Astroloji

7 Aralık 2018- Yeni ay

2018’in son ayına girdik. Bir çok gökyüzü olayı ile cebelleştiğimiz bir sene bitiyor. Sanmayın ki yeni yılda gökyüzü sakin kalacak. Yeni yılın ilk ayında iki tane tutulma yaşayacağız. İlerleyen günlerde bu tutulmalarla ilgili de detaylı bilgiler verdiğim yazılarım olacak. Bu ayın yaşayacağımız ilk önemli olayı gerçekleşecek 7 Aralık Yeni ay. Saat 10.20 itibariyle Yay burcunda gerçekleşecek bu Yeni ayın bizlere ne gibi etkiler getireceğine bir bakalım.

7 Aralık Yeni ay

Bu yeni ay yalnız değil. Aynı zamanda Balık burcundaki Neptün ve Mars kavuşumu da işleri biraz karıştıracak. Bu arada Oğlak burcu da yükselişte. Dolayısıyla bizler de elle tutulur, gözle görülür gelişmeler görmek istiyoruz hayatımızda. Çünkü Oğlak burcu somut şeylere önem verir, soyut kavramlar onu tatmin etmez ve netliği sever. Ancak biz böyle istekler içindeyken Yeni ay’ın 12. evde gerçekleşmesi belirsizlikleri ve bizim müdahale edemediğimiz olayları simgeliyor. Yani işimiz biraz zor, kafamız bayağı karışık.

Gökyüzündeki Satürn bizi disiplin içinde ilerleyerek net adımlar atarak sakince harekete geçmek adına dürtüklerken Neptün ve Mars kafamızı çorba edip hızlı ve sabırsızca hareket ederek hayatımızı karıştırmamız için çekiştiriyor. Bu ikilemleri yaşarken sağlıklı düşünme konusunda başarılı olmamız beklenemez tabi. Önümüzü görmeden dürtüsel olarak atacağımız her adım bize faydadan çok zarar verecektir. Yeni ay da yenilikler, başlangıçlar demek ise cesaretimiz  de tavan yapmış durumda olacak. Pişman olacağımız hızlı ve anlık kararlar almaya meyilliyiz.

Yeni ay olduğunda Venüs Akrep burcunda olacak. Merkür retrosu ise yine bu günlerde bitiyor. Bu da demek oluyor ki ilişkilerdeki sorunlar ufak ufak çözülmeye başlayacak. Oğlak burcunun temsil ettiği konular olan, para, maddiyat, hukukla ilgili her şey, alım, satım, miras konuları gündemde olacak. Hukuksal konuları uzlaşmacı tavırlar sergileyerek çözüme kavuşturabileceğimiz bir enerji olacak gökyüzünde.

Yeni ay; hırslarımızı ve tutkularımızı dizginleyecek. Düşüncelerimizi düzenleyecek. Yeni ay döneminde nostaljik etkiler görebiliriz. Beklemediğimiz insanlarla karşılaşabilir, tahmin etmediğimiz olaylar yaşayabiliriz. .Çevremizdeki bazı insanların sağlık sorunlarını duyup şaşırabiliriz. Ufak tefek kazalara ve sakarlıklara karşı bizi uyarıyor. Solunum yolu rahatsızlıkları revaçta olacak. Hayattaki en önemli şeyin zaman olduğunu ve hızlıca akıp giden bir hayatın içinde olduğumuzu bize tekrar hatırlatacak. İçsel karmaşamız bizi biraz içe döndürebilir, sorgulamalar ve yalnız kalıp düşünme ihtiyacı içinde olabiliriz.

Bu Yeni ay’da nasıl davranmalıyız ?

Ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı, bin düşünüp bir hareket etmeliyiz. Çevremizdeki dostların çil yavrusu gibi dağılmasını istemiyorsak agresif çıkışlar yapmamalıyız. Yolculuk planlarını, eğitimleri, projeleri belki biraz erteleyebiliriz çünkü organizasyonlarda bozulma ve hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

Yeni Ay; yeni başlangıçları, Yay burcu; macera isteğini, Mars; aksiyon almayı Neptün ise hayalleri simgeler. Burada gökyüzü açıları biraz karmaşık olduğu için her şey birbirine giriyor ve tek yapmamız gerekenin sabrederek temkinli hareket etmemiz olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Aksi takdirde bize bolca hayal kırıklığı vaad eden bir yeni ay olabilir yaşayacağımız.

Bu dönemde duyarlı olmamız gerekli, herkesin birbirine bir şekilde bağlı olduğunu unutmamalıyız. Merhametli, sabırlı, temkinli davranmanın bize yararı olacaktır.

Dünya gündemi

Tüm Dünya’da herkesin dilinden para kelimesini sıkça duyacağız. Günlük hayatımızda ve dünya gündeminde para olacak. İyice maddecilik dolan Dünya’da adaletin ve merhametin de önemli olduğunu ve ne kadar geri planda kaldığını anlamamıza da bir vesile olabilir belki bu Yeni ay…

Yay burçları dikkat

Doğum günlerinizin başladığı bu günlerde agresif hareketlerle bir yere varamayacağınızı hatırlatmak isterim. Pişmanlıklarla yoğrulmak istemiyorsanız hayatınızda dengeyi kurmaya çalışın ve detaylarda da fazla boğulmayın.

Yay burcu yöneticisi Jüpiter’in Yeni ay’daki rolü

Jüpiter; adalet demek. Bu yüzden hepimiz genel bir adalet arayışında olacağız. Haksızlığa uğradığımızı düşündüğümüz konularla ilgili çıkışlar yapabiliriz. Hukuk ve eğitimle ilgili konular, deniz sektörü ve Akdeniz bölgesi ile ilgili durumlar gündemde olacak.

Neptün- Mars Kavuşumu Balık burcunda

Balık burçları sağlık konusunda titiz davranmalı, sıkıntıları varsa kontrollerini ihmal etmemeli. Ani çıkışlara dikkat etmeli ve yeni kararları alırken iyice düşünmeli.

İişkiler nasıl etkilenecek?

Çalışma ortamlarımızdaki iletişimlerde sorunlar yaşayabiliriz. Uzun yıllardır aynı sektörde çalışanlar için bir değişim söz konusu olabilir. Çevremizde bolca itiraf, özür, dedikodu duyabiliriz.

Kazasız belasız bir Yeni ay olmasını diliyorum. Uyarıları göz önünde bulundurursak aslında kendimizi bulmak, tanımak ve hayatı anlamak adına gökyüzünün bir vermek istediği çok güzel mesajlar var.

Sevgiyle…

 

Yay Burcu Özellikleri

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu