Astroloji

21 Ocak 2019 Ay Tutulması- Burçlara etkileri nasıl olacak?

2019 yılına hızlı bir giriş yaptık. 6 Ocakta gerçekleşen Güneş Tutulmasının ardından sırada 21 Ocak saat:08.15’te Aslan burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması var. 21 Ocak 2019 Ay tutulması ile ilgili detayları yazımda sizlerle paylaştım. Keyifli okumalar…

21 OCAK 2019 AY TUTULMASI

21 Ocak’ta gerçekleşecek ay tutulmasında, Ay normalden daha büyük ve kırmızı gözükecek. Ayın normalden büyük görünmesine “Süper Ay” deniyor, renginin kırmızı görünmesi ise “Kanlı Ay” olarak tabir ediliyor. Bunlara ek olarak Ocak ayına denk gelen dolunaylar için “Kurt Ay’ı” da denilirmiş.  Yani bu ay tutulmasına “Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması” demek doğru olur. İsminden dolayı biraz olumsuz gibi görünüp tedirginlik yaratsa da bu gökyüzü olayına yanlış açıdan bakmamak, sadece isminden dolayı kötümser olmamak gerek.

Ay tutulmaları aslında dolunaydır ve dolunay zamanlarında Güneş- Ay karşıtlığı yaşanır. Dolunayın etkilerinin ne kadar yoğun olduğunu biliyoruz, Ay tutulmalarının etkileri dolunay etkilerinden bir üst mertebededir diyebiliriz.

6 Ocakta yaşadığımız Güneş tutulması ile bir çoğumuzun hayatında irili ufaklı değişimler olmaya başladı.Bu değişimlerin gelişme süreçlerini de Ay tutulması ile göreceğiz. Yani mesela yeni kararlar aldıysak ve bu kararları uygulamaya koyduysak etkilerini görmeye başlayacağız demektir. Tabi burada şans faktörü de önemli, şanslıysak emeklerimizin karşılığı almaya bile başlayabiliriz.

6 Ocak 2019 Parçalı Güneş Tutulması

URANÜS ETKİSİ 

Bu ay tutulmasında Uranüs etkisini, yaşayacağımız ani olaylar ve alacağımız sürpriz haberler ile hissedeceğiz. Plan program hayatın içinde tabi ki önemli ancak zaman zaman doğaçlama yeteneğimizi de kullanmakta fayda var. Uranüs ve Satürn eğer siz bir şeyi öğrenmemekte direnirseniz öğrenmeniz gereken şeyi size sertçe hatırlatabilir. Bu nedenle bazen akışa teslim olmak gerekir.

Güneş tutulması ile mantık ve sağduyunun önemini bir kez daha kavradık. Şimdi sıra kendimizi eleştirip gerçeklerle yüzleşmekte. Değişim ve dönüşümden kaçmak yerine bunları yaşamayı seçersek bu bizim hayrımıza olacaktır. Mantık dışı kararlar ve gereksiz riskler almak için doğru bir zaman değil.

VENÜS- JÜPİTER-MARS ETKİSİ 

Diğer yandan sevimli ve iyicil gezegenler Venüs ile Jüpiter tutulma sırasında güzel bir kavuşum içinde olacaklar. Savaşcı gezegen Mars’ın da bu ikiliye olumlu açısı olacak. Bu üç gezegen bir araya geldiğinde bizlere gerçekleri gösterir. Verdiğimiz kararlar şayet doğru ve mantıklı ise şansı da bize eşlik etmesi için yanımıza gönderirler. Tabi bu sırada ders vermeyi seven Satürn ile hakem koltuğunda oturup tutulmayı ve bizleri izleyen Neptün’ün etkisini de göz ardı etmemeliyiz.

Manevi konularda ve iş hayatımızda beklentilerimiz mantıksız ve anlamsız ise gerçekleri kabullenmekte ve yanlış yolda ilerlemekte ısrarcı isek bu tutulma ile yüzleşme yaşayacağız demektir. Bu süreçte hayatınızdan çıkan insanlar olursa bilin ki size bir faydası olmadığından yollarınız ayrılmış olacak. Sahte olan her duygu ya da her durum ile karşılaşmaya hazırlıklı olun.

Emek verdiğiniz bir konuda takdir toplayabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlar tarafından fark edilebilirsiniz. İş hayatınızda bir cesaretle kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Saklı olan duygularınızı dile getirebilir, yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Bir ilişkiniz var ise güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kişilik ve ego çatışmaları da bu dönemde sıkça görülebilir. Aşırı gururdan, nazdan niyazdan, kapristen kaçınmak lazım.

Ay tutulmaları var olan şeylerin netleşmesi ve değişimlere şahit olmak adına güzel zamanlardır. Bitirmek ve bırakmak istediğimiz şeyler varsa bu açıdan da uygun bir dönemdir.

AY TUTULMASININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

KOÇ

Henüz netleşmemiz bir duygusal durum içindeyseniz duygular dile gelebilir. Eğer bir ilişkiniz varsa ilişki bir üst noktaya taşınabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız doğru bir zamandasınız. Kendinizi şanslı hissedebilirsiniz ama gereksiz riskler ve mantıksız harcamalardan uzak durmalısınız. Uzun zamandır aklınızda olan hobiye başlamak için güzel enerjiler mevcut.

BOĞA

Ayrı bir eve çıkma, taşınma, mülk alma ya da kiralama gibi kararlar alabilirsiniz. Hayatınızda köklü bir değişim yapmak için uygun zamandasınız. Aile içinden güzel haberler gelebilir. İnsanları değiştirmeye çalışma isteğinizden vazgeçmelisiniz, ters tepkiler alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla maddi konularda tartışmaya girmemeye çalışın.

İKİZLER

Beklentilerinizi yüksek tutmadan iş başvuruları ve ticari girişimler veyahut önemli görüşmeler yapabilirsiniz. Duygusal açıdan yaşayacağınız güzel sürprizler ve alacağınız umulmadık haberlerle sevinebilirsiniz. Yeni bir ilişki başlayabilir,ancak iş ortamındaki yakınlaşmalarınıza dikkat etmelisiniz. Bir ilişkiniz varsa ve güzel gidiyorsa partnerinizle daha da yakınlaşarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz hatta evlilik kararı alabilirsiniz.

YENGEÇ

Ekonomik açıdan sıkıntı yaşıyorsanız bu durum tutulma süresinde düzelebilir, sizi rahatlatacak bir nakit akışı gerçekleşebilir. Ek gelire ihtiyacınız varsa fırsatları değerlendirebilir, var olan işinizi daha yüksek maaşlı bir işle değiştirebilirsiniz. Akıllı yatırımlar yaparsanız kazanırsınız. Kendinize olan güveninizde artış olabilir, kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

ASLAN

Tutulma aslan burcunun 0 derecesinde gerçekleştiği için sahnede siz varsınız. Hayatınızda yenilikler olacak, bu yenilikler size ön planda olma fırsatı verecek, dikkat çekeceksiniz ve içinizdeki gücü sergilemek adına güzel zamanlar yaşayacaksınız. Emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Değişim hayatınızın her anında yaşanabilir, seçim sizin. Sevgilinizi, işinizi, görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Hedeflerinizin arkasından gitmek için tek yapmanız gereken aksiyon almak. Herhangi bir değişiklik düşünmüyorsanız da keyfinizin yerinde olacağı bir dönem olacak ama kibir ve gurur konusunda kendinizi frenlemeyi öğrenmelisiniz.

BAŞAK

Sizden gizlenen tüm gerçekler bir bir su yüzüne çıkacak. Bu dönemlerde herkesin gerçek duyguları, sevgisi, ilgisi ne kadar yürekten ortaya çıkar. Çevrenizdeki ego canavarları kendi kazdıkları kuyulara düşebilir. Ruhsal konulara meyil edebilirsiniz bu tutulma süresince. Bilinçaltınızdaki sıkıntıları çözmek adına da destek almak iyi bir fikir olabilir, bu sizi rahatlatabilir.

TERAZİ

Teraziler için eğlenceli ve keyifli zamanlar vaad eden bir tutulma olacak. Bu aralar fazlaca evde vakit geçiriyorsanız dostlarda açık havanın keyfine varmak size iyi gelecektir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. İş ortamınızdaki arkadaşlarınıza sonsuz güvenmemek sırlarınızı anlatmamak doğru bir tercih olacaktır. Aile, arkadaşlar ve sevgili üçgeninde dengeleri korumak sizin göreviniz, bu aralar hepsi gerekli vakti ayırmadığınızı düşünerek alınganlık gösterebilirler.

 AKREP

Kariyer konusunda uzun zamandır yaşadığınız belirsizlikler netlik kazanıyor. Bir terfi ya da tayin haberi almanız olası. Herhangi bir sonuç göremezseniz de takılıp kalmamalı ileriye doğru atım atmanın yolunu bulmalısınız. Bu yeni bir iş kurmak ya da istifa etmek bile olabilir. Egonuza hakim olmayı öğrenmeli ve üstlerinizle tartışmamalısınız.

YAY

Hayatınızın size daha derin ve anlamlı geleceği bir dönemdesiniz. Okumak, araştırmak ve derine inmek için harika bir dönem. Tutulma etkisi size yurt dışına yerleşme kararı almak ve hayalini kurduğunuz seyahati gerçekleştirmek için olumlu enerjiler gönderiyor. İstediğiniz bir konuda ustalaşmak için eğitim sürecine girebilirsiniz. Şansınız yükselmiş durumda, insanlar üzerinde güzel etkiler bırakabilirsiniz.

OĞLAK

Almayı beklediğiniz bir para veya süregelen bir davanız varsa bu konularla ilgili net haberler gelebilir. Bu haberlerden sonra hayat planınızda düzenlemeler yapabilirsiniz. Güneş tutulması ile birlikte aldığınız kararların sonuçları ile ilgili etkileri görmeye başlayabilirsiniz. Aile içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz, saygıyı korumak, sınırları aşmamak önemli olacaktır. Bir sıkıntınızla ilgili beklenmedik bir destek görüp sevinebilirsiniz.

KOVA

Uzun süredir bir sonuca varmayan tartışmalar yaşadığınız ama kopamadığınız bir ilişkiniz var ise bitiş çizgisine yaklaştınız diyebilirim. Duygusal beklentilerinizle ilgili yüzleşmeler yaşayacaksınız ve sizi beslemeyen aksine tüketen bu ilişkiye noktayı koyacaksınız. İlişkiniz yoksa cinsel çekim yaşayacağınız insanlar hayatınıza girebilir, kendinizi flörtöz bir ruh hali içinde bulabilirsiniz. Tutamayacağını sözler vermemeli, aşırı gurur, inat ve nazdan uzak durmalısınız.

BALIK

Sırtınız, göğsünüz ve bacaklarınız hassas olabilir. Aynı zamanda tutulma sebebiyle kalp çarpıntısı ve tansiyon gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Rutin kontrollerinizi mutlaka yaptırın ve sağlığınızı ihmal etmeyin.İş yerinizde bir görev değişikliği yaşayabilirsiniz veya size faydası olacak bir ekip arkadaşı gelebilir. Günlük hayatınızda sıkıntı yaptığınız bir konu sonuca ulaşabilir.

Güneş ve Ay tutulmalarının genel etkilerini yazdığım yazı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

6 Ocak 2019 Güneş Tutulması-21 Ocak Ay Tutulması- Burçlara etkileri nasıl olacak?

Burç yorumlarını okurken mutlaka yükselen burcunuzu da okumalısınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız doğum tarihi, doğum saati ve doğum yeri bilgilerinizle yükselen burcunuzu öğrenmelisiniz.

Hepinize huzurlu günler dilerim.

2019 Burç Yorumları- Yeni Yılda Burçları Neler Bekliyor?

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Burcuöun yorumunu sevmedim değiştirebilir miyiz :D 24 ocak icinde özel kova burcu yorumu bekliyorumm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu