Astroloji

6 Ocak 2019 Parçalı Güneş Tutulması

Yeni yıla gerçekten zorlu bir tutulma ile merhaba diyeceğiz. 6 Ocak Parçalı Güneş Tutulması senenin genel kalitesini belirleyecek tutulmalardan biri olacak.

6 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek, Satürn’ün ve Plüton’un da rol oynayacağı bu tutulmanın etkileri meydana geldiği an itibari ile 15 gün öncesinde ve 15 gün sonrasında etkili olur. Bu zaman dilimi en güçlü etkilerin ortaya çıkışıdır ve tutulma olduktan sonra 3 aya kadar yayılır.

6 OCAK PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

Bu tutulma Oğlak burcunun 15 derecesinde gerçekleşecek. Bu tutulmada Satürn, Plüton ve Vega sabit yıldızı da etkili olacak.

*TUTULMA OĞLAK BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK

Bu demek oluyor ki Oğlak burcunun temsil ettiği konular gündemde olacak. Oğlak burcunun temsil ettiği konular;  kurallar, özverili ve disiplinli çalışma, iş hayatı, yalnızlık, mesafeli duruş. Oğlak burcu bedenimizde ise dizleri, cildi, dişleri, kemikleri ve eklemleri sembolize eder.

*TUTULMADA SATÜRN VE PLÜTON ETKİLİ OLACAK

Satürn ve Plüton’un temsil ettiği konuları hatırlayalım. Satürn zaten Oğlak burcunun yöneticisidir. Bu nedenle de temsil ettiği konular benzerdir. Satürn, disiplin, sorumluluk, tecrübe, kısıtlama ve sınav demektir. Plüton güçlenmek, yok etmek, yeni bir düzen kurmakla ilgilidir.

**Bu konuları birleştirip şöyle bir özet çıkarabiliriz. Tutulma zamanında gündemimiz iş hayatı ve kariyer olacak, sorumluluklarımızda artış olabilir, yapacağımız işlere odaklanmalı, ciddiyetle sıkı bir şekilde çalışmalı ve çeki düzen vermemiz gereken konuların üzerine eğilmeliyiz. İş konusunda hedeflerimizi belirlemeli, harekete geçmek için çaba göstermeliyiz. İş değişiklikleri, yeni projeler üzerinde çalışmalar yapabiliriz. Bazı konulara bakış açımız daha ciddi ve kuralcı olabilir. Yaptığımız işlerde mükemmelliyetçilik duygusu ağır basabilir.

**Sosyallikten ziyade kendi içimize dönebilir ve yalnızlığı tercih edebiliriz.  Duygularımızı rafa kaldırıp mantığımızla düşünmeye başlayabiliriz. Duygularımızı ifade konusunda zorluklar yaşamamız olası olduğundan etrafa karşı soğuk ve mesafeli durabiliriz. Duyguları bastırdığımız içinse melankolik bir hale bürünebiliriz. Sağlık açısından oğlak burcunun temsil ettiği konularda kontrollerimizi yaptırmak uygun olacaktır. Kemikler, dişler, cilt hassas olabilir. Tuz kullanımımıza dikkat etmemiz gerekir.

**Hayatımızda aksaklık yaratan konuları halletmemiz, değişime açık olmamız, yeni düzene geçmek için hazırlanmamız gereken bir sürece girebiliriz. Biten olaylar ve ilişkilerle ilgili yüzleşme vaktinin geldiğini anlatıyor gökyüzü. Hayatımızda bir dönemin bitişi ve yeni bir dönemin başlangıcı için bizi zorlayacak kararlar almamız gerekebilir. Bu süreçten güçlenerek çıkacağımız kesin.

PLÜTON HEM YIKAR HEM GÜÇ VERİR

Plüton hem yıkıp yok eder hem de bu süreci bize yaşatarak güç verir. Buradaki gücü doğru kullanmak gerekir. Tutulma oğlak burcunda olacağı için para ve statü önem kazanır. Yaşanılacak değişime direnmeyenler maddi açıdan ve statü anlamında yükselecekler ancak bazılarımız içinse bu bir güç savaşı demek olacak. Elimizdekilerin kıymetini ne kadar biliyoruz ve nasıl kullanıyoruz bunu anlamamız gerekecek. Yaptığımız işlere tahammülümüz azalabilir. İstifalar artabilir, iş değiştirmeyi düşünebiliriz. Bu noktalarda stratejik düşünmeden atılacak adımlar bize zarar olarak geri dönecektir. Gereksiz bir güç savaşına girmeye gerek yok. Bunun yerine sorumluluklarımızın farkına varmak, kendimizi disipline etmek lazım. Zaman yönetimi ve parasal konularda kendimizi daralmış ve sorumlulukların yığılması ile kendimizi baskılanmış hissedebiliriz. Ancak bu durumlar aynı zamanda bizim olgunlaşmamızı da sağlar.

TÜRKİYE VE DÜNYA TUTULMADAN NASIL ETKİLENECEK

Ekonomik açıdan sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle tutumlu olmakta fayda var. Euro ve dolar da hızlı artışlar olabilir. Köklü firmaların imajlarını zedeleyecek durumlar yaşanabilir. Firmalar küçülmeye gidebilir, toplu işten çıkarmalar duyabiliriz. İnşaat sektörü ile ilgili krizler yaşanabilir. Dünya üzerinde muhafazakarlık artabilir. Bakım evleri ile ilgili skandallar ortaya çıkabilir. Eğlence yerlerinin kapatılması ile ilgili gelişmeler olabilir. Bankalara yeni düzenlemeler getirilebilir. Ülkeler birbirlerine ekonomik açıdan yaptırımlar uygulayabilir. Askerlikle ilgili yeni düzenlemeler gelebilir, ordu içinde yeni yapılanmalara gidilebilir. Suikast haberleri duyulabilir. Bazı devletler yıkılırken, yeni devletler kurulabilir. Soğuk savaş olabilir. Eskiye ait herşeyin önem kazanacağı bu dönemde yeni müzeler açılabilir, arkeolojik kazılarda yazıtlar ve kitabelere rastlanabilir. Volkanik dağlar yeniden aktif olabilir, maden ocakları ile ilgili durumlar yaşanabilir, depremlerin sayısı artabilir. Nükleer konular gündeme gelebilir.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Önceden bişey oldumu stres ten derdik şimdi güneş tutuldu gerildim ay tutuldu sinirliyim

  2. Emeğinize sağlık çok güzel bir haber olmuş ama oğlak burcu olarak çok hissediliyor etkileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu