Gündem

Ankara’da Köpek Katliamı Devam Ediyor!

Ankara’da köpek katliamı devam ediyor. Ankara’da boş bir arazide onlarca köpek cesedi bulundu.

Ankara’da Köpek Katliamı Devam Ediyor!

Ankara hayvan katliamlarına devam ediyor! Türkiye’nin başkentinde geçtiğimiz hafta meydana gelen zehirleme olayına bir yenisi daha eklendi. Boş bir arazide, siyah çöp torbalarına sarılı onlarca köpek cesedi bulundu.

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı açıklama yaptı

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği tarafında yapılan açıklamada, Ankara’da bulunan Çubuk Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nın yanındaki boş bir arazide siyah çöp poşetlerine sarılı halde onlarca köpek cesedinin bulunduğu söylendi.

Yeni bir katliam…

HAYKURDER Başkanı Paçalı yaptığı açıklamalarda köpeklerin ölüm sebeplerinin ne olduğunu ve bu cesetlerin bu araziye kimler tarafından atıldıklarını bilmediklerini, bu durumun da yeni bir katliam olayı olduğunu ifade etti.

Dernek tarafından bu durumun sosyal medyada paylaşılması, hayvanseverler tarafından büyük tepkilere neden oldu. Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan köpek katliamının yankıları henüz geçmemişken, hayvanseverlerin böyle bir video ile karşı karşıya kalmaları yasaların bir an önce değişmesine dair baskıları iyice artırdı.

Geçtiğimiz hafta ne olmuştu?

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinin Turgut Özel Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta, kimlikleri sonradan tespit edilen kişiler tarafından ondan fazla köpek zehirli etlerle öldürülmüştü. Bulunan 13 köpek ölüsü, yalnızca Ankara’da değil, tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırmıştı.

Köpekleri katleden kişilerden L.Ö oto lastikçisinde, M.D. ile A.G’nin ise oto yıkamacısında çalıştığı ortaya çıktı. Zanlıların kimliklerinin belirlenmesinin ardından haklarında daha önce de suç kaydı olduğu ortaya çıktı. L.Ö hakkında tehdit suçundan 2 suç kaydı, M.D hakkında kasten adam yaralamadan 3, mala zarar vermekten 1 suç kaydı, A.G hakkında ise dolandırıcılık suçundan 1, suç eşyası satın almaktan da 1 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Yaşanan kahredici olaydan sonra yakalanan zanlılar, mahkemeye çıkarılmış ve serbest bırakılmıştı. Mahkemenin serbest bırakma kararına ise savcılıktan itiraz geldi.

Hayvanseverler bir an önce yasanın düzenlenmesini, hayvanları katleden kişilerin hapis cezasına çarptırılmasını talep ediyor.

Torununa Cinsel İstismarda Bulunan Dede 22 yıl 6 ay Hapse Girecek

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Hepinizin cezasını versin Allah, dilerim kendi pisliğinizde boğulursunuz, rabbin rahmetine mazhariyet olamazsınız inşallah

  2. Hayvanlara yapılan eziyete gerçekten dayanamıyoeum. O canlıların insanlara zarar vermek gibi bir durumları yok. Bunu yapan insanların gerçekten sorunları vardır. Ve hala yasamızda bunun için bir ceza olmaması da ayrı bir sorun

  3. Ne hale geldik ne olduk biz böyle aynı havayı solumaktan utanıyorum bu caniler ile ne istersin zararsız hayvandan :s

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu