in

2020 Yılı Yeni Bir 10 Yıl Demek. Peki Hatırlamamız Gereken 10 Şey Nedir?

2020 Yılı yeni bir 10 yıl

Seneler bir bir akıp gidiyor. 2020 yılına da girdik. 365 gün 6 saat sonra bu yılı da tüketmiş olacağız. 1 yıl içinde şanslıysak, 4 mevsim, 12 ay, 52 hafta ve 8766 saat göreceğiz ve yaşamak için elimizden geleni yapacağız. 2020 yılı yeni bir 10 yıl demek.

2020 YILI YENİ BİR 10 YIL DEMEK…

2010 ve 2020 yılları arasındaki 10 yıllık süreçte neler yaşadık, neler yaptık, ne kadar üzüldük, ne kadar sevindik bunların hesaplaşmasına da girdik haliyle. Bu 10 yıl içinde hepimiz hayatımızı etkileyen bir çok olay yaşadık. Bazıları bize iyi geldi, bazıları bizi hayli üzdü. Hayaller kurduk gerçekleşmedi ya da ummadığımız anda bir mucize oldu ve hayatımızın yönü tamamen değişti. Birileri öldü, birileri doğdu. Olumlu ya da olumsuz yaşadığımız her şey bizi büyüttü, bize bir şeyler kattı ve bizi değiştirdi. Ve 2020’ye en tazelenmiş, en motive halimizle güle oynaya merhaba dedik. Bu yazımda sizlere kendinizle ilgili bazı şeyleri hatırlatmak istiyorum. Biraz daha motivasyon hepimize iyi gelecektir.

2020 YILINDA HATIRLAMAMIZ GEREKEN 10 ŞEY

 • Sağlıklı bir yaşam için düzenli uyumak, sağlıklı beslenmek, günde 2 litre su içmek ve spor yapmak şart ki hasarsız geçecek bir 10 yılı garantileyelim.

Sağlıklı Su Tüketimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Hedeflerimizi ve hayallerimizi tekrar hatırlamalı. Ve başarmak istediklerimize odaklanmalıyız. Kontrol bizde olmalı ancak yolumuzda ilerlerken yardım istemekten de çekinmemeliyiz.
 • Kırgınlıklar, kin, nefret bunlar insanın içini karartan duygular. Bunlardan mutlaka uzak durmalı ve affetmeyi öğrenmeliyiz. Bir insana küs kalmak sadece bize yük bindirir. Ruhumuzu daraltır ve bizi sıkar. Affetmek ve yola devam etmek ise bizi hafifleten bir duygudur. Gereksiz yüklerimizden kurtulmalıyız.
 • Geçtiğimiz 10 yıl içinde bize iyi gelmeyen tüm duyguları, kişileri, nesneleri belirleyip onlardan uzaklaşmalıyız.
 • Kendimize bir hedef belirlemediysek artık bir karar vermenin vakti geldi demektir. Yaşarken hedefsiz ve hayalsiz olursak enerjimizi boşa harcamış oluruz.
 • Bazı konular için bir takım bahanelerin arkasına saklandığımızı içsel olarak biliyorsak, o bahaneleri bir kağıda yazıp bir mum alevine tutarak yok edebiliriz. Mesela kitap okumaya vaktim yok, yorgunum, param yok, istesem de zaten yapamam, kimse beni sevmiyor bu cümleler insanı hayattan soğutur, bu cümlelerden birini bile kuruyorsak acilen vazgeçelim.
 • Her sabah uyandığımızda aynadaki aksimize gülümseyelim ve kendimize ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatalım. İstedikten sonra her şeyi başarabileceğimizi yüksek sesle söyleyelim. İyi ve sağlıklı olmanın önemini anlamak için hasta olmayı beklemeyelim. Her yeni sabaha uyandığımızda bunun için şükredelim.
 • Yeni yerler keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak, ruhumuzu ve bedenimizi beslemek ve kendimizi geliştirmek için birebirdir. Çıkın, gezin, sorun, öğrenin, anlayın, dinleyin, okuyun, araştırın, düşünün, isteyin ve yapın.
 • Kendimize mutlaka zaman ayıralım. Kendimizi sevelim ve önemseyelim. Sevdiklerimizi de ihmal etmeyelim.
 • 2020 yılında içimizdeki ışığı görelim ve parlayalım. Işığımızı etrafımıza da yansıtalım. İnsanlara faydamız dokunsun. Kaygılardan, endişelerden uzaklaşalım.

Hayat kısa kuşlar uçuyor. Hayatın anlamını kendi içinizde bulun!

GÜZEL BİR 10 YIL GEÇİRMEMİZ DİLEĞİYLE.

2020 yılı yeni bir 10 yıl yazımdan sonra bir de aşk meşk konularına bakalım..

İnsan Hayatında Kaç Kere Aşık Olur ?

6 Comments

Leave a Reply

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Apollo kelebeği

  Apollo Kelebeği: Uludağ’ın İncisi

  yay burcu 2020

  Yay Burcu 2020 Yılı Yorumları