Astroloji

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması ne gibi etkiler yaratacak? Burçlarla ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak? Yazımda detaylı bilgiler bulabilirsiniz. 

21 HAZİRAN 2020 GÜNEŞ TUTULMASI

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması Pazar günü 09.41’de Yengeç burcunun 0 derecesinde olacak. 21 Haziran aynı zamanda yaz gün dönümü, en uzun gündüz yaşanacak. 5 Haziran’da Yay burcunda kapanış ve bırakma temalı bir Ay tutulması yaşadık, bu güneş tutulması da yaz tutulmalarının ikincisi olacak ve enerjisi yeni döneme ilk adımı atmak ve ileriye bakmakla ilgili olacak. 5 Temmuz’da ise Oğlak burcunda bir ay tutulması daha yaşayacağız. Bir çok gezegen retroda. Yani gökyüzü yine oldukça şenlikli :)

GÜNEŞ TUTULMASININ GENEL ETKİLERİ NASIL OLACAK?

Bu tutulmanın özelliği sebebiyle, duygusal, geçmişten gelen, ağır ve dolaylı etkiler yaşayacağız. Hızlı bir giriş yerine biraz daha yavaş bir süreç olacak. Tutulma anında Merkür geri hareketinde olacak. Tutulma Yengeç burcunda olacağı için bir müddet yandan yandan ilerleyebiliriz, koşturmamızın da bir anlamı yok aslında. Kendimize karşı biraz daha anlayışlı olabiliriz. Asıl maraton 20 Temmuz 2020’de Merkür’ün gölge fazını bitirmesi ile olacak. Bu dönem önümüzdeki yepyeni döneme hazırlık aşaması ve ısınma turları ile geçecek. Yüzleşmekte zorlandığımız konularla ilgili adımlar atmamız gündeme gelebilir. Misal, kaybetme korkusu ile susuyorsak, bazı şeyleri artık dile dökme zamanı gelmiş demektir. Olumlu ya da olumsuz işlerine nereye varacağını bu şekilde görebiliriz.

Yaşam şartlarımız, hayatımızın düzeni ve aile ilişkilerimiz üzerine düşüneceğimiz bir döneme giriyoruz.

Tutulmaların etkileri genelde altı aya kadar yayılır, anlık etkiler pek söz konusu olmaz. Hayatı sil baştan kurma, taşınma, aileden ayrılarak bireysel bir düzene geçiş yapma, uzak bir yerdeki iş teklifini değerlendirme gibi deneyimler yaşayabiliriz.

Yeni bir hayata başlamak istiyorsak önce geçmişimizden, bizi geriye çeken her şeyden kurtulmamız gerekir. Bu tutulmadan faydalanarak, yelken açıp ilerlemek istiyorsak önce arınmamız şart. Yoksa bir anda yükler altında ezilebilir ve motivasyonumuzu kaybedebiliriz.

Yeni bir şeyler inşa etmek istiyorsak önce zemini temizlemeli ve güçlü temeller atmak için çaba göstermeliyiz.

Yıkım olmadan yenilik olmaz. Zaman zaman korkularımızın esiri oluyoruz ve bir anda her şey bitti gibi düşünebiliyoruz, oysa ki ödememiz gereken bedeller eskiye nazaran çok daha küçük olacak buna kanalize olmak gerek.

Bu tutulmaya Mars- Neptün karesi eşlik ediyor. Bu nedenle ortalık biraz puslu. Sisli bir havada yol almak zordur. Yengeç burcu risk almayı sevmez. Gerek olursa beklemek iyi bir seçenek olabilir. Eski günlere ahlanıp vahlanmak yerine, geçmişin güzel anılarına odaklanabiliriz. Bu da bize esin kaynağı olabilir. Ailemizin anne, teyze gibi dişil figürleri bize güzel fikirler vererek yol gösterebilir. Bu dönemde sağlıkla ilgili konuları da göz ardı etmememiz gerektiği ilgili de uyarı veriyor bu tutulma. Covid-19 ile ilgili değerlendirme yapacak olursak, yeni normale alışmakla ilgili genel bir sorun var, bu da Eylül 2020 döneminde olumsuz gelişmeler yaşanmasına neden olabilir. Bir takım önlemlerin devlet olarak ve birey olarak alınmasının şart olduğunu gösteriyor.

Bireysel ve toplumsal olarak yeni bir döneme geçiyoruz.

Algılarımız ve odaklarımız değişecek. Gökyüzünde hareketlilik bir süre daha durmayacak. Retrolar, üç tutulma, bir Mars, bir de Merkür retrosu var. Satürn- Jüpiter ve Plüton açıları da cabası. 2020’den sonra dünya bambaşka bir yer olacak. Bizler de buna ayak uydurmak ve kendi iç huzurumuzu korumak adına yeniliklere adapte olmak zorundayız.

GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

KOÇ BURCU

Aile ile ilgili konular, yaşam düzeni ile ilgili keskin değişiklikler olabilir. Tutulma sonrasında tayin, taşınma ve yeni bir hayata geçiş ile ilgili konular gündeminize oturabilir. Gayrimenkul alım-satımı ile ilgili konular üzerinde düşünebilirsiniz. Aile içinde yüzleşmeler ve aydınlanmalar yaşanabilir. Kariyerle ilgili riskli kararlar almak için biraz daha düşünmelisiniz.

BOĞA BURCU

İletişim gerektiren konularda hassas olabilirsiniz. Geçmişe takılıp kalabilirsiniz. Geri dönüşü mümkün olmayan konularla ilgili iyi anılar üzerinde düşünerek, yolunuzu kaybetmeyin derim. Yakın çevreniz ile gergin olaylar yaşayabilirsiniz. Bir imza atacaksanız ya da bir söz verecekseniz iki kere düşünmelisiniz.

İKİZLER BURCU

Evden çalışma ile ilgili yaratıcı fikirler aklınıza gelebilir. Kendi işinizi kurarak bireysel girişimizle para kazanmak için tutulma etkisi sizin için biçilmiş kaftan. Gereksiz hızlı hareket etmemeli, düşünerek adım atmalısınız. Aile ve ev için para harcama durumunuz olabilir. Bu durumda dengeyi sağlamak ileride yaşanması olası maddi sıkıntıları önleyebilir. Yiyecek, aile, kadın, çocukla ilgili sektörler size kazanç getirebilir.

YENGEÇ BURCU

Bu tutulma Yengeç burcunda olacağı için en çok etkiyi siz alacaksınız. Geçmiş ile yüzleşirken güçleneceksiniz. Her anlamda yenilenme süreci için cesaretli olacaksınız. Yaz boyu, fazla alıngan olmamaya, olayları kişisel olarak algılamamaya özen göstermelisiniz. Olayları olduğu gibi görerek yorumlamaya çalışın.

ASLAN BURCU

Ruhsal olarak hassas olabilirsiniz. Bu dönemde evde kalmak isteyebilir, canınızı sıkan insanlardan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. İçinizdeki sezgisel güç bu aralar uyanışta, o yüzden suyla teması arttırabilir, enerji yükseltme çalışmaları yapabilirsiniz. Aile sırları ile yüzleşebilirsiniz.

BAŞAK BURCU

Kendinizi çevrenizle bir yarış içinde hissedebilirsiniz. Alıngan olabilirsiniz. Eğer ki birine kırıldıysanız bunu dile getirmek güzel bir çözüm olabilir. Uzayan sessizlikler her şeyi daha kötü hale getirebilir. Yeni projeler için tutulma etkisi ile ilhamınız gelebilir, geçmiş deneyimlerinizden faydalanabilirsiniz.

TERAZİ BURCU

Aile büyükleri ve otorite figürleri ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Size karşı eleştirel yaklaştıklarını düşünerek alınganlık yapabilirsiniz. Bu süreçte kimseyle tartışmamak akıllıca bir davranış olacaktır. Doğru zaman sakin bir şekilde net ifadelerle sorunları çözebilirsiniz. Kariyer ile ilgili önümüzdeki zamanlarda majör değişimler yaşamanız mümkün. Bu süreci iyi analiz etmeli, zaman planlamasını düzgün yapmalı ve detayları incelemelisiniz. Ev düzeni ve yaşam şartlarınız ile ilgili değişim kararı almanız mümkün.

AKREP BURCU

Tutulma size iyi gelecek. Aydınlanma yaşayabilir, araştırmalara girebilir, ev içinde huzuru yakalayabilirsiniz. Kökeniniz ve aileniz ile ilgili konuları gündeminize alabilirsiniz. Sosyal medya konusunda gelir elde edebilecek bir şeyler düşünebilirsiniz. Hukuk ve ticaret konularında anlık kararlar almamalı, uzmanlara danışmalısınız. Evden eğitim için de doğru bir zaman olabilir.

YAY BURCU

Maddi açıdan sıkışık bir dönem yaşıyorsanız bu konu üzerinde düşünmeli ve önlemler almalısınız. Maddi durumu göz önünde bulundurmadan yapacağınız harcamalar nedeniyle aile desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Gururu bir kenara bırakıp yardımı kabul etmeli sonrasında geri ödemeyi düşünmelisiniz. Hayatınızdaki dişil figürler ile ya da aileniz ile ortak yatırım kararı alabilirsiniz. Umursamaz ve hassas bir ruh hali içinde olabilirsiniz, bu geçecek rahat olun.

OĞLAK BURCU

Tutulma zıt burcunuz olan Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Bu da ilişkiler açısından hayatınızda bir dönüşüme sebep oluyor. Geçmişle ilgili sıkıntılarınızı çözmüş bir şekilde geleceğe ilerlemeyi başarırsanız, yeni, dopdolu, yoğun bir aşk kapınızı çalabilir. Hayatınızdaki kişiler size karşı fazla korumacı yaklaşabilir, bu sizi zaman zaman bunaltsa da bilin ki size olan sevgilerinden kaynaklanıyor. Düşman diye gördüğünüz kişilerle barışma olabilir.

KOVA BURCU

Sizin için bu süreçte sağlık çok önemli olacak. Tutulma etkisi ile stres kaynaklı mide sorunları yaşayabilirsiniz. Rahim, meme, yumurtalık, yemek borusu gibi bölgeleriniz hassaslaşabilir. Sağlıkla ilgili tedaviler, tahliller yaptırmanız gerekebilir. Hayatın rutinleri sizi sıkabilir, her şeye koşmaya çalışarak ortalığı yangın yerine çevirebilirsiniz. Gündeminizdeki konularla ilgili ağır hareket ederek net kararlar vermeye ve çözüm odaklı olmaya dikkat etmelisiniz.

BALIK BURCU

Tutulmadan güzel etkiler alıyorsunuz. Geçmişinizde kalan yolunuz bugüne dek bir türlü kesişmediği biriyle karşılaşabilirsiniz. Bu karşılaşma aranızda bir çekime neden olabilir. Hali hazırda bir flörtünüz varsa bu ilişkiye dönebilir, hatta aynı evde yaşama ya da evlilik gibi kararlar gündeme gelebilir. Ancak şu anda Venüs retro olduğu için bu kararınızda acele etmeyip mantıklı düşünmeniz faydalı olabilir.

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması yazımdan sonra dilerseniz burçların zayıf kişilik özellikleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Burçların Zayıf Kişilik Özellikleri

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. İkizleri okuyunca cidden sasırdım cünkü kafamdakileri yazmıssınız ve acıkcası günes tutulması vs etkilerine inanmayan biriydim de suan Bi düşündüm acıkcası. 21 hazirandan sonrasını da yasayıp görcez su durumda.

  2. Sürekli güneş tutulması oluyor ama herbirinin çeşidi farklı kimisi milyon yılda bir oluyor. Ayrıca burçlara etkisi de farklı olabiliyor. İnanılması doğru mu değil mi bilmem ama ben bazen etkilendiğini hissediyorum

  3. Tutulmaları sevmedim hep eskilerden birileri geldi ya da olaylar gündeme geldi. Umarım güzellikler yaşatır bu tutulma

  4. Yani yarın olacak bu tutulma ve Terazi de tam bir dönüm noktası olacak umarım bu kadar şey tesadüfün ötesinde olup gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu