Gündem

Ahmet Kural’dan Sıla İçin Şok İddia

Ahmet Kural’dan Sıla için şok iddia.. Ahmet Kural mahkeme sonrası açıklama yaptı. Dün yapılan duruşmada 16 ay 20 gün hapis cezası verilen Ahmet Kural, mahkeme sonrası açıklama yaptı. ‘Sıla hanım hem psikolojik hem fiziksel şiddeti çok sever’ diye konuştu.

 

Ahmet Kural’dan Sıla İçin Şok İddia

Dün sonuçlanan mahkeme sonrası, Ahmet Kural ilk önce avukatıyla birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. ”Adil bir yargı süreci olmadığını, hakkını sonuna kadar savunacağını söyledi. yaşanılanların sadece iki sevgili arasında geçen olaylardır. Sıla hanım sadece intikam almaya çalışıyor. İntikam davasına dönüştürdü. Bunu buradan ilk defa söylüyorum Sıla Hanım hem kadına hem erkeğe psikolojik şiddeti çok sever. Ayrıca sadece psikolojik değil fiziksel şiddeti de çok sever”

Sosyal Medya Hesabından Açıklamasına Devam Etti..

Mahkeme sonrası açıklamalarda bulunan Ahmet Kural, adil bir sürecin yaşanmadığını madem savunma hakkı verilmedi neden duruşma yapıldı diye konuştu. Avukatı ile basın mensuplarına yaptıkları açıklamada tanıklarının dinlenmediğini, test istediklerini yapılmadığını bu davanın böyle kapanmayacağını söylediler. Cezanın ertelendiğini ama bir üst mahkemeye gideceklerini söyleyen Ahmet Kural gerekirse İnsan Hakları Mahkemesine gideceğini hakkını sonuna kadar savunacağını söyledi.

Görülen o ki adaletin esas ilkelerinden olan savunma hakkı ve adil yargılama gibi  ilkeleri tamamen yok sayıldı. Kendimi savunmak için tarafıma hiçbir şekilde söz verilmedi, sunduğumuz her delil reddedildi. Tanıklarımı duruşmada hazır bulundurdum, hakim tarafından duruşmada reddedildi. İddia edildiği gibi suçlandığım hadisenin ortaya çıkması ve soru işaretlerinin giderilmesi için sunduğumuz her delil geri çevrildi. Söylemek istediğim şu ki mahkemede ceza almış olmam suçlu olduğum anlamına gelmiyor. Hukuki olarak savaşamız bitmedi. Avukatlarım bir üst mahkemeye giderek verilen bu cezaya itiraz edicekler. İddia sahibi çalışanı olan tanıkları bile dinlendi. O gün olayın gördü tanığı mahkemede hazır olan,  karşı komşum dinlenmedi. Adil bir yargılama olmadı. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Sıla hanım eline bir belge almış 2009 yılında yaptığım bir hata için beni suçluyor. Mahkemeden test istedim hem kendim hem Sıla hanım için uyuşturucu testi,  bu da mahkeme tarafından reddedildi. Karşı taraf sadece intikam peşinde, bunu da ilk defa söylüyorum Sıla hanım hem fiziksel hem psikolojik şiddeti çok sever. Keşke her dava, kadınların lehine olan bütün davalar bu kadar çabuk çözülseydi. Bu işin peşini bırakmayacağım. Bana ceza verilmesi benim suçlu olduğum anlamına gelmez dedi.

 

Ahmet  Kural’a Hapis Cezası

 

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Nasıl bir ilişki yaşıyor bunlar kardeşim olay bu noktaya kadar geliyorsa ayrılın ündemi meşgul etmeyin.

  2. ilişkilerini böyle gün yüzünde yaşayan ve sonra da saçma sapan açıklamalar yapan insanları soyu ne zaman tükenecek ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu