Sağlık

Açlık Otunun Yararları Nelerdir

Açlık otunun yararları nelerdir… Size bu yazımızda açlık otuyla ilgili bilmeniz  gereken bilgileri paylaşacağız. Diğer adı kara sinameki olan açlık otu hakkında bilinmesi gereken her şey…

Açlık Otunun Yararları Nelerdir?

Diğer adı kara sinameki olan açlık otunun özellikle kilo vermek isteyenler için kurtarıcı bir bitki olarak biliniyor.Kabızlık sorununa iyi gelen sinameki gibi olan açlık otu hızlı kilo vermenize oldukça yararlı bir bitki. Ayrıca bilinmeyen bir çok faydaları var. Bu yazımızda sizlere açlık otunun faydaları ve zararlarını, herhangi bir yan etkisi olup olmadığını, nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili her bilgiyi vereceğiz.

Açlık Otunun Yararları Nelerdir?

Kilo Verdiren Bitkiler

Kilo vermek ve iyi bir vücuda sahip olmak için doğanın bize hediye ettiği nimetlerdir. Bir çok kişinin merak ettiği ve gün geçtikçe popüler olan bu soruların her geçen gün cevapları fazlalaşıyor. Bu kilo verdiren nimetlerden bir tanesi de açlık otu olmuştur. Açlık otunun mucizevi bir şekilde kilo verdirmesi, kabızlık sorununu ortadan kaldırması onu merak ettiren bir bitki haline getirmiştir. Peki bu açlık otunun yararları nelerdir, açlık otu nasıl tüketilir, açlık otunun zararları nelerdir. Merak ettiğiniz her şeyin cevabı sizlerle..

 

Açlık Otunun Yararları

– Açlık otu metabolizmayı hızlandırıyor. Metabolizmanın hızlanması daha çabuk kilo verdiriyor.

– Açlık otu tansiyonu dengeli hale getiriyor.

– Açlık otu yağ yakımını oldukça hızlandırıyor.

– Açlık otu gaz sancılarını gideriyor.

– Açlık otunun doğal bir müshil etkisi vardır. Kabızlık sorununu ortadan kaldırıyor.

– Açlık otu bir çok hastalıkların sebebi olan bağırsak florasını iyileştiriyor.

– Açlık otu hazımsızlığa karşı çok iyi geliyor.

– Açlık otu ayarlı olarak tüketildiğinde sindirim ve boşaltım sistemleri üstünde bir çok olumlu etkiler yaratıyor.

Açlık otunun yararlarından en iyi şekilde faydalanmak için çay olarak tüketebilirsiniz. Açlık otunun çay tarifi de şöyle oluyor.

Açlık Otu Çay Tarifi

10 adet açlık otu

1 bardak içme suyu

İçme suyunu ilk öncelikle bir ısıtıcı ya da bir cezvede kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içine açlık otlarını ekleyip 5 dakika kadar demliyoruz. Bardağımıza ya da fincanımıza süzerek dolduruyoruz. Bu kadar basit bir tarif ayrıca kimi kişiler açlık otunu demledikten sonra içtikleri kahveye ilave ediyorlar. Bu da ek bilgi olarak aklınızda kalsın.

Açlık Otunun Zararları Nelerdir?

Açlık otunun yararları nelerdir diye bahsettikten sonra şimdide zararlarından bahsedelim. Aslında açlık otunun fazla kullanımında zarar verici bir etkisi bulunmamaktadır. Ama çok fazla kullanıldığı taktirde ishal yapma etkisiyle su kaybına yol açabilir. Bu da ileride sağlık sorunlarına neden olabilir.

Acai Üzümünün Faydaları Nelerdir? Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Desenize evden çıkarken içmemek gerek yollarda nemelazım rezil olunur falan filan işte :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu