olarak kullanılmaktadır.

Oyuncak Müzesi

Kaleiçi’nde 23 Nisan 2011 de açılan Oyuncak Müzesi’nden başlayabiliriz. İstanbul ve İzmir’den sonra Antalya’da açılan Oyuncak Müzesi Türkiye’nin üçüncü Oyuncak Müzesi. İçeri girdiğinizden itibaren sizi çocukluğunuza götüren muhteşem bi dünyaya giriyorsunuz.

Hadrian Kapısı

Antalya’da gezilebilecek yerlerin bir diğeri Işıklar caddesi üzerindeki Hadrian (Hadrianus) Kapısı bir diğer adıyla Üç Kapılar Antalya’nın merkezinde bulunan Hadrian Kapısı Roma döneminden kalmıştır. İ.S. 130 yılında Roma İmparatoru Hadrian adına yapılmıştır.

Antalya’daki Diğer Gezilecek Yerler

Ters Ev

Antalya’da gezilebilecek yerlerden en ilginç olanı Ters Ev’dir bence. Kundu Oteller Bölgesi’nde olan ters ev yaklaşık 50 metrekarelik çatısı toprağa tabanı havaya bakan evde tüm eşyalar tavana sabitlenmiş şekilde duruyor. Farklılık isteyenlerin mutlaka gidip resim çekilmesi çok değişik olur.

Kum Heykel Müzesi

Antalya’ya geldiyseniz Kum Heykel Müzesi’ni gezmeden asla geri dönmeyin derim. Haftanın her günü saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olan Kum Müzesi bir çok ülkeden gelen profesyonel kum heykel sanatçılarının yaklaşık 3 hafta da yaptığı bu muhteşem eserleri görmek istiyorsanız Antalya’nın ünlü sahil şeridi Lara Plajlar’da 7 bin metrekarelik kurulun alan da gidip gezebilirsiniz.

Kepez Adventure Park

Antalya gezilecek yerler listemizin içinde Kepez Adventure Park da var. Çam ağaçlarının arasında içinde paintball, binicilik, mini club, macera parkı, masal parkı ve labirent gibi birçok aktiviteyi barındıran park hem aileler hemde gençler için eğlencenin merkezi.

Köprülü Kanyon

Antalya gezilecek yerler rehberimizin içerisinde öyle bir yer varki eğer adrenalini seviyorsanız Köprülü Kanyon’a uğramadan dönmeyin. Köprülü Kanyon milli park olarak ilan edilen bir doğa harikasıdır. Burayı önemli kılan Köprüçay Irmağı’nda yapılan rafting dir . Özellikle yaz aylarında daha çok rağbet gören Köprülü Kanyon 2,5 kmlik parkuruyla günün stresin den kurtulmak için bulunmaz fırsat.

Ankara Gezilecek Yerler Yazımıza Göz Attınız mı?

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu