Gündem

30 Ağustos Etkinlikleri

30 Ağustos 1922 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başarıyla sonuçlanan Büyük Taarruz Savaşı yıllardır coşkuyla kutlanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı sadece Türkiye’de değil Kıbrıs’ta da kutlanan ulusal bir bayramdır. Bu sene daha büyük coşkuyla kutlanacak Zafer Bayramı için 8 şehirde etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen 30 Ağustos etkinlikleri şöyle: 

30 AĞUSTOS ETKİNLİKLERİ

 • İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zafer Bayramımın 97. yılının coşkuyla kutlanması için İstanbul’un çeşitli semtlerinde kutlamalar organize ediyor. Farklı yerlerde, değişik saatlerde konserler ve yürüyüşler düzenlenecek. Candan Erçetin 30 ağustos günü Üsküdar’da konser verecek. Pendik sahilde İBB Kent Orkestrası Konseri olacak. Avcılar’da ise Koray Avcı konseri var.

 • ANKARA

Başkentte Zafer Bayramı etkinlikleri çok renkli geçecek. Ankara Büyük Şehir Belediyesi 30 Ağustos etkinlikleri için kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak bir çalışma yapacak. Kutlama programı Anıtkabir’ de yapılacak geçit töreni ile başlayacak. Etkinliğe katılan vatandaşlara kumanya, su ,şapka ve bayrak dağıtılacak. Ankara’da 30 Ağustos günü toplu taşıma ücretsiz olacak. Selda Bağcan Uğur Mumcu mahallesi, Vedat Dalokay Parkı’nda saat 20.00 de konser verecek.

 • İZMİR

İzmir Büyük Şehir Belediyesi Tunç Soyer, vatandaşları yanan ormanlar için, doğa için yürüyüşe çağırdı. 30 Ağustos’ta Efemçukuru Devedüzü’nde saat 15.00’te İzmirliler buluşacak. Zafer Bayramı kutlama programında Haluk Levent konseri vardı ancak bu etkinlik 9 Eylül İzmir’in kurtuluş gününde yapılacak.

 • ANTALYA

Zafer Bayramı kutlamaları 30 Ağustos saat 09.30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk bırakarak başlayacak. Funda Arar Kepez’de saat 21.00’de konser verecek. Ayrıca satranç, yelken, atıcılık ve eskrim müsabakaları olacak.

 • BURSA

30 Ağustos günü Bursa’da 7 bin 835 kişinin katılımıyla Türkiye haritası oluşturulacak. Bursa Belediye Başkanı Turgay Erdem, yapılacak bu özel ve önemli etkinliği basın toplantısı ile duyurdu. Bu etkinliğe katılım sağlamak isteyen vatandaşlar saat 17.00’de İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda toplanacak.

 • KÜTAHYA DUMLUPINAR

Büyük Taarruz burada gerçekleştiği için burasının yeri ayrı. Kütahya Valiliği, Zafer Bayramı için bir çok etkinlik düzenlediğini duyurdu. Bu etkinlikler 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’a kadar Kütahya ilçe ve merkezinde devam edecek.

 • KARABÜK

Zafer Bayramı kutlamaları 30 Ağustos’ta saat 10.00’da valilik makamında başlayacak. Dolu dolu geçecek kutlama programı Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtı önünde devam edecek.

 • KASTAMONU

Zafer Bayramı kutlamaları saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Şehit Şerife Balcı anıtının önünde başlayacak. Saat 10.30’dan itibaren de Cumhuriyet Meydanı’ında etkinlikler devam edecek.

97. YILINI KUTLAYACAĞIMIZ BU BÜYÜK ZAFER İÇİN DÜZENLENEN BU HARİKA ETKİNLİKLERE KATILIP COŞKUYLA KUTLAYALIM. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI BİR KEZ DAHA SEVGİYLE VE SAYGIYLA ANALIM.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. 

30 Ağustos Etkinlikleri yazımdan sonra Turan Cevdet Ekinoğlu’nun yazdığı yazıya göz atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Çok güzel bir araştırma olmuş tüm Türkiye Çapında bilgi sahibi olduk teşekkürler bu güzel paylaşımınız için

 2. Zafer çoşkusunun her sene daha güçlenmesinin gerektiğini düşünüyorum. Sadece konserlerle değil yaşadığımız her an bastığımız bu topraklarda emeği olan kişilerin de varlığına şükretmeliyiz.

 3. Zaferimizi kutlarken savaşta canını veren şehitlerimizi de unutmadan onların da coşkusunu ekleyerek kutlayacgız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu