Astroloji

23 Kasım 2018 Dolunay

Kasım ayının son günlerine yaklaşırken yine önemli bir gökyüzü olayı ile karşı karşıyayız. 23 Kasım’da (bugün) saat 08.45 civarında İkizler burcunun 00 derecesinde bir Dolunay gerçekleşti. Tam da bu anda Mars, Jüpiter ve Ay arasında da T kare adı verilen zorlu bir açı oluştu. Bir de bu durum Merkür retrosu ile keşişti. Tüm bunlar sebebiyle de Dolunay’ın bize yansıması biraz sıkıntılı olabilir.

Son günlerde kendimize ‘Benim neyim var’ sorusunu sormaya başladık. Biz de kendimizi çözemiyoruz bu aralar, bir de insanlar da bizi anlamıyor ve umursamıyor şeklindeki düşünce balonları şiştikçe şişti kafamızın içinde. Sanki her şey durmuş, olduğumuz yerde sayıyoruz hissiyatına kapılıyoruz.

DOLUNAY VE MERKÜR RETROSU EL ELE VERMİŞ BİZE NEYİ ANLATIYOR?

23 Kasım Dolunayı tüm burçlara özgürlük isteği verse de, bir yandan devam eden Merkür retrosu ne yazık ki bir yandan da bizi engelliyor ve baskılıyor. Bu dönemi oturup kendimizle ve hayatımızla ilgili düşünerek geçirirsek, Merkür ile eş zamanlı gitmiş oluruz. Bizi olduğumuz yere çakılı bırakan düşüncelerden kurtulabilirsek, değişim anlamında yol katedebiliriz. Artık kendi gücümüzün ve potansiyelimizin farkına varma zamanı.

23 Kasım 2018 Dolunay burçların zihnine yönelik çalışıyor

Hepimiz zihnimizin bize kurduğu oyunlar ile baş başayız. Beynimiz bizi adeta soru yağmuruna tutuyor. Ve cevapları da kendine göre vererek bizi esir almaya çalışıyor. Bilinçaltımız iş başında.

SORULAR VE BİTMEK BİLMEYEN SORU İŞARETLERİ

Peki bu tuzaklara düşüp düşüncelerimizin esiri olmaya boyun mu eğeceğiz, yoksa düşüncelerimize sözümüzü geçirip hayatımızı doğru şekilde yönlendirmeye mi çalışacağız? Değişmeyen şeylerle ilgili beyhude mücadelemize devam mı edeceğiz? Hem bir şey olsun istiyoruz, hem de bununla ilgili hiç bir şey yapmadan öylece durup bekliyoruz. Peki artık harekete geçme zamanı gelmedi mi? Çevrenle arana koyduğun setler acaba aşılamayacak kadar yüksek mi? Ben kimim, neredeyim?

Bu dolunay tüm burçları değiştirecek ve dönüştürecek. Dolunay bitiminde kendimizi bambaşka bir hayat planı içinde bambaşka bir yere giderken bulabiliriz. Bu dönemi gerçekten ne istediğimizi anlamaya çalışarak geçirmeliyiz. Bunu başarabilirsek sonrasında yaşanacak gelişmeler bizi şaşırtacak cinsten olacak. Sahnenin arkasından önüne geçme zamanı.

Dolunay anında Yay burcu da yükselişte, yükselen burcun yöneticisi Jüpiter de 12. evde. Yani bu da demek oluyor ki kontrolümüz dışında gerçekleşecek olaylar ve beklenmedik sürprizler gündemde olacak.

ZİHİNSEL GERGİNLİKLER 

Mantığımız ve duygularımız amansız bir mücadele içinde. Asabi olabilir, yanlış anlaşılacak cümleler kurabiliriz. Böyle hissettiğimiz zamanlarda derin nefes alıp içimizden 10′ a kadar sayıp kendimizi sakinleştirmeye çalışalım.

SAĞLIK

Sağlık konusunda ekstra dikkatli olmalıyız. Spor ve egzersize başlayabiliriz ama sakatlanmamıza yol açması olası risk içeren hareketlerden kaçınmalıyız. Günlük yaşamımızda küçük kazalar yaşayabiliriz. Aceleci ve sabırsız davranmadan tedbirli olmakta fayda var.

İLETİŞİM

Kendimizi dizginlememiz gereken bir dönemdeyiz. Beş kez düşünüp bir kez konuşmalıyız. Abartılı davranışlardan uzak kalmalıyız. Egomuz, fikirlere saygı duymaz bir hale gelmemize sebep olabilir. Başkalarının bilmesini istemediğimiz bir sırrımızı ağzımızdan kaçırabiliriz ya da bize güvenerek sırrını paylaşmış bir dostumuzun sırrını açığa çıkarma potansiyelinde olabiliriz. Böyle durumlar yaşamamak için ağzımızdan çıkanı kulağımız duyar durumda kalmalıyız.

MADDİYAT 

Şansa dayalı oyunlardan, spekülatif yatırım araçlarından kaçınmalıyız. Bir anda harcamalarımız kontrolden çıkabilir ve kendimizi zor durumlar içinde bulabiliriz. Tutumlu olma zamanı.

 

Umarım bu Dolunay sürecini hasarsız bir şekilde atlatabiliriz. Ve yine gökyüzünün bize vermeye çalıştığı tavsiyelere kulak verip hayatlarımızı düzene sokabiliriz.

 

Yükselen Burç Nedir?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu