Hayata Dair

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Afrodizyak etkili bitkiler, pek çok kadın da cinsel isteksizlik zaman zaman ortaya çıkıyor. Peki bunun çaresi var mı? Çaresi tabi ki doğada!!

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Erkekler için üretilen bir çok alternatif cinsel isteği arttırıcı ürünler olduğunu biliyoruz. Ama  maalesef kadınlardaki benzer problemler için bu ürünler işe yaramıyor. Kadınlar için cinsel uyarılma, erkeklere göre daha karmaşıktır. Bir kadın fiziksel ve ruhsal olarak kendini rahat hissetmiyorsa cinsel isteksizlik yaşaması sıklıkla görülür. Cinsel isteksizlik eğer uzun süre devam ediyorsa ve hayat kalitenizi  normalden fazla etkiliyor hale geldiyse mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Bir uzmanla görüşmek, psikolojik yardım almak bir kadın için en iyi ve etkili çözümdür.

Ancak stres altında ve ya başka sorunlar yaşıyorsanız, geçici bir cinsel isteksizliğiniz varsa doğal bitkilerden faydalanabilirsiniz.

1. Safran

Safran aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bir bitki ve  baharat olarak da kullanılıyor.  Safran çiçeğinin kurutulmuş yapraklarıdır. Bitki çayınıza, yemeğinize, salatanıza bu bitkiyi her zaman kullanabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız bir tutam safran, cinsel isteğinizi arttırmaya yardımcı olur. Yabancı ülkelerde yayınlanan makalelerde safran bitkisinin en güçlü afrodizyaklardan biri olduğu söyleniyor.

2. Muskat

Muskat bebek cevizi olarak da bilinir. Baharatçılarda kolaylıkla bulabileceğiniz muskat bir çok derde şifa olarak söyleniyor. Yemeklere, tatlılara lezzet katmak için kullanılır. Ayrıca bebekleri  sakinleştirmek ve gazlarını gidermek için çoğunlukla kullanılan bir bitkidir. Yapılan araştırmalarda muskatın liboduyu arttırıcı özellikleri ortaya konmuştur.

3.Karanfil

Karanfilin o güzel kokusuyla mutfaklarımızda sürekli yer alır. Karanfili ister çiğneyin, ister çayınıza atın isterseniz de yağını kullanın. Nasıl kullanırsanız kullanın karanfil tüketmek seks hayatınızı olumlu yönlerde  etki ediyor. Ayrıca Asya ülkelerinde erkekler erken boşalma gibi sorunları önlemek için karanfil tüketiyor. Karanfilin kadınlarda da güçlü bir afrodizyak etkisi yaptığı biliniyor.

4.Gül

Gülleri sevmeyenimiz çok azdır.  Hem romantik hem de mis kokulu güller zaman zaman aşkınızı alevlendirir. Gül kokusu sizi rahatlatarak cinsel isteğinizi artırmaya  yarar… Gül kokuları veya bitki çayı olarak hazırlayacağınız gül yaprakları libodunuzu arttırır.

5. Tarçın

Tarçının faydasını bilmeyen yoktur. Kan şekerinizi dengeler ve kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca sizi mutlu eder ,neşelendirir ve vücuttaki mikropları öldürür… Bir insan daha ne isteyebilir ki! Ama tarçının faydaları sadece bu kadar değil, düşündüğünüzden çok daha fazla. Tarçını sürekli düzenli olarak kullandığınızda afrodizyak etkisini göreceksiniz.

6. Yasemin

Yasemin kokusunu sevmeyeniniz yoktur. Çok güçlü ve baş döndürücü bir kokuya sahiptir. Bu minik beyaz çiçekler, afrodizyak etkisi olan bitkiler arasında yerini alıyor. Piyasada hazır bulunan yaseminli yeşil çaylardan tüketebilirsiniz. İsterseniz kuru yasemin yapraklarıyla kendi çayınızı hazırlayabilirsiniz. Yasemin yağını kullanarak aromaterapi yöntemleriyle (buğu, masaj vs.)  en güçlü afrodizyaklardan biri olan yaseminden faydalanabilirsiniz.

7. Arı ürünleri

Arı ürünlerinin faydalarını bilmeyen yoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği , bir çok hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Arı sütü, polen, propolis ve tabii ki bal cinsel isteksizliğe de birebir etkili.. Sadece kadınlarda değil  erkeklerde de benzer etkileri gösteriyor. Bal ve arı ürünleri düzenli olarak kullanıldığında kadınlarda güçlü bir  afrodizyak etkisi yapıyor.

8. Ashwagandha

Ashwagandha bitkisi ülkemizde pek bulunan bir bitki değil. Ama çok etkili bir afrodizyak olduğu için bu listede mutlaka olmalıydı. Ashwagandha bitkisi gençleştiren, dinçlik sağlayan ve hastalıklara karşı koruyan bir bitkidir. Tabi bununla birlikte cinsel isteği artırmada da oldukça etkili. Hindistan Ginsengi olarak bilinen bu  bitki hem toz hem de farklı olarak kullanılıyor.

9. Ginseng

Ginseng yine ülkemizde pek bulunmayan bir bitki. Ama ginseng etkisi tüm dünyada oldukça bilinen şifalı bir bitki.  Bitkisinin köklerini çeşitli şekillerde kullanarak inanılmaz faydalar elde edebilirsiniz.  Ginseng kullanarak cinsel isteksizliğinizi azaltmanız mümkün.

10. Kakao

Tatlılarımız da eksik etmediğimiz kakaoyu hayatınıza daha çok dahil edin..  Bitter çikolata yiyin,  kakao tozunu da mutfağınızdan hiç eksik etmeyin. Fantezi seviyorsanız yatak odanızdan da…

İlgili Makaleler

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu