Gündem

Altın Orana Göre Türkiye’nin En Güzel Yüzlü Kadınları Kimler?

Tuba Büyüküstün mü, Beren Saat mi? Yoksa Serenay Sarıkaya mı? Altın Oran Türkiye’nin en güzel yüzlü kadınları kimmiş bakın nasıl seçti!

Altın Orana Göre Türkiye’nin En Güzel Yüzlü Kadınları Kimler?

Tuba Büyüküstün, Bensu Sorel, Beren Saat, Serenay Sarıkaya ve diğerleri… Altın Orana göre Türkiye’nin en güzel yüzlü ünlüsü sizce kim? Da Vinci’nin gizli formülü altın oran hesaplandı, işte Türkiye’nin en güzel yüzlü kızları. Bakalım altın kızlar yarışını kim kazanacak?

Binlerce yıldır mükemmel güzelliğin gizli formülü olduğu düşünülen altın oran, yüz ve vücut güzelliğini de hesaplamakta kullanılıyor. Bu haberimizde sizlere Türkiye ve dünyanın en güzel yüzlü ünlülerini paylaşacağız.

Elçin Sangu

Kiralık Aşk dizisiyle asıl çıkışını yapan ve şu anda raiting rekorları kıran Çarpışma dizisinde Zeynep karakterine hayat veren Elçin Sangu, Türkiye’nin altın orana en yakın yüzlerinden birine sahip.

En güzel yüzlü kadınlar elçin sangu

Yasemin Özilhan

Bir dönem oyunculuk da yapan, cemiyet hayatının en güzel yüzlerinden Yasemin Özilhan, yüz güzelliği ile altın orana oldukça yakın.

En güzel yüzlü kadınlar yasemin özilhan

Tuba Büyüküstün

İskoçya’daki bir üniversitede yüz güzelliği ders olarak okutulan Tuba Büyüküstün, altın kızlar listesindeki güzellerden.

En güzel yüzlü kadınlar Tuba Büyüküstün

Bensu Soral

İçerde’nin güzel yüzlü kızı olarak tanıdık O’nu. Orgazine İşler Sazan Sarmalı filminde de güzelliğini konuşturan Bensu Soral, 10 üzerinden 7.29’luk oranı ile altın orana en yakın güzellerden biri.

En güzel yüzlü kadınlar Bensu Soral

Ebru Akel

Ekranların güzel yüzü, başarılı sunucu Ebru Akel’de yüz güzelliği ile dikkat çeken ünlü kadınlar arasında yer alıyor. Ebru Akel’in altın oran ölçüleri 10 üzerinden 8.15…

En güzel yüzlü kadınlar Ebru Akel

Özge Ulusoy

Yine ekranların sevilen bir yüzü olan Özge Ulusoy, altın oran listesinde yer alıyor. Ulusoy, altın orana göre 10 üzerinden 9.06 puan alıyor.

En güzel yüzlü kadınlar Özge Ulusoy

Serenay Sarıkaya

Türkiye’nin en sevilen kadın yüzlerinden biri O. Hele de güldüğünde… Daha önce de dünyanın en güzel 100 kadını arasında gösterilen Serenay Sarıkaya’nın yüzü altın orana göre 10 üzerinden 9.09 puan aldı.

En güzel yüzlü kadınlar Serenay Sarıkaya

Geldik altın oran listesinde ilk üç sıraya… Altın oran listesinde ilk üçte yer alan ilk isim;

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy altın oran listesinde ilk üçte yer alıyor. Güzel sunucu, altın oran listesinde 10 üzerinden 9.21’lik bir oranla yüz güzelliğini tescillemiş oluyor.

En güzel yüzlü kadınlar Burcu Esmersoy

Fahriye Evcen

Altın oran yüz güzelliği sıralamasında 2. sıra çiçeği burnunda anne Fahriye Evcen’in. Güzel oyuncunun yüzü, mükemmellik ölçütü olan 10’un hemen altında 9.32’lik oranla yer alıyor.

En güzel yüzlü kadınlar Fahriye Evcen

Ve Türkiye’nin altın yüzlü kızı: Beren Saat

Altın oran verilerine göre Beren Saat, 10 üzerinden 9.33’lük oranla Türkiye’nin altın orana en yakın ünlüsü.

En güzel yüzlü kadınlar Beren Saat

Gelelim dünyaya… Dünyada birçok güzel var. Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Jennifer Lawrence, Kendall Jenner, Beyonce bunlardan bazıları. Dünyanın yüz olarak altın orana en yakın ünlüsü ise bir erkek! Brad Pitt, 10 üzerinden 9.67 ile altın orana en yakın yüze sahip.

En Güzel Kadın Oyuncu Anketini Oyluyoruz! Sence Hangisi?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Doğal halleri üzerinden mi bu sonuçlar aceba yoksa estetikli halleri üzerinden mi? Bence en önemlisi doğallık

  2. Altın oran sadece görsel sanatlarda güzel. İnsanların yüzünün altın oranda olmasını sevmiyorum

  3. ne yazıkki çoğunda estetik var, keşke estetiksiz doğal halleriyle bu kategoriye giren ünlü isimler olsaydı. Ayrıca Robert Downey Jr varken, Brad Pitt niye? :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu