Astroloji

21 Mart 2019 Dolunay

21 Mart Perşembe günü saat: 04.42 ‘de Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. 

21 Mart Dolunayı bizlere ne şekilde etki edecek göz atmadan önce 21 Mart tarihinin önemini bir hatırlayalım.

21 MART TARİHİNİN ASTROLOJİ AÇISINDAN ÖNEMİ

Bu sene 21 Martta Güneş Koç burcuna geçiyor. Astrolojik açıdan bakıldığında çok önemli bir gün olduğu söylenebilir; çünkü bu tarih Astrolojinin yeni yılı olarak kabul edilir. 21 Mart Kuzey yarım kürede “Bahar Ekinoksu” olarak adlandırılan ilkbaharın başladığı gündür. Her iki yarım kürede de gece ve gündüz eşit olur. Bu tarihten itibaren kuzey yarım kürede ilkbaharın başlaması ile günler uzar, güney yarım kürede ise sonbaharın başlaması ile günler kısalır.

21 MART DOLUNAYININ GÜNDEMİ: İLİŞKİLER

21 Mart saat:00.58′ de Güneş Koç burcuna geçecek ve ardından saat 04.42’de Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Yaşanacak Dolunayın kalitesini anlamak amacıyla dolunayın kontaklarına ve diğer gezegenlerin birbirleriyle olan ilişkilerine bakmamız gerekir.

Öncelikle Terazi burcunun neyi temsil ettiğini hatırlayalım, sonrada dolunay kontaklarını gözden geçirelim. Terazi burcu her türlü ikili ilişkiyi simgeler. Bu demek oluyor ki eşinizle/sevgilinizle/ortağınızla olan ilişkileriniz bu dolunayda gündeminize oturacak. İkili ilişkilerde dengeyi oturtmaya çalışabilir, belirsizliklere bir son verme ihtiyacında olabilirsiniz.

ŞİRON YARALI ŞİFACIDIR

Dolunay Terazi burcunda gerçekleştiği sırada Koç burcundaki Şiron ile karşıt açıda olacak. Bu biraz sıkıntılı bir karşıtlık olsa da olumluya çevirmek bizlerin elinde.

Şiron hem yara aldığımız yerdir hem de o yaradan şifa buluruz. Dolunay sırasında yaşayacağımız gerginliklerden dolayı ani tepkiler verebilir ve bazı şeylerin sonlanmasına sebep olabiliriz. Bu yaptıklarımızdan dolayı yara alabilir, başkalarını da yaralayabiliriz. Sevdiklerimize karşı tepkilerimizi kontrol altına alamaz ve düşünmeden hareket edersek ilişkilerimiz derinden sarsılabilir. Burada Şiron’un şifacı yönünden faydalanmak istiyorsak, sorunları çözmek için sakin olmaya çalışmalıyız. Dolunayın verdiği gerginlikle son söz olarak bile ağzımızdan çıkmaması gereken şeyleri ilk olarak söylemek yerine yapıcı davranmayı başarabilirsek ilişkilerimizin rayından çıkmasını önlemiş oluruz. Yaran veren mi? Yarayı saran mı? olmak istediğimize Dolunay gelmeden karar vermeliyiz.

DOLUNAY SIRASINDA GEZEGENLERİN KONUMLARI

Dolunay Terazi burcunda gerçekleşeceği için Terazi burcunun yöneticisi Venüsün bulunduğu konum dolunayı anlamak açısından önem taşıyor. Venüs dolunay zamanı Mars ile sert bir açı içinde olacak. Venüs iyicil gezegen olarak nitelendirilirken Mars ise kötücüldür. Venüs ilişkileri temsil ederken, Mars savaşı simgeler. Bunu birleştirirsek ilişkilerde çatışmalar, fikir ayrılıkları, öfke ve gerginlikler yaşanacak diyebiliriz. İyi yanından bakarsak da bu tartışmalar sonunda tutkuyla ve aşkla bağlılık da görülebilir. Başka bir deyişle bu dolunayda sevdiğiniz ile yaşamanız olası sorunları, aranızdaki aşkın çözmeye yetip yetmeyeceğini de test etmiş olacaksınız. Dolunay zamanında Venüs- Jüpiter ve Mars- Plüton arasındaki olumlu açılar da aşkın gücüne kendinizi bırakırsanız sizlere şans verdiği gibi tutkulu bir birliktelik de vaadediyor.

DOLUNAY SIRASINDA SABİT YILDIZLARIN KONUMLARI

Dolunay sırasında Markeb yıldızı Ay ile Scheat yıldızı ise Güneş ile etkileşim içinde olacak. Markeb sabit yıldızına baktığımızda merak ettiğiniz konularla ilgili bilgiye ihtiyaç duyup derin araştırmalar yapacağınızı gösteriyor. Scheat sabit yıldızı ise denizden gelebilecek felaketlerle ilgili dikkatli olmamız konusunda bizi uyarıyor.

BUNLARI BİLMEMİZİN BİZLERE FAYDASI NEDİR?

Dolunayın kontakları ve diğer gezegenlerin yerleşimlerini ve etkilerini sizlere aktardım. Peki bunları öğrendik de ne oldu diyebilirsiniz? Onu da şöyle anlatayım:

Astroloji bizlere nelerin olup olmayacağını gösterir. Yaşanması olası durumları bilirsek ona göre davranmak da bizim elimizdedir. Bildiklerimiz doğrultusunda hareketlerimizi yönlendirebilirsek karşılaşacağımız olumsuz durumları yönetebilir, farkındalığımızı kullanarak olayları olumluya çevirebiliriz. Eğer ki tercihiniz iyiye yönelip yapıcı olmak ise dolunay aynı zamanda en büyük destekçiniz olacak.

SONUÇ OLARAK;

Dolunay sert etkiler taşıyor olsa da düşüncelerimizi olumlu yöne doğru çevirirsek bize destek olacağı da bir gerçek.

Bir sonraki yazım dolunayın burçlara etkileri ile ilgili olacak. Takipte kalın.

Sevgiyle…

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

 

İlgili Makaleler

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu