Seyahat

Ağaç Evlerde Tatil – Çocukluğumuzun Fantastik Hayali

Hepimizin çocukluk hayalinde vardır bir ağaç evlerde tatil ya da ağaç evlerde yaşamak… Ağacın tepesindeki evin kalın halatlara bağlanmış ahşap merdivenlerinden aşağı inip çıkmak, hele ki manzarası varsa penceresinden ya da balkonundan bir kitap ve kahve eşliğinde manzarayı seyretmek.

Gel gelelim artık büyüdük ve hayaller aleminde yaşamıyoruz. Bizimle birlikte bu hayali kurmuş birkaç kişi olacak ki, şimdilerde onlar ağaç evlerden oluşan otellerinde küçüklüğünde aynı hayalleri paylaşan müşterilerine hayallerini gerçekleştirmeleri için olanak sağlıyor. Kuş sesleri ve doğanın eşsiz kokusuyla uyanmak, aynı zamanda konfor ve lüksten de ödün vermeden tatil yapmak istiyorsanız işte sizlere ağaç evlerde tatil yapabileceğiniz birkaç otel.

ağaç evlerde tatil

Kuş sesleri ve doğanın eşsiz kokusuyla uyanmak, aynı zamanda konfor ve lüksten de ödün vermeden tatil yapmak istiyorsanız işte sizlere ağaç evlerde tatil yapabileceğiniz birkaç otel.

Treehouse Lodge, Kosta Rika

Kosta Rika, Karayip Denizi kıyılarında yer alan Treehouse Lodge, kurumuş ağaçlardan inşa edilmiş. Sürdürülebilir enerjiden beslenen bu otel tam bir doğa dostu! Güneş ısıtma sistemi bunun en büyük örneği. Karayip Denizi’nin bembeyaz kumsallarında sevdiklerinizle birlikte büyülü bir tatil geçirebileceğiniz otelde aynı zamanda doğa yürüyüşleri, şnorkelle dalış gibi birçok aktiviteye de dahil olabilirsiniz.

ağaç evlerde tatil

Tsala Treetop Lounge, Güney Afrika

Bir ağaç ev hayal edin ki, bu ağaç evin camları tavana kadar uzansın ve ormana kuş bakışı bakabilin… Gözlerden uzak sakinlik ve huzuru zirvede yaşayacağınız Tsala Treetop Lounge, Güney Afrika’nın en çok tercih edilen otellerinden biri. Orman seviyesinin üstündeki seyir teraslarında içeceklerinizi yudumlarken, tatilinizin bitmesini hiç istemeyeceksiniz. Botanik açıdan bir hayli zengin olan bölgede doğa yürüyüşleri yaparken tertemiz havayı bolca ciğerlerinize çekmeyi unutmayın.

ağaç evlerde tatil

Treehotel, İsveç

Ren geyikleri ve İsveç’in meşhur reçelleri eşliğinde tatil yapmak ister miydiniz? O zaman sizleri İsveç’in kuzeyinde yer alan Harads köyündeki Treehotel’e doğru alalım. Otel modern İskandinav mimarisinden esinlenerek inşa edilmiş. Birbirinden farklı 5 suitten oluşan otelin en çok hayranlık uyandıran kısmı, dışının komple ayna ile kaplı olması. Bu sayede dışarıdan bakıldığında kolay kolay seçilemeyen otelde hayatınızın en güzel tatilini geçirebilirsiniz. Kışın Kuzey Işıkları’nın muhteşem dansını izleyebilir, kızaklarla muhteşem bir safari deneyimi yaşayabilir, sıcak aylarda ise kano ya da balık tutma aktivitelerine katılabilirsiniz.

ağaç evlerde tatil

Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Tayland

Günlük hayatı geride bırakmaya, bir nebze de olsa unutmaya ne dersiniz? Tayland’da bulunan Tented Camp Golden Triangle, bunun için biçilmiş kaftan. Tayland’da bulunan bu otelde yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de doğal ortamlarında yaşamlarını sürdüren filleri izlemek. Bunun dışında bakanın bir daha bakası gelen doğa harikası dağ yollarında yürüyüşe çıkarak içinizdeki maceracı ruhu harekete geçirebilirsiniz.

ağaç evlerde tatil

Nothofagus Hotel, Şili

Yağmur ormanlarında tatil yapmak kim ister? Evet sizde onlardan biriyseniz Nothofagus Hotel tam sizlere göre! Volkanik dağ manzarası bulunan otelin mimarisi ve dekorasyonu da fazlasıyla görkemli. Lüks ve konfordan vazgeçmeden eşsiz bir doğa tatili deneyimlemek istiyorsanız Şili’de bulunan bu otel tam size göre! Yağmur yağdıktan sonraki toprak kokusunu bol bol içinize çekmeyi de ihmal etmeyin!

ağaç evlerde tatil

Chalkley Treehouse, Güney Afrika

Yine Güney Afrika’da bulunan muhteşem bir otelle haberimize son vereceğiz… Ağaç evlerde tatil hayaliniz varsa şehir ışıklarından uzak olan bu otelde yıldızları en güzel şekilde izleyebilir, aynı zamanda ağaç evinizin altında yaşamlarını sürdüren vahşi hayvanları izleyebilirsiniz. Oteli ilginç kılan en büyük özellik ise odaların otel merkezine 5 kilometre uzak olması. Her ne kadar güvenli olduğu söylense de kesinlikle cesaret gerektiren bir tatil olduğunu söylemeliyiz

ağaç evlerde tatil

ağaç evlerde tatil

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu