in

Absürd Hikayeler Serisi 2 – Necati

Absürd Hikayeler Serisi 2
Absürd Hikayeler Serisi 2

Sevgili dostumuz, Shall We? üyesi Turan Cevdet Ekinoğlu’nun ” Absürd Hikayeler Serisi 2 – Necati ” yazısı sizlerle… Bu absürd hikayeyi okurken keyifli birkaç dakika geçireceğinize eminiz!

Absürd Hikayeler Serisi 2 – Necati

Merhaba ben Battı Balık Necati. Söz verdiğim gibi hikâyemi anlatmaya devam edeceğim. En son, sonuçsuz bir aşk yüzünden koyu bir melankoliye düştüğümü ve o melankoliden dört yıl sonra çıktığımı söylemiştim. Oradan devam edeyim.

Hayatta bazen fedakârlık gerekir…

Melankoliden çıktım dediğime bakmayın bu çıkış öyle büyük bir aşkın gelip kırık kalbimi onarmasıyla olmadı. Bir gün evimizin babayiğidi, yaşça en büyüğümüz ve maalesef en akıllımız olan Çağatay’la bilgisayarda karşılıklı Counter oynarken “Olum boş ver artık kimse seni sevmek zorunda değil ki” dedi. Bir anda tokat yemiş gibi oldum. Oyunu falan unuttum. İnanmazsınız ama Allah sizi inandırsın bu basit cümle o kadar mantıklı gelmişti ki… “Hakkaten lan” dedim kendi kendime. Tabi Çağatay bunu dikkatimi dağıtıp oyunda beni öldürmek için söylemişti ama olsun. Hayatta bazen fedakârlık gerekir.

Hayatımın bu buhranlı döneminde, şanssızlığım ve saplığımın birbiriyle tuhaf bir kokteyl oluşturup diğer insanlara da sirayet ettiği bir evre olmuştu. Şöyle ki, bana kız arkadaş bulmaya ant içip bunun için canını dişine takarak çalışan arkadaşlarım, bir süre sonra beni baş göz etmeyi bırakın kendileri sevgililerinden ayrılmaya başlamıştı. Kılımı bile kıpırdatmadan tuhaf bir akım başlatmış olmuştum. İşin daha garip yanı ise bu durum ister istemez bana gurur veriyordu. Fakat bu mesele ağır, trajikomik bir ayrıntıyı da fark etmeme neden olmuştu.

Absürd Hikayeler Serisi 2
Absürd Hikayeler Serisi 2

Bana kız arkadaş ayarlama uğruna sevgililerinden ayrılan arkadaşlarımı duyunca daha önce sürekli bir kızla görüşmemi dikta eden annem bu ısrarından birden vazgeçmişti. Lâfını bile etmiyordu artık. Yarıyıl tatiline gittiğimde bu durumu sordum kendisine. “E oğlum ne kadar şey olsa da senin baban benim kocam sonuçta. Allah başımızdan eksik etmesin diye çok da şey yapmamak lazım” dedi. Canım fena halde sıkılmıştı. “Tamam da sonuçta…” diye karşılık verecek oldum “Hele sus sus Müge Anlı başladı” deyip lafı ağzıma tıktı. Alacağın olsun anne.

Bidonlar dolana kadar kalsaydın bari…

Böyle kolayca anlattığıma bakmayın gerçekten psikolojimin bozuk olduğu zamanlardı. Kendimi, buzdolabındaki yumurta bölmesinde kaderine terk edilmiş yarım limon gibi hissediyordum. O dönemin en popüler şarkısını “İncirler olana kadar kalsaydın bari. Bidonlar dolana kadar kalsaydın bariiiiğğğ” şeklinde uyduracak kadar sıkıntılıydım. Bunu anlatınca uyku problemi için gittiğim Ktü Tıp Fakültesi psikiyatri bölümü doktoru, uyku ilacına ek olarak anti depresan da yazmıştı.

Bu sıkıntılı dönemlerimde en büyük moral kaynağım yaşadığım öğrenci eviydi. İkinci sınıfın başında eve ilk çıktığımda benimle birlikte beş kişi olmuştuk. Mustafa, Ömer, Batuhan, Oğuzhan abi ve ben… Eve çıkmam zor olmamıştı zira eşyam zaten oradaydı. Ben sadece kira ödemeye başlamıştım.

Evimizin konumu çok iyiydi. Üstelik kirası da uygundu. Gelgelelim biz biraz değişik tiplerdik. En değişiğimiz Batuhan olup Orman Endüstri Mühendisliği okuyordu. Sürekli yanında taşıdığı siyah bir el çantası vardı. Hiç ayırmazdı yanından. Meraktan geberirdik çantanın içeriği hakkında.

Absürd Hikayeler Serisi 2

Absürd Hikayeler Serisi 2

Bu adam değişik!

Bir gün çantanın içindekileri masaya dökünce “Evet, bu adam değişik” diye karar aldık. Çünkü çantadan kelebek bıçaklardan tutun da çakmak taşına varana kadar bir sürü çok amaçlı zımbırtı çıkmıştı ve bunların en masumu çakmak taşıydı. Eve ilk yerleştiğimde onun odasında kalırdım. Bir gece burnuma gelen çok keskin bir kokuyla irkildim. Gözlerimi ovuşturup etrafa baktığımda Batuhan’ın pencere kenarında bir şeyler kurcaladığını gördüm.

“Batuhan?! Kardeşim hayırdır bu saatte ne iş?” diye sordum. “Başkan zippo benziniyle tineri karıştırdım pencereye sürüyorum” dedi. Bana kısa süreli idrak yolu tıkanıklığı yaşatan bu cevap karşısında hayatın amacını bile sorgulamıştım. Çünkü üç gram yapısal bilgime dayanarak bu birbiriyle ilgisi olmayan iki şeyin karıştırılmaması gerektiğini düşünüyordum. Olmamalıydı yani olamazdı.

Absürd Hikayeler Serisi 2
Absürd Hikayeler Serisi 2

Genel ahlaka bile aykırıydı! Kendimi toplayıp “Peki canım kardeşim neden böyle bir manyaklık yapıyorsun?” deyince “Karıncalar girmesin diye başkan” cevabını verdi. Uykumu iyiden iyiye kaçıran bu cevap karşısında çileden çıkıp “ulan hayvanlar zaten içerde senin yüzünden çıkamıyorlar!” diye bağırdım ve odadan çıktım.

İşte evimizin bu tuhaf ama altın kalpli üyesi ile yaşadığımız bu diyalog sonucu çok ilginç bir ev hayatı geçireceğimi anlamıştım. Nitekim öyle de oldu ve ben bir sürü güzel hikâye biriktirdim. Onları da anlatacağım ama sonra…

Absürt Hikaye – Senin Allah Cezanı Versin Tuncay!
“…İşte bu olaydan sonra o elektrik dolabının üstünde gebeş gibi yayılan ve Tuncay’ın şampuanına koyduğum dışkının da kaynağı olan sarı kedinin adı da Tuncay oldu…”

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

incelen saç

İncelen Saç Telini Kalınlaştırmanın Yolları

Doctor Who 11. Sezon ile Ekim Ayında Tekrar Başlıyor