Müzik - Festival

5. Yavuz Çetin Müzik Festivali 5 Mayıs’ta!

5. Yavuz Çetin Müzik Festivali 5 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da! Türk rock müziğinin altın çocuğu olarak nitelendirilen Yavuz Çetin’in 18. ölüm yıl dönümünde, bu yıl 5.si düzenlenen festival ile hem Çetin anılacak, hem de birbirinden başarılı müzisyenler sahne alacak.

5. Yavuz Çetin Müzik Festivali 5 Mayıs’ta!

Gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü olarak anılan ve aramızdan çok erken ayrılan Yavuz Çetin, 5 Mayıs’ta anılıyor olacak. Kendi adını taşıyan festivalin 2019 programda birbirinden başarılı isimler sahne alacak.

Yavuz Çetin’in müzik hayatı…

Yavuz Çetin, kariyerinin en önemli adımlarını 90 yılında Blue Blues Band grubunu kurarak attı. Batu Mutlugil, Sunay Özgün ve Kerim Çaplı ile birlikte kurdukları grupta genelde 70’li yılların rock ve blues şarkılarını coverladılar.

Çetin’in Fuat Güner ile tanışması ise stüdyoya adım atmasında en büyük şans oldu. İzel, Kıraç, Soner Arıca, Turgut Berkes ve Göksel gibi günümüz ünlü ve başarılı isimlerine gitarı ile eşlik etti. Göksel’in çıkış yapmasında en büyük etkisi olan “Sabır”şarkısında Talkbox kullanan ilk gitarist ünvanına sahip oldu.

İlk albümünü Ercan Saatçi ile birlikte yaptıkları çalışmalarla çıkardı. Albümde yer alan “Dünya” şarkısı ünlü yönetmen ve yapımcı Sinan Çetin’in Propaganda filminde kullanıldı.

İkinci albümü “Satılık” için 1999 yılında stüdyoya girdi. Albümü çıkaramadan 15 Ağustos 2001 yılında hayata gözlerini yumdu

İkinci albümü “Satılık” için TMC Film Müzik ile anlaşması dahilinde 1999’da stüdyoya giren Yavuz Çetin, albümün sevenleriyle buluşmasına şahit olamadan 15 Ağustos 2001’de hayata veda etti.

4. Yavuz Çetin Müzik Festivali’nde yer alacak sanatçılar;

Tanju Eksek & Yavuzcan Çetin
Batu Mutlugil
Büyük Ev Ablukada
Even Flow
Moğollar
Bulutsuzluk Özlemi
Kurtalan Ekpres
Pentagram
Sahte Rakı

Holifest Ankara 2019 İçin Son Biletler!

 

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. öncelikle yavuz çetinle alakalı bir şeyler söylemekte fayda var çok genç yaşta aramızdan ayrılmı malesef kendi döneminin ve günümüzün en iyi blues soft rock temsilcilerindendi hem gitar çalıp hem duygusunu hissttirebilen bir müzisyendi ışıklar içinde uyusun..

  2. Sahneye çıkacak olan sanatçı kadrosu gayet iyi Fakat nçmalesef o tarihte başka programım var programı olmayanlar bence kaçırmasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu