Gündem

Amazon ile Nasıl Satış Yapılır?

Amazon ve eBay’in aynı kategoride olduğunu düşünebilirsiniz fakat yanılıyorsunuz aslında birbirlerinden çok farklılar. Bu yazıda Amazon ile nasıl satış yapılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Amazon, Amazon tarafından onaylanmıştır isminde harika bir hizmete ev sahipliği yapmaktadır. Bu özellik tüm ürünlerinizi Amazon’un deposuna göndermenizi sağlıyor gerisini ise onlar hallediyor.

Amazon’un Olumlu Yönleri ve Olumsuz Yönleri

Artıları: Ürünleri etiketlemek ve Amazon’a göndermek dışında yapmanız gereken hiçbir şey bulunmuyor.

Eksileri: Geri ödeme politikaları hakkında hiçbir söz hakkınız bulunmuyor. Bir de ürünleriniz satılmadığı zaman deponuza geri çekmek istemediğiniz sürece orada kalıyor.

Kişiler Amazon üzerinden ürün satarken iki strateji kullanıyor.

Amazon ile Nasıl Satış Yapılır: Perakende Arbitrajı

Arbitraj konusunun aslında oldukça basit bir konu olduğunu söyleyebilirim size. Başka mağazalardan ürünleri daha ucuza alıp Amazon’da daha pahalı fiyatlardan satabilirsiniz. Bu aslında birçok kişinin yaptığı bir şeydir. Fakat ucuza alacak bir ürün bulamazsanız işte bu sıkıntı yaratır. Büyük perakende devlerinin en güzel özelliklerinden biri alışverişlerde kredi kartının geçmesidir. Hiç paranız yoksa ürünleri kredi kartınız ile alıp kredi kartınızın ödeme günü gelmeden 30 gün içinde satmayı umabilirsiniz. Ayrıca lütfen bunu yaparken kendi başınıza olduğunuzu da bilin çünkü ben bu yazıyı yazarak herhangi bir sorumluluk almıyorum.

Bazı aylar Amazon üzerinden 3000 dolar civarında bazı aylar ise 80 bin dolar civarında gelir elde eden kişileri çok gördüm. Fakat birçoğunun e-ticarette ve eBay üzerinde satış yaparak kazandığı tecrübeleri mevcuttu. Eğer sıkı biriyseniz, sizin için iyi bir yatırım olmayabilir bu durum. Çünkü zamanla elinizde mal olmayıp da yaratıcı çözümlere başvurmak isteyeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Amazon ile Nasıl Satış Yapılır: Özel Etiket

Büyük paraların kaynağı özel etikettedir genelde. Özel etiketlemenin en büyük faydası ise neredeyse sınırsız miktarda kaynağa sahip olmanızdır diyebiliriz. En büyük eksi ise siz ürününüzü yaratana kadar hiç talep olmayacak olmasıdır. Birçok kişi ürünlerini ürettirmek için Çin gibi ülkelere veya deniz aşırı ülkelere gidiyor. Örneğin benim bir arkadaşım Amazon’a ilk selfie çubuğunu getiren kişilerden biriydi. Birkaç ay içinde mal piyasaları bu ürüne doydu ve arkadaşımın elinde yüzlerce ve hatta binlerce selfie çubuğu kaldı.  Bu durumda şunu söyleyebilirim ki büyük risk ve fazla çalışmanın toplamı özel etiketi var ediyor fakat bu durumun size getireceği ödül de bir hayli büyük.

Hangi yolu tercih ederseniz edin, para kazanmanın kolay bir yolu yok ne yazık ki. Herhangi bir alanda uzman olduğunuz an para kazanmak sizin için çok daha kolay olacak. Tabii bu yol sizin için oldukça yıldırıcı olacaktır ve hatta yolunuz üzerinde birçok tuzak da bulunacaktır. Eğer Amazon üzerinde satış yapmak istiyorsanız, iyi kararlar vermeyi ve riskleri dengelemeyi de öğrenmelisiniz.

Amazon Türkiye Resmen Açıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu