Tarih

Adolf Hitler Ne Kadar Zalimdi?

Adolf Hitler Ne Kadar Zalimdi?

Adolf Hitler, kendi projelerini ilerletebildiği sürece kimin acı çektiğini önemsemiyordu. von Stauffenberg ve diğerleri, Hitler’i havaya uçurmaya kalkınca Hitler, onları piyano teliyle boğdurmakla kalmayıp aynı zamanda bu eylemi de filme aldırdı. Adolf Hitler, Stauffenberg ölene kadar defalarca ipi kesip tekrar astı. Nazi Almanya’sının gizli servisi olarak bilinen SS’ler, düşmanlarından bilgi alabilmek için en korkunç işkenceleri yaptı. Üstelik Adolf Hitler ve diğer üst düzey yöneticiler, bu işkenceler için dişçileri ve doktorları bile işe aldı. Nazi Almanya’sında bir doktor ziyareti, hayatınızın tamamen anlamsız ve sonlandırılması gerektiğine dair bir işaret olarak algılanabilirdi.

Adolf Hitler ve Medikal Araştırmalar

Hitler Almanya’sında çocuklar, birer aile ağacı çizmek zorundaydılar. Böylelikle ailedeki kalıtsal hastalıklar hakkında bilgi edinilebilirdi. Bu hastalıklara sahip kişiler, istenmeyen ve gereksiz ameliyatlar geçiriyordu. Üstelik bu ameliyatlar, oldukça yaygın olarak yapılmaktaydı fakat Nazi Partisi üyeleri birer istisna olarak kabul edilirdi. Hitler, tıbbi araştırmalara oldukça meraklı biriydi. Hitler, doktorların tutsaklar ve çocuklar üzerinde deney yapmasına bile izin veriyordu.

Adolf Hitler ve Gaz Odaları

Hitler yönetimindeki Almanya’da zihinsel ve bedensel engelli çocuklar, önceleri ölümcül enjeksiyon yöntemiyle daha sonraları da gaz ile öldürülürdü. Daha sonraları bu yöntemle birçok komünist ve Yahudi de öldürüldü. Naziler kişileri öncellikli olarak toplama kamplarına götürür ve ardından da zehirli gazlarla katlederlerdi. Öte yandan birçok kişi de açlık, yorgunluk ve hastalık nedeniyle de toplama kamplarında hayatını kaybetti. Adolf Hitler, işte tüm bu eylemlere izin verdi, onayladı ve bu işlemlerin yapılmasını bizzat kendi emretti.

Acımasızlığı ile Bilinen Hitler

Hitler, kendi hedefleri uğruna tüm acıma ve empati duygusunu bastıran biriydi. Katıksız bir şekilde acımasızlığı savundu ve kendi içinde bu acımasızlık duygusunu geliştirdi. Hitler, ordusuna Polonya’ya ve diğer ülkelere girme emrini verirken de tamamen acımasızdı. Hamile kadınlar ve çocuklar bile bıçaklandı, vuruldu veya başka bir şekilde öldürüldü. Yaklaşık 200 bin civarında Polonya’lı çocuk, asimile edildi. Hitler’in emirleri, yazılı bir formda olmasa da Nazi Almanya’sında yapılan tüm uygulamalar, Hitler’in felsefesi ile uyum içindeydi. Hitler’in felsefesi ile ilgili detaylı bilgilere Kavgam’dan rahatlıkla ulaşılabilir.

 

Rusya Operasyonu ve Hitler

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Yaptıklarını kafa yapısını onaylamasamda kendi dogrularını uygulamıs arkasında durmus.. Sonuc kötü de olsa bunca zaman gecmesine ragmen hala konusulup adını herkes biliyorsa oyle veya boyle yer etmiş biri..

  2. Hitler belkide dünya tarihi üzerinde gelmiş geçmiş en acımasız liderlerinden biriydi bence de. Başlığa cevap verecek olursam çok çok acımasız biriydi. Yaptıklarını zaman zaman okudum be araştırdım bulduklarım karşısında ise sinirlerim bozuldu. Şuan da da Çinliler Uygur Türklerine benzer şekilde kamplarda eziyet ediyor aç susuz bırakıp çeşitli işkenceler yapıyorlar.

  3. Adolf Hitler dünya tarihinin gelmiş geçmiş en acımasız lideriydi bence… Ne yazık ki bu acımasızlığı dünya tarihinin en çok iz bırakan lideri olduğu gerçeğini de ortadan kaldırmıyor…

  4. Aldığı kararların arkasında duruşu açısından örnek alınabilecek, tarihin gördüğü en acımasız diktatörlerden birisidir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu