Kültür - SanatSinema

İzlemediyseniz Çok Şey Kaybettiğiniz 4 Film

İzlemediyseniz Çok Şey Kaybettiğiniz 4 Film adlı yazıyla sizlere yine muhteşem bir film önerisi konusu hazırladık kıymetli okurlar. Arkadaşımız Metin MERCAN sizler için araştırdı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

İzlemediyseniz Çok Şey Kaybettiğiniz 4 Film

Türk sinemasının kıyıda köşede kalmış gişede hak ettiği değeri ne yazık ki bulamamış 4 film önerisi ile birlikle sizlerleyiz. İşte izlemediyseniiz çok şey kaybettiğiniz 4 film.

İzlemediyseniz Çok Şey Kaybettiğiniz 4 Film – Gözetleme Kulesi

 

Yönetmen koltuğunda Pelin Esmer’in oturduğu Gözetleme Kulesi filminde ailesini kaybetmiş Nihat (Olgun Şimşek) ile tecavüze uğramış Seher’in (Nilay Erdönmez) otogarda kesişen hayatları duygu ve vicdan muhasebesi yaparak ele alınıyor. Film festivallerinde ödülleri toplayarak ülkemize dönen Gözetleme Kulesi’ni izlerken gazetelerin üçüncü sayfalarında saklanmış, sıradan olmayan hayatları etkileyici bir oyunculukla izleyeceksiniz.

Sarmaşık

Son yıllarda yönetmenliğini yaptığı filmler ile oldukça ses getiren genç yönetmen Tolga Karaçelik, ikinci filmi Sarmaşık ile gerilim alanında Türk sinemasına oldukça başarılı bir filmle imza attı. Gemi sahibinin iflas etmesiyle denizcilik hukukuna göre gemiyi terk edemeyen mürettebatın psikolojik bunalımını ve sınıfsal mücadelesini beyazperdeye aktaran filmi izlerken gerim gerim gerileceksiniz.

izlemediyseniz çok şey kaybettiğiniz 4 film

 

Abluka

Vizyona girdiği 2015 yılında gişede istediği başarıyı sağlayamayan Abluka filminin yönetmenliğini Alef dizisiyle geniş kitlelere adını duyuran Emin Alper yaptı. Yıllarca hapis yattıktan sonra şartlı tahliye ile özgürlüğüne kavuşan Kadir’in (Mehmet Özgür) emniyet adına kağıt toplayıcılık yaparak muhbirlik yapması istenir. Psikolojik gerilim atmosferinin her dakikasında yüksek olan Abluka’yı izlerken filmin nasıl bittiğini anlamayacaksınız.

 

Kapı

2019 yılında vizyona giren Kapı filminin yönetmeni Nihat Durak uzun bir aradan sonra usta oyuncu Kadir İnanır’ı bu filmle birlikte beyaz perdede seyirci ile buluşturdu. Oyuncu kadrosunda Kadir İnanır’ın yanı sıra başarılı oyuncular Vahide Perçin, Timur Acar ve Erdal Beşikçioğlu’nu barındıran filmde yıllar önce ülkesini terk ederek gurbete göç etmek zorunda kalan Süryani bir ailenin, gelen bir telefonla birlikte geçmiş ile yüzleşmeleri ele alınıyor. Komedi dizileriyle öne çıkan Timur Acar ile Behzat Ç. dizisiyle popülerliği artan Erdal Beşikçioğlu bu filmde seyirciyi şaşırtacak karakterlere hayat verecek. Çarpıcı bir konusu olan Kapı filmi, etkileyici oyunculuklar ile sizleri  zaman zaman güldürecek bazen ise ağlatacak.

Metin MERCAN

 

Doğaüstü Güçler Kullanılan 20 Harika Film Önerisi

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Film izlemeyeli ole uzun oldu ki ancak önerdiğiniz filmleri ilk fırsat İzlicem özel abluka ve gözetleme kulesi ilgimi cekti kadro da güzel.. Güzel Bi içerik olmus.

  2. Ne dizilerle ne de filmlerle hiç aram yok ama bunlara bir göz atacağım. Kaleminize sağlık Turan bey çok güzel yazı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu