Astroloji

9 Mart 2020 Süper Ay Tutulması

9 Mart 2020 günü yani bugün “Süper Ay Tutulması” gerçekleşecek. Ayrıca 8 Nisan ve 7 Mayıs’ta da Süper Ay Tutulmasını tekrar görebileceğiz. Dünya’nın bir çok yerinden ve Türkiye’den de gözlemlenebilecek olan 9 Mart 2020 Süper Ay Tutulması, burçları nasıl etkileyecek bu da merak edilen konulardan biri. Bu inanılmaz doğa olayının burçlara etkileri nasıl olacak gelin birlikte bakalım. Ama önce Süper Ay ne demek onu öğrenelim.

SÜPER AY NEDİR?

Ay Dünya’ya en yakın konumda olacak. Gökyüzüne çıplak gözle bakıldığında Ay normalde görüldüğünden %14 daha büyük ve %30 daha parlak olarak görülecek. Ay tutulması ise Dünya’nın Güneş ile Ay’ın arasına girerek Ay’ın üzerine gölgesini düşürmesiyle olur. Süper ay tutulması ise bu iki olayın bir arada olmasına deniyor. Bazen süper ay tutulması sırasında Dünya’nın arkasından gelen Güneş ışınları Ay’ı kızıla boyayabiliyor. Bu olaya da “Kızıl Ay Tutulması” ya da “Kanlı Ay Tutulması” deniyor.

9 MART 2020 SÜPER AY TUTULMASI BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU

Heyecanlı ve girişken yapınız nedeniyle takım çalışmalarına yatkınsınız. Ancak zaman zaman egonuz baskın çıkabiliyor. Bu noktada takım çalışmalarında bireysel çalışmadan çok ekip çalışmasının başarıyı getirdiğini unutmamanız gerekiyor. Aile içinde bencil davranışlarda bulunursanız ailenizle aranız bozulabilir. Biraz daha hümanist olmaya çalışın.

BOĞA BURCU

Oldukça çekici bir kişiliğiniz var. Bu da iş alanında size fırsatların gelmesinde bir etken. Sağlık açısından rahatsınız. Ruh ve beden dengenizi koruduğunuzda çevrenizdekilere de olumlu enerjiler veriyorsunuz. Yakın arkadaşlarınızda ortak girişim düşünceleriniz var, uygun zamandasınız.

İKİZLER BURCU

Düşünceleriniz, girişimleriniz ve iş hayatınız bu aralar sınava tabi tutulmakta. Sınav sonucunda iyi bir yere varamazsanız karşınızdakini suçlama meylinde olabilirsiniz. Ama bunu yapmak yerine uyanık ve sabırlı davranarak bu zor zamanları hasarsız atlatabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Fiziken ve ruhen kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Aklınızdaki bir takım zor kararların üstünden geçmek için doğru zamandasınız. Kafanızı boşaltın, kendinize zaman ayırın, olayları artıları ve eksileri ile tekrar değerlendirin. Detaylar netleştikten sonra kararınızı verin ve bir daha da geriye dönmeyin.

ASLAN BURCU

Bu aralar hayat istediğiniz gibi gitmiyor sanki, nereye baksanız engeller ve tersliklerle karşılaşıyorsunuz. Siz yine de bu durumların üstesinden sakin bir şekilde gelebilirsiniz. Bir şey istediğiniz gibi olmuyorsa umutsuzluğa kapılmayın belki de sonucunda sizin için beklenmedik güzel sürprizler de olabilir.

BAŞAK BURCU

Başarılı olmak konusunda biraz fazla hırslısınız sanki. Bunu biraz dengelemek sizin için iyi olabilir. Hedeflerinize büyük bir enerji ile sarılıyorsunuz ancak bu olayların bütününü görmenize zaman zaman engel oluyor. Arada bir geriye yaslanarak olaylara daha genel bir bakış açısıyla bakmak ilerisi için size başarı konusunda fayda sağlayabilir.

TERAZİ BURCU

Birden bire işleriniz durdu, keyfiniz kaçtı sanki. Yaptığınız planların değişmesinden hoşlanmasanız da, yılmamalısınız, siz önünüze çıkan engellerin çevresinden dolaşarak ilerlemeye devam edin, program biraz rötarlı olsa da olur. Engeli yok etmeye çalışmaktansa kabullenip yola devam ederek daha az enerji harcayabilirsiniz. Bu şekilde amaca ulaşmak uzun sürse de, ilerlerken farklı deneyimler kazanabilirsiniz.

AKREP BURCU

Son zamanlarda yaşadığınız bir takım belirsizlikler kayboluyor ve siz de yolunuzda ilerlemeye devam ediyorsunuz .Yeni projelere başlayacaksanız ya da önemli kararlar alacaksanız bu aralar enerjinizi bunlar üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz. Her şey yolunda gittikçe sizin de içiniz rahat edecektir ve devamında başarılar da gelecektir. Sadece bir çok şeye birden eğilmeyin, sıraya koyun ki iç dengeniz bozulmasın.

YAY BURCU

İş yerinde bir takım sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Siz yine de umudunuzu kaybetmeyin cesur olun ve yaşadığınız bu terslikleri kendinizi iyileştirme adına fırsat olarak görün. Bu sıkıntılı dönemden ancak bu şekilde daha güçlü şekilde çıkabilirsiniz. Özel hayatınızda fikirlerinizi savunun tabi ama etrafınızdakilerin de düşüncelerine kulak verin. Kendinizi ihmal etmeyin.

OĞLAK BURCU

İşte sizin için güzel bir gün. Kendinizi iyi hissettiğiniz için çevrenizdekiler de bunun farkına varacak. İş ve özel hayatınızda alma verme dengesini kurmanız çok önemli. Ancak bu şekilde her türlü arkadaşlığınızdan fayda görebilirsiniz. Meditasyon yaparak biraz kendinize dönmeniz size iyi gelebilir.

KOVA BURCU

Özgüveniniz yerinde, kendinizi sakin hissettiğiniz bir gün. Hayatınızda her şey yolunda gidiyor. Sevgiliniz ve aileniz ile dengeli bir ilişkiniz var. İçinizdeki dinginliği çoğaltmaya çalışın, enerji depolayın, önümüzdeki günlerde sıkıntılı günler olursa bu sayede daha güçlü olabilirsiniz.

BALIK BURCU

Hali hazırda önceden planladığınız bir projeniz varsa başlatmak için doğru zamanlara yaklaşıyorsunuz. Çevrenizdekilere de planınızı anlatırsanız onlar da da destek görebilirsiniz. Yeni kişilerle eni bağlantılar kurabilirsiniz. Pozitif enerjinizi kaybetmeyin.

Astroloji Nedir?

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu