Gündem

Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş İsrail’e Kaçtı!

Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş İsrail’e kaçtı! Geçtiğimiz günlerde büyük bir operasyonla tutuklanan, hemen hemen tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı, kedicikleri ile programlar yaparak herkesin dikkatini çeken, Harun Yahya takma ismiyle onlarca kitap yazan Adnan Oktar tutuklandı. Hemen ardından Adnan Oktar’ın sağ kolu İsrail’e kaçtı iddiası hızlıca internette yayılmaya başladı.

Adnan Oktar’ın Sağ Kolu Tarkan Yavaş İsrail’e kaçtı!

Adnan Oktar’ın saadet zincirine düzenlenen büyük operasyon tüm ülkede hızla duyuldu. Operasyonda 4 ilde 172 kişi tutuklanarak göz altına alındı. Operasyonu öğrenir öğrenmez polisten kaçan Adnan Oktar yoğun çalışmalar sonucu Sarıyer’de tutuklandı. Örgütün ikinci adamı olan Tarkan Yavaş ise halen aranıyor.

adnan oktar'ın sağ kolu tarkan yavaş

Kedicikleri İle Ünlüydü

İnternetin fenomenleri arasına girmeyi başaran Adnan Oktar’ın elbette en çok dikkati çeken özelliği kedicikleriydi. Programında kedicikleri Adnan Oktar’ı öve öve bitiremiyorlardı. Bazı programlarda kedicikleri ile dans ediyor, zaman zaman konuklarda alıyordu.

adnan oktar kedicikleri

Onlarca Kitabı var

Harun Yayha ismi ile onlarca kitap çıkaran Adnan Oktar özellikle Evrim hakkındaki kitapları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bazı kitapları;

  • Evrim Aldatmacası
  • Darwinizm Kuran İle Bağdaşmaz
  • Tevrat’ta Kuran’a Uygun Sevgi Sözleri
  • Kuran İle Hayat Nasıl Yaşanır
  • Yaşamın ve Evrenin Kökeni
  • İncil’de Sevgi vb.

Sağ Kolu İsrail’e Kaçtı

Adnan Oktar’ın şantaj kasetlerini elinde bulundurduğu öne sürülen Tarkan Yavaş’ın söz konusu kasetlerle birlikte İsrail’e kaçtığı tahmin ediliyor. Tarkan Yavaş’ın silahlı ve tehlikeli olduğu Emniyet Güçlerince duyuruldu. Elinde şantaj kaseti arşivi olduğu düşünülen Yavaş hakkında tutuklama kararı var.

adnan oktarın sağ kolu tarkan yavaş

Örgüte Bağlı Vakfın Başkanıydı

Adnan Oktar’ın sağ kolu olan Tarkan Yavaş, aynı zamanda bu örgüte bağlı Vakfın başkanıydı. Hakkında yakalama kararı olan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 farklı suçtan aranıyor.

Daha Önce de Kaçmıştı

Örgütün kirli işlerinin kara kutusu olarak nitelendirilen Yavaş, daha önce de yapılan operasyonlarda kaçmayı başarmıştı. 30 Yıldır Adnan Oktar’ın yanında bulunan Yavaş, Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirmiş ve sonrasında Siyasi Tarih üzerine Yükseklisans yapmıştır.

Türkiye’de Olduğunu Söylüyor

Firar etmesine karşın Euronews’e konuşan Yavaş, ülkeden çıkmadığını hala Türkiye’de olduğunu söyledi. Ancak buna karşın halen emniyet güçlerine teslim olmadı.

 

Güneş Tutulması Çok Yakında! Sakın Kaçırma!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu