Müzik - Festival

2019 Renkli Koşu Festivali 6. Kez Ankara’da!

5 kilometre sürecek rengarenk bir koşuya ne dersin? 2019 Renkli Koşu Festivali 6. kez Ankara’da! 29 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan Renkli Koşu Festivali Color Sky 5K Çankaya Zafer Parkı’nda olacak!

2019 Renkli Koşu Festivali 6. Kez Ankara’da!

Ülkemizde düzenlenen en eğlenceli koşu organizasyonunda sende çılgınlar gibi eğlenmeye ne dersin? Renkli Koşu Festivali Color Sky 5K ile hem spor yapacak hem de stresi, elemi, kederi bir kenara bırakacaksınız.

Dilerseniz koşarak, dilerseniz de yürüyerek katılım gösterebileceğiniz bu etkinlikte yarışmayacak, eğleneceksiniz. Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir eğlenceye tanık olabileceğiniz bu etkinlik pazar gününüzü eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor.

Renkli Koşu Festivali Color Sky 5K nedir?

5 kilometrelik bu koşunun startı verildiğinde, her kilometre başında bulunan renk istasyonlarında gönüllüler ve ekip tarafından Color Sky renkleri ile adeta bir renkli toz yağmuruna tutulacaksınız. Bitiş çizgisine geldiğinizde ise yakınlarınız ve sevdiklerinizle bu muhteşem eğlenceli anı fotoğraflamayı ihmal etmeyin!

Peki, bu renkli toz ne ve sağlığa zararlı mı?

Festivalde kullanılan renkli tozlar, gıda boyası ile renklendirilmiş %100 mısır nişastasından elde edilmektedir. Renkli tozlar tek yıkamada çıkar fakat bazı katılımcıların geri dönüşlerine dayanarak, birkaç yıkamada çıkabildiği de dile getirilmiş.

%100 mısır nişastası ve gıda boyaları ile elde edilen bu renkli tozlar ile ilgili en çok sorulan bir diğer soru da saçlardan nasıl kolaylıkla çıkabileceği konusunda… Bunun için etkinliğe gitmeden önce saçlarınıza saç kremi sürmenizde yarar var.

Festivaldeki koşucu paketinde neler var?

Festivalin yapılacağı 29 Eylül 2019 Pazar günü saat 10.00 ile 12.00 arasında içerisinde koşucu numarası, Color Sky tişört, geçici dövme, koşucu bilekliği ve renkli tozdan oluşan koşucu paketinizi görevlilerden alabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir nokta; saat 12.00 itibari ile bu çantalar verilmeyecek. DJ performansı ile başlayacak olan festival saat 12.00’den 17.00’ye kadar devam edecek.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen festival ve koşu aynı zamanda Tohum Otizm Vakfı tarafından da destek görüyor.

Etkinlik, Çöpüne Sahip Çık Vakfı işbirliği ile de Sıfır Atık Etkinlik olarak düzenlenecek. Doğa için renklen sloganı ile düzenlenecek olan bu etkinlik Festival 2019 Nature Tour kapsamında düzenleniyor olacak.

Bilet alan kişiler 10 yaş altı çocuklarını da etkinlik alanına sokabilecekler ve onlara da koşucu numarası, dövme ve bileklik verilecek.

2019 Renkli Koşu Festivali birinci dönem indirimli biletleri 30 Haziran 2019 tarihine kadar satışta! Bilet fiyatları ise şu şekilde;

  • 7 Kişilik – 560.00 TL
  • 6 Kişilik – 480.00 TL
  • 5 Kişilik – 400.00 TL
  • 4 Kişilik – 320.00 TL
  • Tek Kişi – 94.00 TL

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Dünya Motokros Şampiyonası 2019 Eylül’de Türkiye’de!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. İstanbulda olacak mi yoksa ankara için biletlere bakayım mı :s en çok gitmek istediğim festival ♡

  2. çok güzel bir festival. renkli olunca yarı bir özeniyorum. bu tozları nasıl yaptıklarını merak ediyordum. mısır nişastası ile bende deneyeceğim umarım başarılı olurum. :D

  3. Bizim neden kendi festivallerimiz bu kadar ilgi görmüyor değişik bir durum merak ettiğim acaba gidenler bu festivalin Hindistan’da neden yapıldığını biliyor mu

  4. Bir kaç sene önce İzmirde olanına katılmıştım, çok keyifli cidden. Herkese tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu