Astroloji

25 Eylül 2018 Dolunay

    25 Eylül 2018 Dolunay

Eylül ayının en önemli gökyüzü olayı; 25 Eylül 2018 Dolunay ‘ı. Dolunay aslında Ay-Güneş karşıtlığıdır. Buna ek olarak bu karşıtlığa Satürn de kare yapınca Saat 05.51 de Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay Satüryen etkili bir dolunay olacak demektir. Bu etki sebebiyle söylemek istedikleriniz boğazınızda düğüm halinde duruyor olabilir, kendinizi baskılanmış, engellenmiş ve benliğinizden uzak hissedebilirsiniz. Bir yandan da Merkür, ben de eksik kalmayayım diyerek Güneş ile kavuşayım deyince o da T-Kareye dahil olacak. Yani iletişim açısından da önemli deneyimler yaşayacağımız bir etki de söz konusu olacak. Dolunayın etkisi öncesinde ve sonrasında on gün boyunca devam edebilir.

25 Eylül 2018 Dolunay

25 Eylül 2018 Dolunay: Genel Etkileri 

Hepimiz ilgi ve onay bekleriz, odak noktasında olmak isteriz, bu nedenle bazı fedakarlıklar yapmamız gerekebilir. Bu dolunay dengeleri biraz sarsacak gibi duruyor. Kendimizi sorgulayacağımız günler kapıda. İsteklerimizin ne kadarını gerçekleştirebiliyoruz, hayallerimiz için neler yapıyoruz, mutlu muyuz, başkalarına göre kendi hayatımızı şekillendirmek nereye kadar gibi sorularla kendimizi biraz sıkışmış hissedebiliriz. Bu sorularla boğulursak hırçınlaşabilir, yoldan çıkabilir, gergin davranışlar sergileyebiliriz. Denge hayatın her alanında çok önemli, özellikle Koç ve Terazi dikkatli olmalı.

Bir süredir kendimizi bu sorgulama döngüsünün içinde hissediyorsak bir şeyleri yoluna koymak adına bu dolunay bize enerji ve motivasyon getirebilir. Bu süreçte fazla bencil olmadan kendimizi biraz daha düşünerek bazı kararlar almamız yerinde olabilir. Sürekli kendi isteklerimizi göz ardı ederek yaşamaya çalışırsak bir yerde patlama yaşamamız da beklenen bir şey olur. Ruhsal sıkıntıya düşmemek için öncelikle kendi zihnimizi özgürleştirmeli ve hiç kimsenin, hiç bir olayın, hiç bir düşüncenin bizi mengeneye sokup sıkıştırmasına, engellemesine izin vermemeliyiz.

Burdan yola çıkarak ilişkilerde tek taraflı giden bir yapı varsa, her şey karşımızdakinin istediği gibi oluyorsa burada bir denge yakalamamız mümkün olabilir. Uzun zamandır başlamak için bahane ürettiğiniz size iyi gelecek hedeflerinizle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.

Toplumsal alanda da yine büyük şirketlerin iflas haberlerini, satış-devir durumlarını duyabiliriz. İnşaat sektöründe sıkıntılar, ekonomik dalgalanmalar, artan gıda fiyatları, zamlar, banka ve kredi sistemlerinde zorlanmalar da gündeme oturabilir.

25 Eylül 2018 Dolunay 2

25 Eylül 2018 Dolunay: Burçlar üzerindeki etkileri

KOÇ

Girişken, hırslı ve haksızlığa uğradıysanız hakkınızı almak adına cesaretli olacağınız bir döneme giriyorsunuz. İpler tamamen sizin elinizde olacak. Zaman zaman sabırsız ve asabi olabilirsiniz, stresli hissettiğinizde sakinleşmeye çalışmalısınız. İçinizde biriktirmeyin, susup beklemek doğru olmayabilir, içinizdekileri düzgünce ifade etmenin yollarını aramalısınız. İş hayatınızda düşündüğünüz şeyleri hayata geçirmek için üstlerinizle planlarınızı paylaşmalısınız. Aile içindeki sorunlardan bunalabilirsiniz.

BOĞA

Bu dolunay size stres olarak geri dönebilir. İçinizdeki bastırılmış duygular sebebi ile kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Özellikle geçmişten bugüne içinizde biriktirdiğiniz konularla ilgili patlamalar yaşayabilirsiniz. Rahatlamak için doğa size iyi gelebilir. Yürüyüşler yapabilir, odağınızı başka tarafa çekebilirsiniz. Arkanızdan konuşan, size karşı düşmanlık besleyen iki yüzlü insanların maskeleri düşecek. Sağlık açısından dikkatli olmalısınız, özellikle migren, tansiyon ve anksiyete sorunları olanlar kendine ekstra özen göstermeli.

İKİZLER

Dolunayın popülarite anlamında size olumlu etkisi olacak. Size keyif verecek yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Kendinizden yaşça küçük olan bir kişi dikkatinizi çekebilir, belki onunla bir ilişki bile düşünebilirsiniz. Maddi açıdansa çok dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Düşünmediğiniz masraflar çıkabilir, aşırı harcamalardan kaçınmalı ve riskli yatırımlara girişmemelisiniz. Sizi sıkıntıya sokan bir dostunuzla net bir konuşma yapmanızın vakti gelmiş olabilir. İş anlamında yeni projeler için başlangıç yapmak adına karar alabilirsiniz. Uygulama için şartların olgunlaşmasını beklemelisiniz.

YENGEÇ

Yengeç burçları için bu dolunay gerilimli bir zaman dilimi olacak. Bu süreçte olduğunuzdan daha asabi, sabırsız ve anlayışsız hissedebilirsiniz. Tayin, alım-satım, taşınma ve tadilat konularında girişimleriniz olabilir. Maddi açıdan kendinizi zora sokmadan bu süreci atlatmalısınız. İş hayatınızda değişiklik veya bulunduğunuz yerde terfi konuları gündeme gelebilir. Duygularınıza esir olmamalı, aşırı hırslı ve ısrarcı davranmamalısınız.

ASLAN

Evrak işleri, başvurular ve vize ile ilgili konularda hızlı olmalısınız, yumurta kapıya dayanmadan kontrollerinizi yaparak bu işlerinizi halletmelisiniz. Eğitim, kurs ve okul konuları için uygun bir dönemdesiniz. Hukuki bir işiniz varsa çözüme kavuşabilir. Seyahatler gündeme gelebilir. Kendinizi geliştirmek için daha çok okumak, ruhani ve felsefi konulara yönelmek isteyebilirsiniz.

BAŞAK

Dolunayın genel etkileri oldukça zorlu olduğunda siz de maddi anlamda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Alım-satım ve yatırım konularında beklemede kalmalısınız. Bu dönemde tutumlu olmanız şart. Bir ilişkiniz var ise karşınızdakini olduğu gibi kabul etmeniz ve sıkıntılarınızı tüm şeffaflığı ile konuşmanız gereken bir zaman dilimindesiniz.

TERAZİ

İkili ilişkiler açısından çok önemli bir noktadasınız. Mutsuz ve baskılandığınız bir ilişki yaşıyorsanız artık yüzleşme ve hissettiklerinizi dile getirme zamanı. Sonuç ne olursa olsun düşündüklerinizi söylemek size iyi gelecek. Bir ilişkisi olmayan Teraziler içinse hızlı gelişen bir tanışma, beklenmedik bir kaynaşma ve heyecanlı bir ilişki başlangıcı yaşanabilir. Aile içinde sıkıntılar yaşanabilir ve gerginlik çıkabilir. Biraz daha sabırlı olmalısınız.

AKREP

Sağlıklı yaşam için güzel bir adım atarak spora başlamak için ideal zaman. Fazla kilolarınız varsa bir diyetisyen yardımı da alabilirsiniz. Kronik rahatsızlıklarınız varsa doktor kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Hayatınızın genelinde bir anda bir çok sorumluluk omuzlarınıza binebilir. Tüm bunların sabrınızla ve azminizle üstesinden gelebilirsiniz.

YAY

Bu dolunay aşk konusunda en çok sizin yanınızda görünüyor. İlişkisi olmayanlar kendilerini bir anda heyecanlı bir ilişkinin içinde bulabilirler. Evli iseniz çocuk sahibi olmak için güzel etkiler var. Odak noktası olacağınız bir süreç sizi bekliyor. Hali hazırda bir ilişkiniz var ise aşkınızı pekiştireceğiniz, birlikte keyifli vakit geçireceğiniz zamanlar yaşamanız mümkün. Aklınızda başlasam mı dediğiniz yeni bir hobi için en doğru zamandasınız.

OĞLAK

Bu dolunay sizin için sabır ve denge demek. İş,ev ve özel hayat dengesini kurmanız zorlaşıyor. Ev yaşantınızdaki gerginliği iş hayatınıza, özel hayatınızdaki sıkıntıları ev ve iş hayatınıza yansıtmamanız lazım. Biraz akışta kalmanız gerekli, bazı şeyleri zorlamamakta fayda var. Kendinizi geliştirmek adına düşünceleriniz varsa hayata geçirmek için başlangıçlar yapabilirsiniz.

KOVA

Önemli anlaşmalar, yenilikler, sosyal medya işleri ile ilgili destekleyici etkiler aldığınız bir dönemdesiniz. Hukuki konularda olumlu gelişmeler olabilir. Art niyetli kişilere karşı önlem almak adına hedeflerinizi ve planlarınızı kimseyle paylaşmamanızı önerebilirim. Hayat düzeninizle ilgili planlamalar yapmalısınız. Kendinizi biraz fazla yoruyorsunuz. Aile, arkadaşlık ve ilişki konularındaki sıkıntıları mantığınızla kolayca çözebileceğinizi unutmayın.

BALIK

Maddi açıdan sıkıntıya düşmemek adına gelir-gider dengenizi iyi yapmalı, sizi aşacak borçların altına girmemelisiniz. Hayatınızla ilgili her konuda planlı programlı gitmeli, iyice düşünüp tartarak hareket etmelisiniz. Sizin iyi niyetinizi suistimal etmek isteyen insanlara karşı temkinli davranmalısınız. Kendinizi kötü hissettiğiniz durumlarla ilgili ani çıkışlar yapmamalı, haklı iken haksız duruma düşmemek için kendinizi kontrol etmelisiniz.

*Dolunay aynı burçtan olsak da hepimizi aynı konularda etkilemez. Kimimize güzel bir aşk getirirken, kimimizin ilişkisi bitebilir, kimimizin yaşayacağı gelişmeler iş ya da ev hayatında olur, kimimiz kendimizi sorgulamaya dalarız. Etkileneceğimiz tam noktayı bilebilmemiz için doğum haritamızın incelenmesi gerekir. Ama yine de genel etkileri ve yaşanması olası durumları bilirsek ona göre hareket edebiliriz. Doğum haritası nedir? yazıma göz atmanızı tavsiye ederim.

Doğum Haritası Nedir?

*Dolunayın genel etkileri sonrası burçlara etkilerine değindiğim yazımın sonunda sizlere tavsiyem güneş burcunuzu okuduktan sonra yükselen burcunuzu da mutlaka okumanız. Yükselen burcun önemi ile ilgili yazıma göz atmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Yükselen Burç Nedir?

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu