Gündem

5 Ton Esrar Maddesi Yakalandı

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Sahil güvenlik ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş gemisinin düzenlediği operasyonda 5 ton esrar maddesi yakalandı. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı.

5 Ton Esrar Maddesi Yakalanan O Gemi Sahil Güvenlik ve Savaş Gemisi Eşliğinde Kıyıya Getirildi..

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu: 5 ton toz esrar yakalandı 

Yaklaşık  3 ay önce Menemen Cumhuriyet Başsavcılığına bir bilgi ulaştı. Uluslararası deniz yolu ile yüklü miktarda uyuşturucu maddenin Türkiye’ye getirileceği bilgisi edinilildi. Bunun üzerine teknik takip ve fiziki takip çalışmaları başlattı. Pervinoğulları isimli Türk bayrağı taşıyan geminin Moritanya, Senegal gibi Afrika ülkelerinden uyuşturucu madde yüklendiğinin ihbarı alındı. Yüklenen  bu uyuşturucu maddelerinin Akdeniz üzerinden Türkiye’ye doğru yol aldıkları bilgisi değerlendirildi . Şüphelilerin bir kısmının içerisinde bulunduğu gemiye başarılı bir operasyon yapıldı ve gemi İzmir Limanına getirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığına gelen bilginin  üzerine harekete geçilmesi için talimat verildi. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir savaş gemisi, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir sahil güvenlik gemisi ve hücum botları operasyona katıldı. Bununla birlikte operasyona İzmir Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğüne bağlı emniyet personeli operasyon emri üzerine harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde sabah saat 05.00 sularında Pervinoğulları isimli gemiye operasyon düzenlendi. 5 ton esrar maddesi ile 20 kişi gözaltına alındı. Bu gemi bir iki saat önce Savaş gemisi ve Sahil güvenlik ile  İzmir Limanına getirildi.Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda büyük başarı elde edildi.

5 Ton Esrar Maddesi Yakalandı

Yakalanan Gemi İzmir’e Getirildi

Operasyonun ardından, yapılan kontroller kapsamında gemide yaklaşık 5 ton toz esrar uyuşturucu maddesi yakalandı. Yakalanan gemi sahil güvenlik ve savaş gemisi eşliğinde kontrollü biçimde İzmir  limanına getirildi.

Eş zamanlı olarak 3 ayrı ilde düzenlenen  operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. İzmir, İstanbul ve Tekirdağ illerinde gerçeklenen operasyonda 20 kişi hakkında yapılan gözaltı işlemleri devam ediyor. Ele geçirilen 5 tonluk uyuşturucu maddesinin miktar ve değeri hesaplandığında Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olarak değerlendirildi. Gemi bugün Sahil Güvenlik ve Savaş Gemisi eşliğinde İzmir Limanına getirildi. 

Telefon Bayisine Girdi 3 Kadını Kurşunladı!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu