Moda

5. Fashion Film Festival Istanbul Başvuruları Başlıyor

Bu sene 5.si gerçekleşecek olan Fashion Film Festival Istanbul için başvurular 1 Şubat 2019’da başlıyor!

5. Fashion Film Festival Istanbul Başvuruları Başlıyor

Moda ve film sektöründen insanları bir araya getiren festival “Fashion Film Festival Istanbul” 5. kez seyircisiyle buluşacak. Birbirinden başarılı ve sürpriz isimlerin katılımıyla, Kasım ayında gerçekleşecek olan festival için başvurular 1 Şubat 2019 tarihinde başlıyor.

Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan ve iki gün boyunca sürecek olan festival, halka açık ve tamamen ücretsiz olacak. Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de moda devleri ve markaları ile sinemanın genç ve bağımsız temsilcilerini bir arada göreceğimiz festival, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin en sahipliği ve sponsorluğunda gerçekleşecek.

Festival yine dopdolu olacak!

2019 Kasım ayında gerçekleşecek ve iki gün sürecek olan festivalde söyleşiler, atölyeler, sanat enstalasyonları ve partiler kesintisiz bir şekilde devam edecek. Tuna Yılmaz önderliğinde gerçekleştirilecek olan 5. Fashion Film Festival Istanbul bu yıl da katılımcılara ve davetlilere benzersiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

2019 İlkbahar Yaz Trendleri

Filmler 7 dalda ödül alacak

Bu yıl 5.si gerçekleşecek festivalin yarışma için başvuruları ve gösterim programı 1 Şubat itibariyle başlıyor. Başvuru süreci ise 31 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. Çekilecek olan filmlerde süre, yıl ve teknik kısıtlama olmayacak. 7 farklı dalda ödül verilecek festivalde editörler, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve festival direktörleri gibi birbirinden farklı sektörden önemli isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri festivalde;

  • En İyi Moda Filmi
  • En İyi Türk Moda Filmi
  • En İyi Müzik Videosu
  • En İyi Moda Belgeseli
  • En İyi Makyaj ve
  • En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirleyecek.

Üniversite öğrencileri ya da ilk kez film çekecekler için büyük şans!

Son başvurunun 31 Ağustos’ta yapılacağı 5. Fashion Film Festival Istanbul’da bu sene, üniversite öğrencilerinden ya da öğrenci olmasa da ilk defa moda filmi çekecek olan yönetmen ve tasarımcılara da “Genç Keşif” ödülü ve yapım desteği verilecek. Festival’in tek koşulu ise ödülü alan kişinin bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleştirmesi…

Fashion Film Festival Istanbul 2018 “Genç Keşif” ödülü kazananı, Lucia Alcaina

5. Fashion Film Festival Istanbul’a başvurmak ve konu ile ilgili detaylı bilgi edinmek için fashionfilmistanbul’un sitesini tıklayabilirsiniz. Başvurular ise ücretsiz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu