Burada ne yapılır?
-Örneğin bisiklet süresin tutar ama tek başına çıkasın gelmez. Yaz bi “Shall we?” kim bilir belki bisikletli birileri çıkar.

-Kahve içip iki laklak edeceğin birilerine bakınırsın ama herkes sevgilisi ile birliktedir, kimse sallamaz seni. Üzülme. Yaz “Shall we?”

-Sinemaya mı gideceksin? Yine mi yalnızsın. Bilet satan abla sen söylemeden tek kişilik mi bilet kesiyor. Takma kafana. Yaz “Shall we?”

-Şehrin tarihi mekanlarında biraz dolaşmak mı istiyorsun? Sürekli birilerine “bi fotoğrafımı çeker misiniz” demekten bıktın mı? Boşver. Yaz “Shall we?”

-Biliyoruz her gün “bugün spora başlıyorum” diye uyanıyorsun ama tek başınada zor be ya. Bi gaz lazım sana. Yaz “Shall we?”

-İngilizce konuşmaya utanıyor musun? Turistler yanına yaklaşınca başka yöne mi bakıyorsun? Ders alacaksın ya da pratiğe ihtiyacın var ama “kurslarda çok pahalı be hacı ya” mı diyorsun. Sıkma canını. Yaz “Shall we?”

-İş çıkışı “2 bira mı içsem” diye sorarken kendine, bakıyorsun herkes plan yapmış. İlla tanıdığınla mı sohbet edeceksin be asosyal insan. Yaz “Shall we?” yeni insanlarla tanış.

-Bugün bonkörlüğün tuttu ve cebin kaşınıyor. Ya da tek başına yemek yemeyi sevmiyorsun. Vardır illa etrafında aç birileri. Yaz “Shall we?”

-Kız istemeye gideceksiniz ama başınızda bir büyük yok. Kim isteyecek bu kızı diye düşünme. Yaz “Shall we?” Artık vermezlerse de kaçırırız. Ne yapalım..

-Birine gölünü kaptırdın, ona serenat yapacaksın ama ne keman çalmayı biliyorsun, ne gitar. Ses desen hiç yok. Dert etme. Yaz “Shall we?”

-Bi yardım projeniz var ama destekçiniz yok. Dımdızlak kalmışsınız. Bu da sorun mu allasen. Yaz “Shall we?” koşa koşa gelelim.
Burada ne yapılmaz?
-Burada insanlar birbirini özelden ya da genelden rahatsız etmez, saygı gösterir.

-Gönderiler atmin tarafından onaylanırken küfür, hakaret, siyaset ve din gibi hassas konular içermemesine dikkat edilir.

-Burada kimse parti veremez, hele havuz partisi hiç veremez. Bu yüzden yüzme bilmeyenleri düşünerek post açalım.

-Özelden yapılan ısrarlar tarafımıza ulaşırsa, atminler toplanır ve “Shall we?” deriz. Sonra istenmeyen pokemonmuşsunuz gibi hunharca sizi gruptan atarız ve bir daha da o janjanli pokemon topunun içine giremezsiniz. Sonra girecek top arar durursunuz.
Peki Shall we? Nedir? Sözlük anlamı = Yapalım mı? olan ingiliçce bir istek-öneri sorusu. bknz:
https://translate.google.com.tr
Bilenler bilmeyenlere öğretsin arkadaşlar. Herşeyi yönetimden beklemeyin.

Peki grupta goygoy yapabilir miyiz?
Cevap evet. Belirli bir sınıra kadar goygoy yapabilirsiniz. Biz, bazı gruplar gibi  çok katı kuralları olan bir grup değiliz çünkü amacımız insanların birbiri ile tanışması ve kaynaşması. Bu sebeple yardım ve sınırlı sayıda sohbet postlarına izin veriyoruz.  Ancak sadece Yardım istemek ve Goygoy yapmak istiyorsanız diğer gruplarımıza katılmanızı öneririz.

Aktivite grubumuz: https://www.facebook.com/groups/shallweactivity/

Goygoy grubumuz: https://www.facebook.com/groups/shallwegoygoy

Yardım grubumuz: https://www.facebook.com/groups/yardim.edin/

Seyyah grubumuz: www.facebook.com/groups/shallweseyyah

Bit Pazarı grubumuz: https://www.facebook.com/groups/shallwepazar/

International grubumuz: https://www.facebook.com/groups/shallweinternational/

Kampüs grubumuz: https://www.facebook.com/groups/shallwekampus/

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen.
Sevgiler, Atmin.