Gündem

Akparti’nin İstanbul Dilekçesi Ortaya Çıktı. Tam 44 Sayfa.

Akparti’nin İstanbul dilekçesi dün ortaya çıktı. 44 sayfalık dilekçede itirazlar ve gerekçeleri yer alıyor. Ysk’ya 3 bavulla teslim edilen itiraz tutanakları bakalım sonucu değiştirebilecek mi?

Akparti’nin İstanbul Dilekçesi Ortaya Çıktı. Tam 44 Sayfa.

31 Mart seçimlerinin ardından olaylar durulmuyor. Ysk başkanının açıklamasına göre Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı ancak Akparti’nin itirazları devam ediyor. Birçok ilçede oylar yeniden sayılsa da sonuç değişmedi. Bunun üzerine Akparti yetkilileri seçimde usulsüzlük iddiaları ile seçimin yenilenmesi için Ysk’ya başvuruda bulundu.

Seçimlerden Usulsüzlük İddiaları

Olaylı seçim sürecini henüz geride bırakmadık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’ın henüz seçim bitmeden konuşma yapması ve bu konuşmasında “Kazandık” demesi dikkatleri oldukça çekti. Seçimi yayınlayan Anadolu Ajansının saatlerce seçim sonuçlarını aktarmayı kesmesi ve bunun gibi bir çok olay vatandaşların tepkisini almıştı.

3 Bavul Belge Sundular

Tüm bu süreçlerin sonucunda Ysk başkanı açıklamasında Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını açıklamıştı. Ancak sonuçlara Akp itiraz etti. Bir çok ilçede oylar tekrar sayıldı ve sonuç değişmedi. 13 bin oy farkı ile Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı gibi gözüksede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “13-14 bin oy farkla kimse kimsenin kazandım havasına girmeye hakkı yoktur” dedi.

Ysk Süreci Bekleniyor

Tüm bu olayların sonucunda top yine Ysk’da. İtiraz başvuruları değerlendirilecek olup Ysk kararına göre gerekirse İstanbul’da seçim 2 Haziran’da tekrarlanacak. Gelişmeleri aktaracağız.

Krizi Fırsata Çevirmelerine İzin Vermeyin. İşveren Maaşınızı Düşürürse Tazminat Alabilirsiniz. Nasıl mı?

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. 45 sayfaın 7 yada 8 sureti parlementodaki cumhur itifakı millet vekillerine yeter sanırım ne yapacaklarınıda hayal güçlerine bırakalım..

  2. Siyaset ,,önceden benim için çok önemliydi şu son iki yıldır önemsemiyorum Gelen yedi giden yedi oldu Olan yine gariban işçilere oluyo

  3. Ya bi salın artık istanbul’u! Halkın iradesi diye konuşuyordunuz, halkın iradesi sadece size oy verirken mi geçerli? Yav kaç tane akp seçmeni arkadaşım bu sene chp’ye oy attı. idrak edin artık, halka köpek çekerseniz alacağınız bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu