Sinema

9 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

9 Mayıs haftası vizyon filmleri haberimize hoş geldiniz. 9 Mayıs  tarih itibariyle 7 film gösterime giriyor. Korku filminden, animasyona, gerilimden, aksiyona izleyebileceğiniz birbirinden muhteşem 7 film ile sinemaseverlerin ilgisini çekiyor.

9 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

1 – Kulyas : Lanetin Bedeli 

10 Mayıs’ta gösterime girecek filmin yönetmen koltuğunda Yunus Çevik bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya ve Nurdan Paksoy gibi isimler rol alıyor. Korku türündeki film, Kulyas cin kabilesinin vahşetiyle karşı karşıya gelen bir grup gencin hikayesini anlatıyor.  Kulyas kabilesinin cinleri, yüzyıllar önce bir büyücü tarafından hapsedilmiştir.

Fakat  insanların hırsı cinlerin yüzyıllar sonra serbest kalmasına sebep olur. Cin kabilesinin lideri Mureh,  insanlarla bedeli oldukça ağır olan bir anlaşma yapar. Her yıl bir insanı kurban edecek ve kurban seçtiği bedeni kullanarak insan şeklini alacaktır.

Kurban olarak aldığı insanların hırsları da alınmış olur. Mureh yıllar boyu yüzlerce can alır. Ama yine de doymayan Mureh, yeni kurbanların gelmesini beklemektedir. Tam da bu sırada Mureh’in yaşadığı kasabaya Defne ,Beyza, Anıl ve Görkem adında dört genç, fotoğraf yarışması için gelir. Yerleşeceği oteli bulamayan dört genç, köyün hocası Kanber’den yardım isterler. Kanber Hoca tarafından misafirhaneye yerleştirilen gençler, burada cinlerin vahşeti ile karşı karşıya kalacaktır.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw – Film Tanıtım ve Fragmanı

2 – Temizlikçi

Filmin yönetmen koltuğunda Jon Knoutz oturuyor. Filmin oyuncu kadrosu ise Alexis Kendra, Stelio Savente, Rachel Alig gibi isimler rol alıyor. Evine gelen temizlikçi ile arkadaş olmaya başlayan bir kadının hikayesini konu ediyor. Alice sevgiline bağımlı bir genç kadındır. Fakat bu durumdan kurtulmak için erkek arkadaşından uzak durmaya çalışır ve bu süreç oldukça zorludur. Evine gelen temizlikçi Shelly’nin yüzünde yara izleri olan kadına yardım etmeye çalışır. İyi bir arkadaşlık kuran Alice, bir süre sonra bu arkadaşının hakkında korkunç gerçekleri öğrenir.

Son Yılların En İyi 5 Gerilim Filmi

3 – Gölge Savaşçısı

Yönetmenliğini Yimou Zhang’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Chao Deng, Ryan Zheng, Li Sun gibi isimler rol alıyor. Aksiyon ve tarih türündeki filmde, topraklarını korumak için çok zorlu mücadeleler veren kralın hikayesi konu ediliyor. Pei Krallığı genç ve ne yapacağı belli olmayan bir kral tarafından yönetilmektedir. Askeri kumandan olan Komutan Yu, içten ve dıştan tehlike ile karşı karşıyadır.

Ancak onun gizli bir silahı vardır kendine çok benzeyen eğittiği; gölge. Pei’nin düşmanlarını yenmek için Komutan Yu ve kral bir plan yapmıştır. Rakip krallığı ele geçirmek için akılalmaz plan yapan komutan bu planı uygulamaya başlar. Fakat gölgenin de kimsenin bilmediği başka planları vardır.

En iyi Komedi Filmi Sence Hangisi? Tarafını Seç!

 

4 – Yuva

Yönetmenliğini Emre Yeksan’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Kutay Sandıkçı, Eray Cezayiroğlu, İmren Şengel gibi isimler yer alıyor. Veysel kendini şehir hayatından çekmiş ormanda kendisine sade bir hayat kurmuştur. Fakat Veysel’in huzuru, yaşadığı arazinin satılmasıyla alt üst olur. Kalacak yeri kalmayan Veysel’in kardeşi Hasan onu ziyaret eder. Tekrardan eski düzenine şehir hayatına dönmesini ister. Fakat söylediği hiç bir şey Veysel’i ikna edemez.

Bu süreç içinde iki kardeş birbiriyle yüzleşme fırsatı bulur. Hayatlarını sorgulamaya başlayan Veysel ve Hasan yepyeni farklı ve büyülü bir dünyanın kapılarını açar.

En Çok İzlenen Filmler. 2018 Yılının En İyi Filmleri Listesi.

5 – Sihirli Oyuncaklar

Filmin yönetmenliğini Gary Wang’in yaptığı animasyonda seslendirmelerini Shi Lei, Yuan Zeyu, Guanlin Ji gibi isimler yapıyor.Animasyon filminde,  oyuncak olan Nathan ve robot arkadaşı Timebot’un maceralararını ele alıyor.

Nathan, su ile temas edince rengi değişen sihirli küçük bir oyuncaklardan biridir. Fakat Nathan bir oyuncak ustası tarafından yapılmış olmasına rağmen, nedenini bilmediği bir sebepten dolayı renk değiştiremez. Neden renk değiştiremediğini öğrenmeye çalışan Nathan, bu arada küçük bir robot olan Timebot ile tanışır.

Robot arkadaşı ile birlikte, neden renk değiştiremediğini araştırmaya karar verir. Nathan, robot arkadaşı ile  macera ve aksiyon dolu bir yolculuğa başlar. Yol boyunca nasıl renk değiştireceğine dair karşısına çıkan evcil hayvanlardan ve oyuncaklardan yardım alır. Nathan, bu yolculukta kendisini bilmediği bambaşka bir dünyanın içerisinde bulur.

High Life Filmi Vizyona Giriyor. Filmin Fragmanı ve Konusu

6 – Pokemon Detektif Pikachu

Yönetmenliğini  Rob Letterman’ın yaptığı, oyuncu kadrosunda ise Justice Smith, Kathryn Newton ve Oscar adaylığı bulunan Ken Watanabe gibi isimler yer alıyor. Pokemon adlı çizgi filmden esinlenen filmde Pikachu’yu konu alıyor. Başarılı bir özel dedektif olan Harry Goodman sebebi bilinmeyen bir sebepten dolayı esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Dedektifin 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek ve bulmak için harekete geçer.

Tim’e bu araştırmada babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder.
Pikachu hem çok iyi bir dedektif hem  esprili ve hemde çok sevimlidir. Anlaşılmaz bir şekilde birbirleriyle çok iyi  anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir.

İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında bu ikili  ipuçları aramaya başlar. Bu sevimli ikili atıldıkları macera sayesinde çeşit çeşit  Pokémonlarla karşılaşır. Tim ve dedektif Pikachu bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır.

Enes Batur Gerçek Kahraman Film Tanıtımı ve Fragmanı

7 – Adaletsiz

Filmin yönetmenliğini S. Craig Zahler’in yaptığı oyuncu kadrosunda  Mel Gibson, Jennifer Carpenter, Vince Vaughn gibi önemli isimler rol alıyor. Polisiye türündeki film iki polis memurunun bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin ortaya çıkmasıyla açığa alınmasıyla başlar.

Brett Ridgeman, adaleti uğruna her şeyi göze alan bir polistir, ortağı Anthony Lurasetti ile birlikte suçluların peşine düşen Brett, onları yakalamak için şiddete başvurmaktan da çekinmez.

Fakat bir gün işler ters gitmeye başlar. Brett ve Anthony’nin bir suçluya işkence görüntüleri medyaya yansır ve ikilinin kariyeri tehlikeye girer. Medyada çıkan görüntülerden sonra iki polis açığa alınır. Boşluğa düşen bu ikili işsiz ve parasız kalır.

Onca sene emek verdikleri polislikte tazminat almanın yollarını aramaya başlarlar. Brett ve Anthony bu süreçte kendilerini ummadıklarını durumların içinde bulurlar. İki ortak tazminatlarını almak için yeraltı dünyasına girer. İkili bu suç dolu dünyada beklediklerinden çok daha fazlası ile karşı karşıya kalır.

John Wick 3 Fragman. Türkçe Alt Yazılı Uzun Fragman.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Hepsi birbirinden güzel. Pokémon çocukluğumuz adeta. Gölge savçaşcısı beklediğim bir filmdi. Adaletsizin de kadrosu çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu