in

BayıldımBayıldım

Antalya’ da Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Antalyada Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Antalya’ da Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; kentte sokağa çıkma yasağı artık uygulanmayacak.

Antalya’ da Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Çin Halk Cumhuriyeti’ nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ‘pandemi’ olarak nitelendirilen Covid-19 salgınından ülkemizi ve vatandaşların korunması ve salgının yayılımının engellenmesi kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulaması getirilmişti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kentte sokağa çıkma yasağının olmayacağını bildirdi. Ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın belirttiği üzere ülke olarak korona virüs mücadelesinin ilk aşamasını başarıyla tamamladıklarını ifade etti.

Antalya Korona Virüs Mücadelesinde 1. Aşamayı Tamamladı

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısının tüm Dünya’ da hızlı şekilde yükselen korona virüs salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek amacıyla sosyal hareketlilik ve insanlar arası temasın azaltılması yönünde uygulanan sosyal izolasyon mutlak şekilde sağlanması hayati derecede  önem arz etmektedir.

Antalya’ da yaşayan vatandaşların tedbirler kapsamında hareket ederek ve en önemlisi evde kalarak  Covid-19 mücadelesinin 1. Aşamasını başarıyla tamamladıklarını vurgulayan Karaloğlu, “Korona mücadelemizin ikinci aşaması, kontrollü sosyal hayat olacaktı.” dedi.

Antalya Korona Virüs Mücadelesinde 2. Aşamaya Geçiyor

Kentte artık sokağa çıkma yasağının uygulanmayacağını belirten Vali Münir Karaloğlu, tedbirli olmak şartı ile daha özgür olunacağını belirtti. ”Yalnız unutulmaması gereken  hala tehdidin sonlanmadığı, devam ettiği” yönünde açıklamalarını da sözlerine ekledi.

Vali Karaloğlu yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanımızın açıkladığı gibi, ülke olarak, Kovid-19 Mücadelemizin 1’inci aşamasını başarıyla tamamladık. Antalya olarak, evde kaldık, tedbirlere uyduk ve başarıyla tamamladık. Katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Korona mücadelemizin 2’nci aşaması Kontrollü Sosyal Hayat olarak açıklandı. Bundan böyle şehrimizde, sokağa çıkma yasağı olmayacak. Daha özgür olacağız ancak mutlaka daha tedbirli olmak şartıyla” ifadelerini kullandı.

65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Vatandaşlar İçin Yasak Devam Ediyor mu?

Karaloğlu, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar ile 20 yaş altı vatandaşların, daha önce alınan sokağa çıkma yasağı kararının aynen devam ettiğinin altını çizerek, sadece hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının olmayacağını kaydetti.

Seyahat Yasağı Uzatıldı

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

hayıt tohumu

Hayıt Tohumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

7 Mayıs Dolunay

7 Mayıs Dolunay- Akrep Burcunda