in ,

Android 11 APK Kurmayı Zorlaştıracak mı?

android 11 apk kurmayı zorlaştırıyor mu

Önümüzdeki günlerde çıkması beklenen Android 11’in yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Google’ın kararına göre Android 11, yabancı kaynaklardan uygulama yüklemeyi oldukça zorlaştıracak. Üçüncü parti uygulama geliştiricileri, böyle bir durumun kritik bir hatadan kaynaklı olduğunu ifade etseler de Google, bunun yeni Android işletim sisteminin bir parçası olduğunu ifade ediyor. Google’ın bu açıklaması uyarınca Android 11 APK kurmayı önemli ölçüde zorlaştırabilir Android işletim sistemlerinin en kritik özelliği, biz kullanıcılara gerçekten özgür bir deneyim sunuyor oluşu olarak biliniyor. Öyle ki tüketiciler, Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarına hem Google Play Store’da bulunan yazılımları hem de bu mağazada yer almayan tüm uygulamaları istedikleri gibi yükleyebiliyorlar.

Android 11 APK Kurulmasına İzin Vermeyecek mi?

Yapılan açıklamalara göre Android 11, tüketicilerin uygulama indirme ve yükleme konusundaki özgürlüklerini kısıtlama yoluna gidecek. Çünkü Android 11’in yabancı kaynaklardan uygulama yüklemesini zorlaştıracak yeni bir özelliği de bulunuyor. Android 11 işletim sistemi üzerinde yapılan çalışmaları sürdüren yazılımcılar, dış kaynaklardan uygulama yükleyebilmenin eskisi kadar rahat olmadığına kanaat getirdiler. Android 10 ve daha önceki sürümlerde dış kaynaklardan uygulama yüklemek isteyen kullanıcılara Android’in Ayarlar menüsü aracılığıyla dış ortamdan uygulama yüklenmesine imkan sağlıyordu. Android 11 işletim sisteminde ise dış kaynaklardan herhangi bir APK dosyası ile bir uygulama yüklemek isterseniz sistem, kullanıcılardan bir izin isteyerek uygulama yükleyiciyi duraklatıyor. İşte bu nedenle uygulamanın yüklenmesine izin verseniz dahi yükleyiciyi yeniden başlatmanız gerekiyor.

Android 11 APK Sıkıntısı Yazılımcıları Endişelendiriyor

Yeni işletim sistemini geliştiren yazılımcılar, yaptıkları birtakım testlerin sonucunda bu durumun sadece bir hatadan kaynaklandığını düşünüyorlar ve konuyu Google’a bildirdiler. Google cephesinden yapılan açıklamalarda ise uygulama geliştirenlerin bildirdiği bu durumun bir hata olmadığı söyleniyor. Bunun işletim sisteminin bir parçası olduğu ifade edildi. Yani Android işletim sisteminin yeni sürümü olan Android 11’de APK dosyası aracılığıyla uygulama yüklerken uygulama yükleyiciler, direkt olarak cihaz dosyalarına erişemeyecek.

Google’ın Görüşü Merak Ediliyor

Uygulama geliştiricilere göre eğer farklı bir yöntem bulunmazsa, Android 11’e dışarıdan uygulama yüklemek oldukça zorlayıcı bir süreç olacak. Bu bakımdan Google’ın gelecekte Apple’ın attığı adımları takip edeceği düşünülüyor. Diğer kaynaklardan uygulama yüklemeyi epey zorlaştıracak bir Google Play Store’u ön plana çıkaracağı varsayılıyor. Ancak kullanıcılardan gelebilecek olası tepkiler, Google’ı geri adım atmaya itebilir.

 

Telefondan Silinmesi Gereken Programlar! Google Uyardı!

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bipolar belirtileri

Bipolar Belirtileri Kadınlar ve Erkekler İçin Farklıdır

huzurlu ve mutlu bir hayat için

Huzurlu Ve Mutlu Bir Hayat İçin Yaşam Ritüelleri