Gündem

Afrin’de Son Durum Nedir?

Afrin’de Son Durum Nedir? Afrin’de bombalı saldırıda bir çok kişi hayatını kaybetti. Suriye’nin Afrin ilçesinin merkezinde YPG tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi. Bu saldırıda ilk belirlemelere göre, en az 10 sivil hayatını kaybettiği bildirilmişti. Ancak daha sonra verilen bilgilere göre ölen kişi sayısı çok daha fazla.  Suriye’nin Afrin ilçesinde bomba yüklü tankerin infilak etmesi sonucu 40 kişi hayatını kaybetti.  Yaralı sayısı ise 47’ye yükseldiği açıklandı.

Afrin’de Son Durum Nedir?

Suriye’nin Afrin ilçesinde bomba yüklü tanker infilak etti. Bu saldırı sonucu ölü sayısı 40’a ulaştı. Yaralı sayısının da 47’ye yükseldiği açıklandı.

BAZI SİVİLLER YANARAK CAN VERDİ

Suriye’nin Afrin ilçesinin merkezinde terör saldırısı gerçekleştirildi. YPG terör örgütünün düzenlediği saldırıda bir çok sivil hayatını kaybetti. Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a çıktı. Alınan bilgilere göre  ölenlerin arasında bir çok çocukta bulunmaktaydı. YPG tarafından düzenlenen  saldırıda patlama sonucu yangın çıktı.  Bomba yüklü tankerin yakınında olan araçlar tamamen yandı. Araçlarında mahsur kalan bazı siviller  yanarak hayatını kaybetti. Olayın gerçekleşmesinin ardından patlamanın olduğu yere sivil savunma ekipleri müdahil oldu. Yaralılar sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılırdı. Ayrıca çevredeki mağazalar ve arabaların büyük hasar gördüğü açıklandı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 40’A YÜKSELDİ

MSB’nin yaptığı yazılı açıklamada bu terör saldırısını gerçekleştiren PKK/YPG olduğu bildirildi.  MSB’den gelen yazılı açıklamada, “Eli kanlı terör örgütü PKK/YPG’nin, Afrin’de masum sivillere yönelik bombalı saldırı düzenledi. Bu bombalı araç saldırısında hayatını kaybedenlerin 11 tanesi çocuk olduğu bildirildi.

AFRİN NEREDE?

Afrin, Halep iline bağlı Suriye’nin kuzey batısında bulunan bir ilçedir. Afrin’in yaklaşık 8 km güneyinde tarihi bir çok kalıntı vardır.  Ain Dara Tapınağı yerleşiminin kalıntıları Geç Hititler döneminden kalmıştır. Yine Afrin’in kuzeybatısında, Luvi dilinde yazıt bulunmuştur. Bu yazıtlar M.Ö. 9. yy ya da 8. yüzyıldan kalmadır.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Ya saka gibi nedir bu olaylar bitmiyor Lanet olsun Suriye ye ya bıktım onlarca insan öldü bir Suriye davasına yazık. Hala da ölmeye devam ediyor olan insanlara oluyor savaşı başlayanlar yerinde duruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu