Teknoloji

Adobe Photoshop Tam Versiyonlu Olarak iPad’a Geliyor!

Adobe, daha fazla müşteriyi şirketin abonelik modeline yönlendirmek amacıyla, Photoshop’un tam sürümünü Apple’ın iPad’ine sunmayı planlıyor. Adobe’un söz konusu olan tam sürüm uygulamayı 2019 yılı içerisinde yayınlamayı düşündüğü konuşuluyor.

Ultrabookların ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla her ne kadar tabletler değer kaybetse de iPad serisi ayakta kalmaya kararlı. Çünkü Adobe Photoshop iPad’a geliyor. Duyurulan bu haber ile birlikte iPad’in değerini daha da artıracağına şüphe yok. Çünkü 2019 yılı içerisinde iPadlerin bilgisayarlarımızda her şeyi yapabildiğimiz şekilde tam sürüm bir Photoshop’u alması bekleniyor. Bir başka güzel haber ise Photoshop’u, Adobe Illustrator’un takip edeceği yönündeki haberler.

Adobe Photoshop iPad'a Geliyor

 

Adobe Photoshop iPad’a Geliyor!

2017 yılı içerisinde iOS 11’i yayınlayan Apple’ın en büyük şirket hedeflerinden biri, yeni modellerle birlikte gelen Apple Pencil eşliğinde iPad ile kullanıcılara tam teşekküllü bir bilgisayar deneyimi sunmaktı. Ancak bu hedefe rağmen kullanıcılar için önem arz edecek bazı masaüstü uygulamaları hala Apple’ın tablet cihazlarında başarılı şekilde uygulanamadı. Bu uygulamalar arasında maalesef ki Adobe Photoshop da yer alıyordu. Gelen haberlere göre Adobe bu konuda Apple’ın yardımına yetişiyor. Adobe şirketinin, Photoshop’un tam sürümünü iPad’a getirmeyi planladığı ortaya çıktı. Evet, Adobe Photoshop iPad’a geliyor. Söz konusu hamle için ekim ayı resmi duyuru olarak işaret edilirken, 2019 yılı içerisinde tabletlerin ürüne kavuşması bekleniyor. Bu durum Adobe Creative Cloud platformunun ürün şefi Scott Belsky tarafından onaylanmasına rağmen şefin ağzından resmi bir tarih alınamadı.

Bazı uygulamalar iOS platformunda zaten var

Adobe’un bir çok uygulaması mevcut. Bunlardan bazı fotoğraf ve görüntüleme uygulamaları zaten halihazırda iOS platformlarında aktif olarak kullanılabiliyor. Bunlar arasında Android sürümü de bulunan Photoshop Express uygulaması da yer alıyor. Fakat bu uygulamalar PC ve Mac üzerinde kullanılan tam sürümler kadar kaliteli ve esnek değiller. Bu sebeple iPad gerçekten Photoshop uygulamasının tam sürümüne sahip olursa Android tarafının buna bir atak yapması şart olacak.

Adobe Şirketi Şüphesiz Değerini Artıracak!

Adobe şirketi son yıllarda kendini adeta bir abonelik hizmetine dönüştürmüştü. Bu hareketi onlara inanılmaz bir başarı ve ivme getirdi. Bu yıl iki katına çıkması beklenen satış büyümesi, 2012 yılından bu yana %700’lük bir paya sahip olacak.  Şirketin Apple ile yapacağı bu hamlenin de bu büyümeye büyük katkı vereceğine hiç şüphe yok. Şayet Adobe Photoshop’u, Adobe Illustrator programının takip edeceği yönündeki duyumlar gerçekse bu büyüme hiç şüphesiz çok daha büyük olacaktır.

Akıllı Telefonlarınız için 5 Fotoğraf Uygulaması

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu