Astroloji

24 Ekim 2018 Dolunay

24 Ekim 2018 Dolunay’ı Ekim ayının en önemli gökyüzü olaylarından biri olacak. Bu Dolunayı ve bizlere etkilerini merak ediyorsanız, işte detaylar…

24 Ekim 2018 Dolunay

24 Ekim 2018 ‘de 19.45’de Boğa burcunun 1 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Gerçekleşecek olan bu Dolunay Ekim ayının en ilginç gökyüzü olaylarından biri olacak. Gökyüzünde Dolunay anında Ay Uranüsle, Güneş ise retro durumundaki Venüsle kavuşumda olacak. Bu iki cephenin aynı anda kavuşumları bize sürpriz, beklenmeyen ve yoğun bir etki olarak geri dönecek. Güneş- Satürn ve Venüs- Satürn’ün olumlu açıları da olacak.

DOLUNAYIN OLUMLU ETKİLERİ 

Hayatımızda bazen tüm kapılar kapanmış gibi hissederiz, umutlarımızı yitirip yeni kapılar aramaktan da vazgeçeriz. Ya da bazen her şeyin bizim elimizde olduğunu sanarız ve her şeyi kontrol edebildiğimizi düşünürüz. Bu iki durumda olumlu ve olumsuz bir netlik vardır. Şimdi bu Dolunay bize der ki: “Öyle bir netlik asla yok.” İçinde bulunduğumuz şartlar iyi- kötü her ne olursa olsun bizler her zaman yeniliklere ve değişimlere açık olmalıyız. “Hayatta her şey olabilir, her şey mümkündür.” cümlesini kendimize sık sık hatırlatmalıyız. Dolunayın bize iletmek istediği asıl mesaj bu aslında.

İş ve ikili ilişkilerde büyüme, gelişme gibi güzel bir etki söz konusu olacak. Özellikle uzun süredir emek verdiğiniz ama bir gelişme göremediğiniz işlerde güzel olaylar beklenebilir. İkili ilişkilerde ise yine emek verilen ama sorunlardan bir türlü kurtulamayan ilişkiler düzene girebilir. Bu gelişmelerin yaşanabilmesi için gerçek duyguların, sarf edilen ciddi emeklerin ve samimiyetin olması şart.

DOLUNAYIN OLUMSUZ ETKİLERİ

Dolunay’ın bir de olumsuz etkilerinden söz edelim. Aşk ve maddiyat konularında zaten sorunlar varsa bunlar iyice ayyuka çıkabilir. İlişkilerde karşımızdaki insanı gereksiz kaprisler, kıskançlıklar ve şımarıklıklarla zorlamamak lazım. Bu konuya dikkat etmez isek iyi giden her şey bir anda bozulabilir. Maddi açıdan da gereksiz harcama yapmayıp biraz tutumlu olmamız gereken bir dönem.

Dolunayın burçlara olan etkilerine bir bakalım.

Koç Burcu

Para kazanma ve harcama alışkanlıklarımızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Bu dolunay etkisi ile değerlerimizin farkına varacağız. Sürekli birilerinden destek alan ve ayakta bu şekilde kalmayı tercih edenler için biraz sıkıntılı bir dönem olacak. Böyle bir duruma maruz kalıyorsak bunu artık dile getirmemizin zamanı gelmiştir. Ortaklaşa devam eden bir şeylerin pay edilişinde hakkımızı alamıyorsak, bu konuda hakkımızı aramamız gerektiği bize hatırlatılıyor Dolunay tarafından. Önceden alınmış borçlar, ödenmemiş vergiler, gereksiz harcamalar gündeme gelebilir. Para konusunun dışında ilişki içindeki olaylarında ele alınması gerekiyor. Kimlerle yola çıktık? Seçimlerimiz doğru mu? Bu soruların cevaplarını aramalıyız. Evlilik, boşanma ve iş ortaklıkları ile ilgili konularda sorunları irdelememiz ve aldığımız kararları tekrar düşünmemiz gerekiyor. Aralık ayında yatırım, miras gibi konular netlik kazanabilir. Bu dönemde riskli kararlardan uzak durmalıyız.

Boğa Burcu

İlişkileriniz ve kendi kişiliğiniz ile ilgili konular üzerinde düşünmeniz gerekiyor. Seçimleriniz, kendi değeriniz, maddi- manevi durumunuz sizin için mühim. Genelde hayata “BEN” penceresinden bakıyorsunuz. Ancak siz kendi açınızdan bakarken diğer insanların sizinle ilgili düşünceleri nedir? biraz da bunun üzerinde düşünmelisiniz. Dolunay süresince, eski sorunlar, birinin diğeri üzerinde baskısı, değer yargıları çarpışacak. Beraberlikler güçlü ise sorunlar atlatılır, ancak değilse maddi- manevi çıkarlar üzerine kurulmuşsa orada zorluklar çıkabilir. Aralık ayına kadar evlilik, boşanma, hukuki süreçler, iş ortaklığı gibi konular üzerinde yoğunlaşmalısınız. Önce şartları iyi anlamalıyız, tek bir bakış açısı ile baktığımız ve yok yere direttiğimiz konular bize sıkıntı olarak geri dönebilir. Ufkumuzu geniş tutmalıyız. Kendimize, ilişkimize iki taraftan da bakabilmeyi öğrenmemiz gerek. Bitmesi gerekiyorsa ya da devam edecekse nedenleri ve sonuçlarıyla doğru karar vermeye çalışmalıyız. Ama bu dönemde ani kararlar vermek doğru değil. Hayatımızla ilgili her şeyi iyi analiz etmeliyiz. Aralık sonrası olaylar netlik kazanır. Faydasız olan her şey gider, verimli olanlar kalır.

İkizler Burcu

Bir teste tabi tutuluyoruz. Gündemdeki konular; kendimize olan güvenimiz, hayata bakış açımız, hayattaki duruşumuz ve gücümüz, fiziksel ve ruhsal halimiz. Biraz içimize yöneleceğiz ve kendimiz ve çevremizle ilgili yüzleşmeler yaşayacağız. Bu yüzleşmeler daha çok zayıf olduğumuz konularda karşımıza çıkacak. Ne kadar güvendeyiz? Sağlığımız ne durumda? Başarılı mıyız? Sahip olduklarımız neler? İhtiyaç duyduğumuz şeyler nedir?  Bu soruların cevaplarını verirken samimi olmalıyız. Sağlığımız sıkıntılı ise mutlaka tedavi olmamız lazım. İşle ilgili sorunlarımız varsa bunlara çözümler üretmeliyiz. Hayatımızda her olayı olumlu ve olumsuz yanları ile ele almalıyız, aksi takdirde doğru sonuçlara ulaşamayız. Aralık ayına kadar bir temizleme ve düzenleme sürecine giriyoruz. Çünkü olayların üstünü örtmeye çalışmanın bize hiç bir faydası yok. İş, sağlık, sosyal haklar bunları yeniden ele almamız gerek. Bu etkileri olumlu yönde kullanırsak güzel gelişmeler yaşayabiliriz.

Yengeç Burcu

Aralık ayına kadar dikkat etmemiz gereken bazı noktalara gebe bu Dolunay. Genelde yapmak istediklerimizi, görüştüğümüz kişileri, gitmek istediğimiz yerleri dışarıya göre belirliyoruz. Başarımız ne kadar yüksekse kendimizi o kadar güvende hissediyoruz. Kazancımız ne kadar çoksa o kadar güçlü duruyoruz. Peki hayatımızda güç ve başarı olmaz ise mutsuz mu olacağız. Hayattaki değerlerimizi sorgulamamız gereken bir dönemdeyiz. Biraz içe yöneliş şart. Hayatın, aşkın anlamını kendi içimizde bulmamız gerek. Ne için- kim için ve neden yaşadığımızı sorgulamamız lazım. Kendi doğrularımız ile başkalarının doğrularını karşılaştırmak önemli. Bu sorgulamayı iş, aşk, aile hayatı, dostluklar her alanda yapabilirsek sağlam temellere oturmuş bir hayatımız olabilir.

Aslan Burcu

Bu Dolunay hem içimize hem dışımıza doğru bir açıdan bakabilmemiz adına çok önemli. Kendimizle olan bağımızı ve çevremizle olan ilişkilerimizi sorgulamamız gerekiyor. İş hayatımız istediğimiz gibi mi? Aile hayatımızdaki sorunlar çözümsüz mü? Mutsuzluk içinde isek başarı bizden uzaklaşır mı? Hayatımızı her açıdan ele almamız ve anlamamız gerek. Özelimizde bizi yoran şeyler varsa bu hayatımızın her alanına yayılabilir. Bu nedenle aile ve ilişki dünyamızı toparlamak için çalışmalıyız. Miras konuları, geçmişte kalan çözülmemiş sorunlar, davalar, para ile ilgili konular tekrar gündeme gelebilir. Aralık ayına kadar bu ve bunun gibi konular bizi biraz meşgul edecek ancak sonrasında hayatımız biraz daha netleşecek.

Başak Burcu

Hayatımızdaki yeniliklere adapte olmamız biraz zaman alabilir. Uzun süredir yaşadığımız bir yerden ayrılma kararımız var ise enine boyuna düşünmek ve özellikle maddi açıdan analizini iyi yapmak gerekli. Şu anda içinde bulunduğumuz belirsizlikler çok doğal. Aralık ayına kadar ne- neden ve nasıl sorularının cevaplarına iyi çalışmalıyız. Şu an için hoşunuza gitmeyen bir durum sonradan sizi mutlu edebilir. Bir adım atmışsak mutlaka bir şans da vermeliyiz. Her şeyin bir anda değişebileceği ihtimalini unutmamalıyız. Bu dönemde önemli konularla ilgili evrak ve belge eksikliklerine dikkat edelim. Şu an için ani ve hızlı kararlar almamalı, iş ve ev değişikliği konularını biraz sonraya bırakmalıyız. İleriye dönük bir adım atacaksak önce sorunları ve eskiye ait konuları halletmeliyiz. Sürekli kendimizi haklı görürsek insanlarla iletişimimiz ne yazık ki sağlıklı olmaz. Etrafın söylediği her şeyi de sorgusuz kabul edersek o da sıkıntı yaratır. Bu yüzden huzuru bulabilmek için önce denge kurmayı öğrenmeliyiz.

Terazi Burcu

Maddi ilişkileri, geçmişte yaşanan sorunları değerlendirmek ve bunları iyileştirmek için yapılması gerekenler açısından bizi uyarıyor bu Dolunay. Aralık ayına kadar geçeçek süreçte hem paraya bakış açımızı hem de diğer insanlarla paylaşımlarımızı değerlendirip çözümleyeceğiz. Şu an yönetici gezegen Venüs retroda ama bu geri hareketler her zaman olumsuz olarak düşünülmemelidir. Neyin ne olduğunu anlamak açısından bize yardımcı olur. Beklediğimiz paranın hemen elimize geçmemesi bize olumsuz bir durum olarak gözükse de bu gecikme aslında bizden değil başka sebeplerden olabilir. Bakış açılarımızı biraz değiştirmemiz gerekebilir. Yaşadığımız tersliklerin aslında hayrımıza olduğunu Aralık ayı geldiğinde daha iyi anlayacağız. İnadımızı biraz kırmalı ya hep ya hiç cümlesini bir kenara bırakarak adımlarımızı atmalıyız. Bu dönemde farkındalık oluşturacağız ve bize yaslanan ama hiç bir işe yaramayan insanları hayatımızdan çıkaracağız. Hayatımızı toparlamamız adına tespitlerimizi yapıp olumlu etkilere sahip bu dolunayı iyi değerlendirmek lazım.

Akrep Burcu

Sağlıklı bir ilişki nasıl olur? Hayat paylaşınca mı güzeldir? Nasıl bir ilişki arıyoruz? Başkalarının bizden beklentileri neler? gibi soruların cevaplarını bulmak için doğru zamandayız. Kendimizi, ilişkimizi ve hayata bakış açımızı tekrar gözden geçireceğiz. Görmezden geldiğimiz konular bir anda ortaya çıkacak. Sadece kendi ihtiyaçlarımızı değil, başkalarının ihtiyaçlarını da önemsememiz gerektiği gündemimize oturacak. Evlilik, boşanma ve ortaklıklar gibi konuları tekrar ele alacağız. Bu Dolunay bize geçmişin ve geleceğin analizini yaptıracak. Hayatımızın her alanında bencilliği bir kenara bırakıp empati kurarak ilerlersek yaşantımızı daha kolay düzene sokabiliriz. İş hayatı, sorumluluklar, kurduğumuz iletişim ve çevre faktörleri ikili ilişkilerimize yansır. Bu nedenle buralarda sorunumuz varsa ve düzgün bir ilişki istiyorsak önce bu sorunlara çözüm bulmamız gerekir. Ayrıca aşırı tutkulu, saplantılı ve takıntılı yaşanan beraberlikler bitmeye mahkumdur. Bunu da unutmamalıyız.

Yay Burcu

İş yaşantımızdaki başarımız, üretkenliğimiz, yaratıcılığımız, maddi-manevi güvencemiz ve sağlığımız bu Dolunay etkisinde önem kazanıyor. Kendimizi keyifli hissetmek için yaşarız, bunları karşılamak için çalışırız. Ancak bu dönemde tutkularımız ve hırslarımızı sorgulayacağız. Aralık ayına kadar içimizdeki zayıflıklar, korkular, acılar, öfkeler tekrar gün yüzüne çıkacak. İlişkilerimizi içimize dönerek tekrar ele almamız gerektiğini hatırlayacağız. İç dünyamızda biriktirdiğimiz kırgınlık ve kızgınlıklar vardır ve genelde bunları yansıtmamayı tercih ederiz. Oysaki bu acılar ve sıkıntılar illaki bir yerden patlak verir. Bu yüzden hayatı -mış gibi yaşamamak lazım. Ne hissediyorsak, ne düşünüyorsak paylaşarak çözüm bulmalıyız. Canımızı yakan şeyleri söylemeli, içimizdeki istekleri bastırmamalıyız. Bunlar hayat gücümüzden çalar ve bizi yalnızlaştırır. Bunlarla yüzleşmeyi başarabilirsek, hem kendimizle hem de dünya ile barışık bir yaşam süreriz.

Oğlak Burcu 

Sağlam ve kendimize göre planlanmış mutlu, güzel bir hayat, güven dolu bir ilişki, isteklerimize ulaşma isteği, hayatın keyfine varma özlemi ile yanıp tutuştuğumuz bir dönemdeyiz. Bu beklentilerimiz karşılamak adına yollar ararız. Daha rahat bir hayat için güçlü dostlara ihtiyaç duyarız. Fakat hep kendi isteklerimizi mi önemsiyoruz acaba? Başkalarının isteklerine karşı ne kadar duyarlıyız? Bu sorulara cevap bulmamız gerekiyor. İç dünyamız ve dışta kalan dünya ile ilgili düşünmek, kararlar almak ve uygulamak vaktidir. Aralık ayına kadar araştırmalarımızı yapıp hedeflerimizi belirlememiz lazım. Kendimize ve karşımızdakilere samimiyetle yaklaşırsak bu bize arzu ettiğimiz hayatı sağlayabilir. Oğlakların paylaşmayı deneyimlemesi gerekiyor. Geçmişte yaşananları unutabilirsek, iç dünyamız dış dünya ile uyumlu olabilirse denge sağlanır ve yaşantımız kolaylaşır.

Kova Burcu

Bu dönemde ev ve iş yerinde konfor arayışında olacağız. İçeride ve dışarıda her şeyin istediğimiz gibi olmasını isteyeceğimiz, insanların bize verdikleri değeri sorgulayacağımız bir dönem bizleri bekliyor. iz. İlişkilerimizi bu isteklere göre şekillendiriyoruz ancak doğru mu yapıyoruz. Dolunay bize bunları sorgulatacak. Ancak hayatın her alanında her şey, her an bizim istediğimiz gibi olmayabilir. Venüs retrosu da bu konuda bizi uyarıyor. Başkalarının bizi nasıl gördüğü, içinde yaşadığımız toplum şartları ve süreç önem kazanıyor. Aralık ayına kadar içimize de dışımıza da bakmamız gerek. İş ve özel hayatımızı gerçekliği kaybetmeden gözden geçirirsek, nasıl ilerleyebiliriz, nerelerde zorlanıyoruz bunları bulabilirsek istediğimiz rahata kavuşabiliriz. İşimiz yoğunlaşabilir, aile ve ilişkilerle ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Sorumluluklarımızı göz ardı edemeyiz. İsteklerimizi almak için direteceğimize sağlıklı ve bizim için hayırlı olanı dilemek lazım. Bazen çok istediğimiz şeyler olduğunda da bir süre sonra pişmanlık duyabiliriz bunu da gözden kaçırmamalıyız.

Balık Burcu

Dolunay ve Venüs retrosu aile, arkadaşlar, dostlar kısacası çevre ile ilişkilerimizi gözden geçirmemiz gereken bir etki ile geliyor. Huzur ve güvence durumumuzu sorgulayacağız. Çalışma hayatımızda tatmin edici bir durumda mıyız? Çevremiz ile iletişimimiz ne durumda? Hem kendi davranış biçimimizi hem de çevremizdeki insanların bize olan yaklaşımlarını bencil bir şekilde bakmadan sorgulamayı başarabilirsek daha sağlıklı bir sonuca varabiliriz. Beklentileri karşılıklı olarak değerlendirmek lazım. Aralık ayına kadar planlarımızı ve hedeflerimizi ele alacağız. Ulaşmak istediklerimize bakarken sonuçları olumlu ve olumsuz her iki taraftan da görmeyi bilmemiz gerek. Şer olarak görünen şeyler de çoğu zaman aslında bizim hayrımızadır bunu unutmamalıyız. Çünkü bazen çok isteyerek başladığımız bir ilişki veya girdiğimiz bir iş bizi sonradan üzebiliyor. Kaderi suçlamak bir çözüm değil, sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsak tedbiri elden bırakmamak lazım. Hayatımızda bazen her konuda akışta kalmak, isyan etmemek ve suyun bizi götürdüğü yere gitmek gerekir. Çünkü su akar yolunu bulur ve onunla birlikte biz de bir anda yolumuzu bulmuş ve istediğimize kavuşmuş olabiliriz.

24 Ekim 2018 Dolunay yazımın sonuna geldim. Olumlu-olumsuz etkileri ile bir Dolunay daha yaşayacağız. Kendi payımıza düşenleri iyi anlayıp değerlendirebilirsek güzel günler bize bekler.

Sevgiyle…

Yükselen Burç Nedir?

 

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu