Gündem

2019 KPSS Sınav, Başvuru Ve Tercih Tarihleri Açıklandı

2019 KPSS sınav tarihi ve başvuru ve tercih tarihleri açıklandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ve detaylar haberimizde.

2019 KPSS Sınav, Başvuru Ve Tercih Tarihleri Açıklandı

Memur olmak isteyen adayların katıldığı KPSS sınavı bu yıl ne zaman yapılacak? KPSS başvuru ve tercih tarihleri ne zaman? İşte Devlet Personel Başkanlığı’nın yaptığı KPSS açıklamaları…

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için bu yılın KPSS sınavı ile ilgili detaylar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yapılan KPSS sınavı, memur olmak isteyenlerin girmesi gerekli olan bir sınav. Memur olmak isteyen adaylar bu sınava girdikten sonra aldıkları puan baz alınarak, merkezi atama sistemi ile tercihlerini yapıyorlar. KPSS sınavına giren adaylar ayrıca KPSS puanı isteyen ilanlara da başvurabiliyorlar.

Bu sebeple binlerce kişi 2019 KPSS tarihini aratmaya başladılar. Peki bu yıl KPSS sınavı ne zaman olacak? KPSS başvuruları ve tercih tarihleri hakkındaki bilgileri sizler için derledik. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav başvuruları ve sınav tarihleri hakkında açıklama yaparken, Devlet Personel Başkanlığı da tercihlerle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundular. İşte o açıklamalar…

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan KPSS sınav başvuruları ve KPSS sınav tarihleri açıklaması:

Bu yıl KPSS-A Grubu ve Öğretmenlik sınavı 14 Temmuz 2019 Pazar günü gerçekleşecek. Bu yıl KPSS-A Grubu ve Öğretmenlik sınavı başvuruları ise 3 Mayıs 2019 Cuma ve 15 Mayıs 2019 Çarşamba günleri arasında olacak.

2019 KPSS-A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi birinci oturumu 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü, ikinci oturum ise 21 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak.

2019 KPSS ÖABT sınavı ise 28 Temmuz 2019 Pazar gününde uygulanacak.

Başvuru tarihini kaçıranlar için ek başvuru günü

3 Mayıs – 15 Mayıs 2019 tarihlerindeki başvuruları kaçıran adaylar için, 28 Mayıs 2019 Salı günü tek günlük geç başvurular alınacak.

2019 KPSS-A Grubu ve Öğretmenlik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

14 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak olan KPSS-A Grubu ve Öğretmenlik sınavı sonuçları ise 29 Ağustos 2019 Perşembe günü açıklanacak.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu yılın KPSS birinci yerleştirme için kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması 11 Mart Pazartesi ile 24 Mayıs Cuma günleri arasında yapılacak. Birinci yerleştirme için tercihler ise ÖSYM Başkanlığı tarafından 9 Temmuz 2019 Salı ile 18 Temmuz 2019 Perşembe günleri arasında yapılıyor olacak.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu yılın KPSS ikinci yerleştirme için ise kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerinin toplanması 5 Ağustos – 18 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci yerleştirme için tercihler ise ÖSYM Başkanlığı tarafından 3 Aralık 2019 ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılıyor olacak.

MSB Personel Alımı Yapacak (Milli Savunma Bakanlığı)

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Sevgili editör YYM, haber için öncelikle teşekkür ederim, lakin birkaç imla hatası var gibi yazida. ( Devlet Personel Başkanlığı’nın ) Başkanlığı şeklinde olur, TDK kurum isimlerinde kesme işaretini kaldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu