Astroloji

22 Aralık 2018 Dolunay

Hayat koşturmacalarımıza gökyüzündeki zorlu açılarla dolu olaylar da karışınca oldukça yorucu bir sene geçirmiş olduk. 2018’in son haftalarını yaşarken son gökyüzü olayımız Yengeç burcunda Dolunay. 22 Aralık 2018 Dolunay ‘ı saat 20.48’de Yengeç burcunda gerçekleşecek.

22 Aralık 2018 Dolunay

*Bu dönemde hassas hissedebiliriz. Kolay kırılabilir, alınganlıklar gösterebiliriz. Melankolik bir ruh hali ile ortalarda dolanabilir, çaresizliğe kapılabiliriz.

*Bu dolunayda yapabileceğimiz en güzel şey kendimiz ve evimizle ilgilenmek olacaktır. Gündemimiz Yengeç burcunun temsil ettiği konularla ilgili olacak. Yengeç burcu, ev, aile, güvenlik, fedakarlık, üreme, beslenme, barınma, anaçlık ve yardımseverliği simgeler. Çevremizdeki insanlara karşı korumacılığımız artabilir. Özellikle anne ile ilgili konular ve annemiz ile ilişkilerimiz gündeme oturabilir.

*Sağlık açısından baktığımızda karaciğer, göğüs, kaburga, mide, yemek borusu ve göğüsler de hassasiyet oluşabilir. Bu bölgelerimizi yoracak durumlardan kaçınmamız gerekir. Mide sorunları, midede yanma, reflü, boğazda hassasiyet ve kuruluk hissi artabilir.

*Dolunay süresince evimizde vakit geçirebilir, düzenleme, temizlik, yemek işleri ile ilgilenebiliriz. Evimiz konfor alanımızdır, rahatımıza göre yeni düzenlemeler getirmek ruhsal olarak da bizi rahatlatacaktır. Bu dönemde taşınma, ev alım-satım konuları ön plana çıkabilir. Geçmişe ait konularla ilgili konuşmalar yapılabilir.

*Egomuz artabilir, iletişimde aksamalar, yanlış anlaşılmalar sebebiyle çevremizdekilerle sıkıntı yaşayabiliriz. Yaşadığımız sorunlarla ilgili objektif olmaya çalışmalı, fevri çıkışlar yapmamalıyız.

*Sürprizlere açık olmamız gereken bir sürece giriyoruz. İdeallerimiz, hayallerimiz ile ilgili belirsizlikler var, bu da bizi yoruyor. Aralık 25 itibariyle biraz nefes alacağız. Yaratıcılık anlamında da güzel etkiler var. Yeteneklerimizin farkına varıp üzerine gidebiliriz. Ailemiz ve arkadaşlarımızla ufak kaçamak tatil planları, grup içi aktiviteler gerçekleştirebiliriz.

Dolunay genel anlamda pek fazla korkutucu olmayacak bu sefer. Daha sakin geçirebilmek de bizim elimizde. Gündem konularını bilir ve uyarıları dikkate alırsak herhangi bir önemli açının olmadığı bu Dolunay’ı  sağ salim atlatabiliriz.

2019 ile ilgili umutlarımız, hayallerimiz ve isteklerimiz var. Ocak ayında yaşayacağımız iki tutulma var. İlki 6 Ocak’ ta gerçekleşecek  Güneş Tutulması, diğeri ise 21 Ocak’ ta gerçekleşecek Ay tutulması. Bu tutulmaların bizlere etkilerini de önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım. Takipte kalın. Shall We? ile kalın.

21 Aralık itibariyle Oğlak burçlarının doğum günleri başlıyor. 21 Ocak’ a kadar kutlamalar sürecek. Her şey gönlünüzce olsun sevgili Oğlaklar. Oğlak burcu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için yazıma göz atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu