Gündem

Ahmet Kural Hapis Cezası Aldı

Ahmet Kural hapis cezası aldı. Son dakika. Suçu sabit olduğu kesinleşen Ahmet Kural, 3 ayrı cezadan 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ahmet Kural hapis cezası sonrası hayranları tarafından hapse girecek mi sorusu sorulmaya başladı.

Ahmet Kural Hapis Cezası Aldı. Mahkeme Sonrası Sıla’dan açıklama geldi.

Sıla’nın mahkeme sonrası yaptığı açıklama  şu yöndeydi. “ Çok mutluyum, adalet beni yüreklendirdi. Susmak iyi fikir değil. Ben yargının çok adil olduğu kanaatindeyim sadece çok teşekkür etmek istiyorum. “

Son dakika! Ahmet Kural Hapis Cezası

Son dakika haberi…Ahmet Kural Hapis Cezası Aldı…Bugün ikinci kere hakim karşısına çıkan Ahmet Kural 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.

Ahmet Kural’ın  avukatları, “uyuşturucu kullandığı için şiddet uyguladı iddiası var” diyerek bu konuda Kural’ın ek ifade vermesini istedi. Mahkeme bu isteği reddetti. Esas hakkında beyanlarını sunmasını istedi. Mahkeme bu isteği de reddedince sanık avukatı reddi hakim talebinde bulundu

29 Ekim 2018 tarihinde, Sevgili olan oyuncu Ahmet Kural ve  Şarkıcı Sıla  oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde tartışma yaşadı. Olay sonrası şarkıcı Sıla, tehdit, darp ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayetçi olmuştu. Her iki taraf arasında uzlaşma sağlanamadı.Bunun üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından açıldı. Ahmet Kural 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılamaya başlandı. Yargılama sonucu, Ahmet Kural  “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplam 16 ay 20 gün cezaya çarptırıldı.

Ahmet Kural 5 yıl hapis istemiyle bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Davaya Sıla da katıldı.

Mahkeme, Ahmet Kural’ın avukatının celse arasında bildirdiği talepleri yargılamayı uzatmak amaçlı olduğundan reddetti. Ahmet Kural’ın avukatları darp raporunu, kanlı gömleği, tanık dinletmek ve olay yerinde keşif yapılmasını istediler. Mahkeme bu itirazları da  reddetti.

Ünlü oyuncuların avukatları, “Ahmet Kural’ın şiddeti uyuşturucu kullandığı için uyguladı iddiası var” diyerek bu konuda Ahmet Kural’ın ek ifade verilmesini istedi. Mahkeme bu savunmayı reddetince, sanık avukatı ‘reddi hakim’ talebinde bulundu.

Sanık avukatının reddi hakim talebini, Mahkeme yargılamayı uzatma amaçlı ve usule uygun değil diyerek reddetti.

Sanık avukatları da adil yargılanma haklarının ihlal edildiğini kaydetti.

Mahkeme tarafından Ahmet Kural’a son sözü soruldu. Ünlü oyuncunun avukatı, “Son sözünü soramazsınız” dedi.

Sıla evden çıkarken görürsün seni bitireceğim, dediğini belirtti. Cümlesine Sıla’nın kariyerimi ve ailemi kamuoyunda beni bitirmeye yönelik projesidir.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Kural Hapis Cezasına Çarptırıldı

Ahmet Kural hapis cezası…Mahkeme tarafından Ahmet Kural’a, yaralamadan 5 ay, tehditten 7 ay 15 gün, hakaret suçuna da 4 ay 5 gün hapis cezası verildi.

Ünlü oyuncu Ahmet Kural, mahkeme tarafından 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

Bu Yazımızı da Okuyabilirsiniz İşte Ahmet Kural’ın Aşkı…

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. üzücü bir durum ne yazıkki.. ama kadına şiddet söz konusu ise alınan karara sevinmedim diyemem.. toplum önünde ve örnek olabilecek kişilerin şu duruma gelmesi ne yazık :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu