Kültür - Sanat

Anime Dünyasının Enleri

Eğer animeleri çok seven biriyseniz, kafanızda en iyi anime karakterlerinin hangileri olduğuna dair soru işaretleri bulunabilir. En iyi karakterleri belirlemeniz her ne kadar zor olsa da belli bir konuda çok iyi olan birçok anime karakteri bulunuyor. İşte bu karakterlerden bazılarını bu içerikte sizler için listeledik. İlginç bir içerik sizi bekliyor. Bu içerik sayesinde anime dünyasının enleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anime Dünyasının Enleri – En İyi Kahraman Midoriya “Deku” Izuku (My Hero Academia)

İzleyiciler, My Hero Academia’nın başında Izuku ile tanışırken Izuku’nun henüz süper güçleri bile yoktu. Izuku, o zamanlar My Hero Academia’nın dünyasında garipler diye anılan bir dünyanın parçası olarak biliniyordu. Sözünü ettiğimiz bu anime, Izuku’nın dünyanın en iyi süper kahramanı oluşunun hikayesini anlatıyor.

Anime Dünyasının Enleri- En İyi Yumruk Atan  Saitama (One-Punch Man)

3 yıl boyunca antrenman yaptıktan sonra Saitama, gerçekten çok sıkılmıştır çünkü herkesi tek yumrukta yere devirebilmektedir. Rakiplerinin gösterdiği tüm çabaya rağmen Saitama, kendisine rakip olabilecek birini bir türlü bulamaz. Saitama’nın karşısına bir sürü güçlü rakip çıkmasına rağmen bu durum böyledir.

Anime Dünyasının Enleri- En İyi Keskin Nişancı: Riza Hawkeye (Fullmetal Alchemist)

Riza, Roy Mustang’ın birliğinin en önemli üyesidir. Bu kişi, Roy Mustang’ın en çok güvendiği kişi olmasının yanı sıra keskin nişancı tüfeklerini kullanmada da uzmanlaşmıştır. Riza, animede neredeyse her hedefi başarı ile vurabilmektedir. Bu nedenle merkez ordusunun en önemli varlığı olmuştur.

Anime Dünyasının Enleri – En İyi Asker: Mikasa Ackerman (Attack on Titan)

  1. Eğitim bölüğünün komutanı olan Mikasa, bin askere denktir. Eren Jaeger and Krista Lenz gibi bir sürü önemli karakterin arasında Mikasa’nın kendine has bir yeri bulunur. Mikasa, Attack on Titan’ın en değerl karakterlerinden de biridir.

Anime Dünyasının Enleri- En İyi Dövüşen Uzaylı Samuray: Sakata Gintoki (Gintama)

Gintoki, işsizlik takıntısı ve şekere düşkünlüğü nedeniyle yüce bir samuray gibi görünmeyebilir fakat Gintama’nın başlangıcından önce Gintoki’nin kılıç kullanmadaki yeteneği dosta güven düşmana korku salar. Bu sayede Gintoki, Gintama’nın en önemli karakterlerinden biri olur.

Anime Dünyasının Enleri – En İyi Stratejist: Nara Shikamaru (Naruto)

Shikamaru, yapısı gereği biraz tembel olabilir fakat o serideki en zeki ninjalardan biridir. O istesin ya da istemesin, onun zekâsı ve arkadaşlarının ona olan sevgisi Shikamaru’yu en popüler ninjalardan biri haline getirmektedir.

En İyi Öğrenci Konseyi Başkanı: Kiryuuin Satsuki (Kill la Kill)

Seçilerek iş başına gelen herkes yetkili, seçmenlerinin iyiliğini gözetir. Satsuki, sadece okuldaki seçmenlerinin çıkarlarını gözetmekle kalmayıp dünya için iyi bir lider oluyor. Kill la Kill’de Satsuki’nin rolünün yadsınamayacağını bu sayede görüyoruz.

En İyi İşçi: Maou Sadao (The Devil is a Part-Timer!)

Bir şeytan lordunun dünyamıza gelip zamanını daha kötü geçirmesinin yolları elbette vardır.  Maou Sadao’nun Mgronalds’ta ilerlemeye devam ederken dünyayı ele geçirmesini izlemek herkes için zevkli olacaktır sanıyorum.

En İyi Bürokrat: Maou (Maoyu)

Kahramanımız başta her ne kadar şeytan kralı öldürmeye niyetli görünüyor olsa da onunla tanıştıktan sonra şeytan kralın iyi tarım tekniklerini yaymasına ve iyi bir ekonomik gelişme elde etmesi için yardım etmeye çalışıyor. Bu bakımdan Maou, listemizdeki en ilginç karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Ulaşım Aracı: Catbus (My Neighbor Totoro)

My Neighbor Totoro’nun yaşayan otobüsünün bir replikası, Cheshire Cat of Studio Ghibli’da bulunmaktadır ve dünya çapında sevilmektedir. Japonya’nın Mitaka şehrinde bulunan bu otobüs, çocukların interaktif bir gezi yapması için gayet uygundur.

En İyi Büyükanne: Cologne (Ranma ½)

Bir amazon kadını ve dövüş sanatları ustası olan Cologne, animeye göre yaklaşık 300 yaşındadır. Cologne, yaşına rağmen torunu Shampoo ve onun tüm gariplikleri ile başa çıkabilecek gücü kendinde zaman zaman bulabilmektedir.

En İyi Büyükbaba Mutou Sugoroku (Yu-Gi-Oh!)

Eski bir arkeolog olan Mutou Sugoroku, kahramanımız Yugi’nin dedesidir. Sugoroku, Yugi’ye Milenyum Yapboz’unu veren kişidir. Sözünü ettiğimiz bu durum da onu serinin demirbaşlarından biri haline getirmektedir.

En İyi Anne: Hana (Wolf Children)

Tek başınıza iki çocuk yetiştirmek hiç de kolay değildir. Hele ki bu çocuklar yarı kurt adam ise bu zorluk iki katına çıkar. Wolf Children’ın Hana’sı, zorlukların üstesinden gelir. Ayrıca çocukların ne olmak istediklerini anlamalarında yardımcı olur.

En İyi Baba: Maes Hughes (Fullmetal Alchemist)

Maes Hughes, orduda kendi işini yapmaktan daha çok dinleyen herkese kızı Elisa ile övünerek zaman geçirmektedir. Hughes, kariyerinde pek başarılı bir adam olmasa da anime dünyasındaki en iyi baba figürlerinden biridir.

Bleach Anime Eleştirisi

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Anime cok seven biri degilim ama keskin nisancı içeriğini ilgiyle okudum.. Anime cok yaygın ciddi takipçileri var onlar için keyifli Bi içerik olmus.

  2. Animenin çok ciddi bir kitlesi var bu yüzden gayet güzel bir yazı olmuş kalemine emeğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu