Gündem

“Living Coral” 2019 Pantone Yılın Rengi Oldu!

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte Pantone Renk Enstitüsü yılın rengini açıkladı. 2019 yılında dekorasyondan modaya, her yerde 2019 Pantone yılın rengi seçilen “Canlı Mercan” rengini göreceğiz.

“Living Coral” 2019 Pantone Yılın Rengi Oldu!

Dünyanın en büyük renk otoritesi Pantone, 2019 yılın rengini belirledi. Yaklaşık 20 yıldır her Aralık ayında açıklanan senenin rengi modadan dekorasyona, mücevher tasarımlarından gastronomiye hayatımızın her bir alanına etki ediyor. Bu yılın rengi ise, Pantone 16-1546. Yani Living Coral “Canlı Mercan”


Derin değerlendirmeler ve trend analizlerinden sonra Pantone tarafından belirlenen canlı mercan renginin seçilme nedeni ise bir hayli ilginç.

Destek, bakım ve sevgi

Dünyaca ünlü renk otoritesi Pantone, 2019 yılı renginin neden canlı mercan olduğunu ise şöyle açıklamış; “Çoğunlukla olumsuz bir havaya sahip olan sosyal medya ortamında insanların ihtiyacı olan destek, bakım ve sevgiyi bu renk ifade edecek.”

Rengarenk Dekorasyon Fikirleri

Canlı mercan = enerji

Pantone renk ile ilgili, enfes bir enerji yaydığını da ekliyor. Yok olmaya yüz tutan mercan resiflerinde bulunan bu renk, özellikle insanlar tarafından büyük bir tahribata uğruyor.

Burçların Renkleri, Kokuları Ve Çiçekleri Nelerdir?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu