SON DAKİKA

ALS Hastası Engin Türkel’i Ziyaret Ettik

sad
ALS Hastası Engin Türkel’i Ziyaret Ettik

 

Shall We? Ailesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde elimizden geldiğince yer almaya çalışıyoruz. Facebook Grubumuz olan Shall We? Yardım üzerinden bize gelen bir talep doğrultusunda, ekip olarak Als hastası olan Engin Türkel’i evinde ziyaret ettik. Engin Türkel’in en çok istediği şey; Galatasaray Spor Kulübünün futbol takımında oynayan futbolcuların kendisini ziyarete gelmesi. Kendisi ve ailesi çok fanatik Galatasaraylı olan Engin Türkel, en çok Selçuk İnan’ı sevdiğini ve onu özellikle görmek istediğini belirtti.

ALS hastası Engin Türkel'i Ziyaret Ettik

ALS Hastası Engin Türkel Desteklerinizi Bekliyor!

Engin Türkel evli ve 3 çocuk babası, 2 oğlu ve 1 kızı var. Aile bizleri güler yüzle ve çok samimi bir şekilde karşıladı. Engin bey, yatağa bağlı bir şekilde hayatını sürdürüyor, eşinin desteği ile bir çok ihtiyacını karşılıyor. Sevenlerinin yardımı ile aldıklarını söylediği özel bir bilgisayar sayesinde ise Gül hanım, eşi Engin bey ile iletişime geçiyor. Engin Bey’in kullandığı medikal malzemeler sürekli yenilenmek zorunda olduğu için, bazılarının da devlet desteği az olduğundan dolayı bu konuda yardıma ihtiyaçları var.

Galatasaraylı Futbolcuları Görmek İstiyor!

Koyu bir Galatasaraylı olan Engin Türkel, taraftarı olduğu takımın futbolcularının kendisini ziyarete gelmesini istiyor. Shall We? Ailesi olarak sosyal medya üzerinden bir çok yere ulaşmaya çalıştık ve futbolculara ulaşma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engin abimizin isteğini yerine getirmek bizi de çok mutlu edecek.

Engin Türkel

ALS Hastalığı Nedir?

Tıp dilinde ” Amyotrofik lateral skleroz ” olarak geçen ALS hastalığı, motor nöron hastalığı olarak geçen, tüm sinir sistemini olumsuz etkileyip yaşamsal faaliyetleri bir süre sonra kısıtlayan bir hastalıktır. Kaslarda zayıflık şeklinde kendini belli etmeye başlayan hastalık, eller, bacaklar ve ağız-yutak bölgesinde de etkisini göstererek yayılmaya başlar. Erkeklerde daha sık görülen bir hastalıktır. Genellikle 40 yaşından sonra ortaya çıkmaya başlasa da daha erken ya da daha geç ortaya çıkabilir. Hastalığın belirtileri; bir şeyler taşırken güçlük çekme, konuşurken sesin az çıkması ve giderek kısılması, yürürken adım atmakta zorlanma, bacaklarda kramplar ve kasılmalar şeklinde ortaya çıkar. Yalnız hastalığın belirtileri her bireyde aynı seyretmez, hastalığı taşıyan kişilerin %25’inde farklı semptomlar görülmüştür. ALS hastalığının ne yazık ki kesin bir tedavisi yoktur. ALS hastalığına yakalanan bazı ünlü isimler de vardır: Prof. Dr. Stephen Hawking, eski futbolcu Sedat Balkanlı ve İlyas Tüfekçi, tiyatrocu Sevinç Aktansel gibi isimler de bu hastalıkla mücadele eden kişilerdir.

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
dLrbLdseher35arslantatlicadivedat Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
vedat
Üye
vedat

Shallweyi özel kılan şey bu işte✌

tatlicadi
Editor

Yüzlerini birazda olsa güldürmek ne büyük keyif

seher35arslan
Üye
seher35arslan

İyiki varsınız iyiki böyle gönlü güzel harika bi ailenin bir parçasıyım

dLrbLd
Üye

Shall We? İyi ki varsınnnnnnn

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Eylül 2018, 23:01

Shall We? 2. Yaş Partisi – Her Bilet Bir Çocuk Gülümsemesi

Shall We? Aktivite Arkadaşlığı 2. yaş partisinde muhteşem bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor! ” Her Bilet Bir Çocuk Gülümsemesi ” sloganıyla 13 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek olan partinin tüm gelirleri kışlık kıyafet ihtiyacı olan çocuklar için kullanılacak. ” Her Bilet Bir Çocuk Gülümsemesi “ Shall We? Aktivite Arkadaşlığı...

Devamını Görüntüle