in

7 Mayıs Dolunay- Akrep Burcunda

7 Mayıs Dolunay

7 Mayıs 2020 Perşembe günü Akrep burcunun 17 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. 7 Mayıs Dolunay yılın son Süper Ay’ı. Akrep Dolunayı Dünya üzerinde güçlü etkilere sahip. Bir yolun sonuna gelindiğinin altını çiziyor. Ay düğümleri de burç değiştirerek İkizler ve Yay’a geçti. Ve bir çok gezegenin retroya girmesi de gündemde.

7 MAYIS DOLUNAY- AKREP BURCUNDA

Dolunay eskinin bitimi ve yeninin başlangıcı olacak. Bu dolunayla beraber bize zarar veren her şeyden de kurtulacağız. Dolunay hem gizli kalmış şeyleri ortaya çıkarır hem de şifa enerjisi taşır. Ezberimiz bozulacak, ön yargılar kırılacak ve psikolojik açıdan bir dönüşüme gireceğiz. 7 Mayıs Dolunay, yanındaki Merkür sayesinde duygusal savrulmayı engelleyecek ve mantığı devreye sokacak.

Uzun bir zaman oldu kaosun içindeyiz. Bireysel sorunlarımızı bir kenara bırakarak toplumsal sınavlar ile tanıştık. Bunun sebebi de Kova enerjisi. Benden çok biz diyebilmenin önemini kavradık. Bu dolunayda Güneş ile Ay bu krizi atlatıp yeni bir başlangıç yapabilmemiz için karşı karşıya geliyor. Akrep burcu son, bitiş ve ölümü temsil eder. Ana tema küllerimizden yeniden doğmak olacak.

Dürtüsel davranmayı bir kenara bırakarak, titiz bir şekilde plan yapmalı ve düzenli olmalıyız.

Dolunay sırasında 3 derece Başak burcu yükseliyor. Bu noktada hemen Başak burcunun temsil ettiklerine bakmak gerek. Başak burcu, sağlık sektörü, temizlik ve şifa ile ilgilidir. Sağlık sebebi ile uygulanan ağır yaptırımlar sonlanabilir, ilaç sektörü ile ilgili farklı haberler gelebilir, tıbbi çalışmalar hızlanabilir. Sosyal mesafe ise bir süre daha devam edecek tabii ki…

7 Mayıs Dolunay ile birlikte, Jüpiter, Satürn ve Venüs de retroya giriyor. Plüton şu an retro zaten. Onunla birlikte dört gezegen geri gidiyor. Bu da bize dengelerin değişeceğini söylüyor. Retrolar, içe dönüşle, bir şeyi tekrar tekrar yapmakla ilgilidir. Viral yayılma yavaşlayabilir ancak sonuçların bizi sevindirmesi için alınan tedbirlerin titizlikle devam etmesi gerekmekte. Yoksa her şey başak dönebilir ve tekrar sürecine girebiliriz.

Venüs, ilişkilerle, konforla, para ve duygusallıkla ilgilidir. Dolunay sırasında Venüs retro olacak ve sisli gezegen Neptünle kare yaparak doğruları görmemizi engelleyecek, gerçeklerden uzaklaşabilir, kandırılabilir ve sonunda hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Gereksiz umuda kapılmadan mantığımızı devre dışı bırakmadan olaylara yaklaşmaya çalışmalıyız. Dolunay gizli saklıyı ortalığa saçar, bazı ilişkiler aldatılmanın gün yüzüne çıkması ile bitebilir. Magazin dünyasında da bazı çalkalanmalar görebiliriz.

DOLUNAY MERKÜR’ÜN EVİNDE OLUYOR

Merkür, iletişim, medya, ticaret, eğitim, ulaşım ve seyahatlerle ilgili. Bu konularla ilgili yoğun bir gündem yaşanabilir. Dolunay zihinsel açıdan aktifliğin de altını çiziyor. Dolunay ateş elementi eksikliği ile olacak yangınlar, patlamalar duyabiliriz. Sağlık açısından bakıldığında genital bölgelerde sorunları olabilir. Kolon, rektum, kuyruk sokumu bölgelerinde hassaslık olabilir. Ruhsal açıdan okült konularla ilgilenmek, terapiler ve psikolog destekleri için doğru zamanlar. Bir konuda araştırma yapabilir, kanıtlara ulaşabiliriz.

7 MAYIS DOLUNAY BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU

Parasal sorunlarınızın çözümleri ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yatırım, borç kapatma, miras ya da dış kaynaklarla ilgili tamamlanma sürecine girebilirsiniz. Bir ortalığa girmek ya da yeni para kazanma yolları konusunda planlar yapabilirsiniz. Ruhsal açıdan bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacak bir sırrı öğrenebilirsiniz.

BOĞA BURCU

Dolunay Akrep burcunda olacak. Boğa ve Akrep karşıt burçlardır. Dışa dönmeniz mümkün. Ortağınız, eşiniz, sevgiliniz ya da yakın bir dostunuzla iletişiminiz artabilir. Hatta ilişkinizin gidiş hatı ile ilgili bir karar verebilirsiniz. Daha önce bilmediğiniz bir şey öğrenebilirsiniz. Ummadığınız anda açık düşmanlıkla karşılaşabilirsiniz. Karşıt fikirlerle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlık açısından hassas bir dönemdesiniz, bağışıklık güçlendirici takviyeler alabilirsiniz.

İKİZLER BURCU

İşle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Bir anda yoğun bir tempoya girebilirsiniz. İş yerinize yeni ürünler alabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili ertelediğiniz kontrolleriniz varsa yaptırmanız iyi olabilir. Akrabalarla iletişim halinde olabilirsiniz. Bir işi bitirerek yeni arayışlar içine girebilirsiniz. Gündelik düzeninize yeni alışkanlıklar katarak hayat kalitenizi yükseltebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Bu dönemde romatizm seviyeniz yüksek olacak, üretkenliğiniz de artacak. Yaratıcı çalışmalar yapıyorsanız, yeni fikirler aklınıza gelebilir. Borsa ve yatırımlarla ilgili sonuç alabilirsiniz. Yaşam enerjiniz artabilir, sıkıntılı psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. İlişkiniz var ise, duygusal dönüşümler, güç savaşları ve kıskançlıklar yaşayabilirsiniz.

ASLAN BURCU

Ev içinde ailenizle birlikte yeni bir düzene geçebilirsiniz. Bir karara varmanız gereken konularda daha cesur olabilirsiniz. Dolap düzenlemeleri, yazlık-kışlık ayrımı yapabilir, taşınma fikriniz var ise gerekli adımları atabilirsiniz. Tamirat-tadilat işleri ile uğraşabilirsiniz. Akrabalarınızdan gündeminize oturacak haberler alabilirsiniz. Sağlınıza dikkat etmelisiniz.

BAŞAK BURCU

Yakın çevrenizle ya da kardeşlerinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Seyahat düşünceniz var ise ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Gezi planlarınızla ilgili yeni bir düzen oluşturmak isteyebilirsiniz. Teknolojik bir alet almak isteyebilirsiniz, ticari faaliyetlere girişebilirsiniz, hesap kitap konuları ile uğraşabilirsiniz. Bu dönemde oldukça eleştirel ve sivri dilli konuşmalar yapmanız olası. Online eğitimlere katılmak ve içerik üretmek için uygun bir zaman dilimindesiniz.

TERAZİ BURCU

İşle ilgili beklediğiniz bir para varsa elinize geçebilir. Kendinize olan güveninizi tekrar gözden geçirebilir, yapmak istediklerinizi için girişimde bulunabilirsiniz. Bir yeteneğiniz ortaya çıkabilir, takdir alabilirsiniz. Alışveriş ve güzellik konuları ile ilgili olarak elinizden ani bir para çıkışı olabilir. Belirlediğiniz ödemeleri yapmak için de doğru bir zaman. Fazla açılmadan ayağınızı yorganınıza göre uzatmaya çalışmalısınız.

AKREP BURCU

Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Bu yüzden kendinizle ilgili ciddi bir farkındalık yaşamanız mümkün. Gizli kalan tüm konular açığa çıkacaktır. Böylelikle kim dost kim düşman anlayacaksınız. Uzun zamandır iletişim kurmadığınız kişilerle görüşebilirsiniz. Fiziksel bir değişime karar vermek, tarzınızda farklılığa gitmek, kararını verdiğiniz bir konudaki girişiminizi çevrenize duyurmak bu zaman aralığında olabilir. Sağlık açısından hassas bir dönemdesiniz, dikkat etmelisiniz.

YAY BURCU

Bu dolunayda bir takım masraflar yapabilir, kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple de farkındalığınız artacak. Görecekleriniz ve duyacaklarınızdan sonra içinize kapanabilirsiniz. Rüyalar, terapiler ve meditasyonlar ile ruhsal temalara yönelebilirsiniz. Sezgileriniz kuvvetli olacağı için bir sorunu problem haline gelmeden fark edebilirsiniz. Sizi bir yere götürmeyen işlerden ya da alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz.

OĞLAK BURCU

İş ve kişisel projeleriniz ile ilgili görüşmeler yapabilirsiniz. Hedefinize doğru ilerlemek için son adımınızı atabilirsiniz. Toplu bir para işiniz varsa bu dönemde halledebilirsiniz. Seyahat planlarınız ve eğitim konularındaki kararlarınız çevrenizle daha sık iletişim halinde olmanıza sebep olabilir. Arkadaş ortamında lider olabilir, bir arkadaşınıza destek olabilirsiniz.

KOVA BURCU

Göz önünde olacağınız, statünüzde değişiklik olabilecek, başarınızla çok konuşulacak bir dönem içine girebilirsiniz. Yeni bir işe geçiş, terfi, kendi işinizi kurmak gibi önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile ve ev düzeninizde var olan bir takım belirsizlikler neticeye ulaşabilir. Devlet ile ilgili olan bir insandan destek alabilirsiniz. Çevrenizden destek göreceğiniz bir dönem olacak.

BALIK BURCU

İnançlarınız, doğrularınız, hayata bakış açınız değişime uğrayabilir. Yaşamdaki amacınızı bulmak için daha derinlere dalabilirsiniz. Akrabalarınızla ya da arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Seyahat ya da taşınma planlarınız varsa gerçekleşebilir. Yeni bir eğitime katılabilirsiniz ya da devam eden bir eğitiminiz varsa onu tamamlayabilirsiniz.

Akrep Burcu Seks Hayatı – Burçların Seks Hayatı

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antalyada Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Antalya’ da Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

New Yorkta evde kalanlar

New York’ta Evde Kalanlar Corona Oldu!