Astroloji

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Akrep burcu kadını ve Akrep burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Akrep Burcu Hakkında

(23 Ekim- 21 Kasım)

Yönetici gezegeni; Plüton- Mars

Elementi; Su

Uğurlu sayıları; 8, 11, 18, 22

Uğurlu günü; Salı

Uğurlu taşları; Yakut, Opal, Lal

Renkleri; Koyu kırmızı, şarap rengi, patlıcan moru

Bitkileri; Akasya, krizantem, açelya

Ağaçları; Ardıç, Karaçam, Selvi

Kıymetli taşları; Turkuaz, yılantaşı

Kıymetli madeni; Plütonyum

Karşıt burcu; Boğa

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Balık
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Balık
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Boğa, Aslan, Başak, Akrep, Kova

Olumlu özellikleri

Cazibelidir. Çalışkan, kolay unutmayan, kararlı, güçlü sezgilere ve güçlü duygulara sahip bir yapısı vardır. Çok iyi sır tutar, anlayışlı ve dikkatlidir. Analiz gücü yüksektir. Dostluğa önem verir. Hayal gücü yüksektir.

Olumsuz özellikleri

Kin tutar, kıskanç ve alıngan olabilir. Kafasının dikine gider. Alaycı ve ben merkezci olabilir.

Genel Özellikleri

Akrep burcu insanı tutkulu ve iddialıdır. Liderlik vasıfları gelişmiştir. Kararlıdır, gerçeğe ulaşana kadar araştırmaya devam eder. Farkındalıkları yüksektir. Duygularını yaşamak ve ifade etmek onlar için önemlidir. Sır saklama konusunda üstlerine yoktur. Akrepler genelde sakin ve serin kanlı davranışlarıyla ve gizemli halleri ile bilinirler. Yaptıkları işe gönülden bağlandıkları için iyi bir lider olabilirler. Genelde çok kıskanç ve şüphecidirler. Sosyal ve cesur oldukları için çevreleri oldukça geniştir.

Akrep Burcu Kadını

Cazibeli, akıllı, dürüst ve hırslıdır. Mizacı hoştur ve sezgileri kuvvetlidir. Alçak gönüllü görünmesine rağmen aslında oldukça kibirli ve gururludur. Kendisinden üstün olan herkesi ve sahip olamadığı her şeyi kıskanabilir. Dostluklarına çok önem verir. Yalandan nefret eder, böyle bir şey sezdiği ortamdan hemen uzaklaşır.

Mağrur Akrep burcu kadını doğru bildiğinden asla vazgeçmez. Cesur ve hırslı olduğu için istediğini elde edene kadar mücadele eder. Başarısızlık korkulu rüyasıdır. Etrafındaki herkese şüpheli yaklaşır. Birisine güvenebilmesi zaman alır. Mantığıyla hareket ediyor gibi gözükse de aslında oldukça duygusal bir yapıya sahiptir.

Çevresindeki kötü niyetli kişilere karşı dikkatlidir. Fark ederse suskun kalmaz, intikam duygusu oldukça gelişmiştir, gereğini yapar. Aynı şekilde yapılan iyilikleri de asla unutmaz ve karşılıksız bırakmaz.

Doğal bir cazibeye sahiptir.İlişkisinde sevgi ve saygı onun için çok önemlidir. Sahiplenme duygusu fazlasıyla gelişmiştir, bu nedenle bunaltıcı derecede kıskanç olabilir. Karşısındaki erkek aşk dolu ve tutkulu bir yaklaşım içindeyse onu mutlu etmek için elinden geleni yapar. İlişkisinde aşk var ise o erkekle ömür boyu mutlu olabilir. Sorumluluk sahibidir.

Akrep Burcu Erkeği

Arzulu, duygusal, duyarlı ve kararlı bir yapısı vardır. Genelde neşeli ve hareketli görünse de içsel olarak karamsarlığa yatkındır. Hayattan zevk almak ister. Yemeğe, alkole ve cinselliğe zaafı vardır. Genelde çevresindeki her şeye ve herkese karşı şüphekardır. Birine güvenmesi zaman alır. Maddiyata önem verir ve maddi gücün güven sebebi olduğunu düşünür. Kendisi oldukça eleştirel bir yapıda olsa da tenkit edilmekten hiç hoşlanmaz. Açık sözlü, güvenilir ve fedakardır. Dostları onun için çok önemlidir.

Akrep burcu erkeğinin bakışları çok etkili ve dikkat çekicidir. Gözleriyle konuşarak duygu ve düşüncelerini ifade edebilir. Analiz yeteneği yüksek olduğundan insanların kişiliklerini kolayca çözümleyebilir.

İlişkilerinde kıskanç ve sahiplenicidir. Eşiyle gururlanmak ister. Evliliğe karar verdiyse tutkulu, sadık ve uyumlu bir eş olarak davranır. İyi bir eş ve sorumluluk sahibi, sevecen bir baba olma potansiyeli yüksektir.

 

**Akrep Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum yeri ve doğum saatinize göre yükselen burcunuzu da öğrenmeli, yükselen burcunuzun özelliklerini de okumalısınız.

Sevgiyle…

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu