Gündem

2019 Yılında Diziler Ücretli Mi Olacak?

Dizi sektörü 2019 yılında köklü bir değişime mi gidecek? Hepimizi ekranların başına kilitleyen, reyting rekortmeni olan diziler hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı! Diziler artık ücretli mi olacak?

2019 yılına girmemize sayılı günler kala medya sektöründe yeni dedikodular gündeme gelmeye başladı. Dedikodular arasında reyting rekortmeni dizilerin ücretli olacağı da geçiyordu. Televizyon sektörü bu haber karşısında ne durumda olur bilinmez ancak izleyici kitlesi olarak zor bir dönem olacağı kesin!

Karar Almak İçin Bir Araya Geldiler!

Dizilerin sürelerinin gittikçe artması ve bir günde birkaç tane dizinin yayınlanması sonucunda medya patronları dizi konularına el atmak için bir araya geldi. Konu hakkında birkaç karar almaya başladılar.

Günde 1 Dizi

2019 yılında gelecek olan değişim dedikodularından biri ise her kanalın günde en fazla bir dizi yayınlaması oldu.  Yani her kanal RTÜK’e bildirdiği diziler dışında günde birden fazla dizi yayınlayamayacak. Saat fark etmeksizin bu karar 24 saati kapsıyor.

2019 Yılında Birçok Dizi Yayından Kalkacak

2019'da ücretli dizi mi izleyeceğiz?

Ortaya çıkan bomba iddialardan bir diğeri ise dizilerin birçoğu TV ekranlarından kaldırılacağı yönünde. Bunun alternatifi olarak TV sektörünün interaktif ortama yani ücretli yayın yapan internet televizyonlarına geçeceği yönünde. En sevilen televizyon yayınlarını bir süredir Netflix, BluTv gibi platformlarda izliyorduk. Bu kararın ardından ise ücretli televizyonlara tepki gösteren insanları da bir mecburiyete itecek gibi gözüküyor.

Anlaşma Onaylanırsa Seyirciler Ücret Ödeyecek

Eğer medya patronları ortak bir anlaşmaya yanaşırsa diziler ücretli platformlarda yayınlanacak. Zaten dizilerin reklam arasını uzun bulan  severlerin bu konuya ne tepki vereceği merak konusu. Bakalım 2019’da bizleri daha ne gibi enteresanlıklar bekliyor.

 

 

 

Telefon severler, telefonla yatıp kalkanlar. Bu haberimiz sizler için!
Samsung Galaxy A8s Fiyatı Belli Oldu!

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu