in

BayıldımBayıldım

Almanya İkinci Dalgaya Hazır: Boş Yoğun Bakım Ünitelerimizin Sayısı Yüksek

Almanya ikinci dalgaya hazır: Boş yoğun bakım ünitelerimizin sayısı yüksek! Alman Hastaneler Birliği, ülkedeki hastanelerin korona virüsü salgını içinde olası bir ikinci dalgaya hazırlandığını açıkladı. Sendika şefi Georg Baum “Boş yoğun bakım birimlerimizin sayısı çok yüksek” dedi. Ayrıca yılbaşına kıyasla daha fazla koruma ekipmanı envanterine sahibiz. ”

Almanya İkinci Dalgaya Hazır: Boş Yoğun Bakım Ünitelerimiz Yüksek

Rheinische Post gazetesine yaptığı açıklamada Baum, hastaların tedavisi sırasında edinilen deneyimlerin ikinci dalgadaki doktorlara da yardımcı olacağını belirtti. Alman doktor bu süreçte ortak çalışmaların yapılmasına, doktorların ek eğitim almasına ve hasta kabul sürecinin iyileştirilmesine dikkat çekti.

DOKTORLAR DERNEĞİ BAŞKANI: İKİNCİ DALGADA SORUN OLMAYACAKTIR

Deutsche Welle’e göre, Alman Doktorlar Derneği başkanı Klaus Reinhardt da ikinci salgın dalgasının üstesinden gelebileceği konusunda iyimser. Reinhardt, “Yeni vakaların sayısı artıyor, ancak rakamların diğer ülkelere göre düşük kaldığını görüyoruz.” Dedi. Ülkedeki sağlık sisteminin zor bir durumda olmayacağını da ekleyen Doktorlar Derneği Başkanı, “Eğer ikinci dalga ilk dalgadan çok farklı gitmezse, insanların tedavisinde sorun olmayacak. ”

741’E YENİ DURUM NUMARASI YÜKSELDİ

Almanya’da yayınlanan son verilere göre, son 24 saat içinde tespit edilen yeni vaka sayısı 741 idi. Bu verilerle, ülkedeki toplam vaka sayısı 212 bin 22’ye yükselirken, dün ölen kişi sayısı 12 toplamda ölen kişi sayısı 9 bin 168’e yükseldi. (Deutsche Welle Türkçe, DIŞ HABERLER)

Düğünde Sosyal Mesafeyi Hiçe Sayıp Hem De Bir Çocuğa Ateş Açtırdılar

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çocuklarda Görülen Yaz Hastalıklarına Dikkat!

İmamda Korona Virüsü Çıktı! Cami İki Gün Kapatıldı