Astroloji

2019 Burç Yorumları- Yeni Yılda Burçları Neler Bekliyor?

Yepyeni bir yıla girmemize çok az bir zaman kaldı. Hepimizin umutları, hayalleri, hedefleri var. Tabi ki bunları gerçekleştirebilmemiz için en başta sağlık gerekli, sonrasında iyi bir iş, başarı ve bol kazanç da şart. Hayatımızda bunlar varken, güzellikleri paylaşmak için bir de aşk olmasın mı yani? Bakalım 2019’da burçları neler bekliyor? Ben sizler için derledim toparladım yazdım çizdim. Buyrun 2019 burç yorumları yazım sizlerle…

2019 BURÇ YORUMLARI

KOÇ BURCU

2019 yılında Koç Burcu Satürn’ün etkisi altında olacak. Kariyer ve maddiyat anlamında disiplinli ve istikrarlısın. Bu da sana başarı getiriyor. Fakat karşına çıkan fırsatları iyi değerlendirmeli, enine boyuna düşünmeden karar vermemelisin.

Bu yıl aşk anlamında biraz dikkatli olmalısın. Aşk hayatındaki inişleri çıkışları ya kökten bitireceksin ya da karşındaki insanı olduğu gibi kabul etmeyi öğreneceksin. Bol bol seyahatlerin var ufukta, hatta hayatında bir aşk olmayan Koçlar için bu seyahatler bir aşk getirebilir.

Ayrıca yapacağın seyahatler sana yeni bir bakış açısı kazandıracak ve sonucunda yeni kararlar alarak yoluna devam edeceksin. Kendinle ve hayatınla ilgili her şeyi sil baştan değerlendireceğin bir sene seni bekliyor. Eğitim konularında eksiklerini tamamlayabilirsin, öğrenmek için hiç bir zaman geç değildir. Kitap okumaya zaman ayırmak da alacağın güzel bir karar olabilir. Ama bu gelişmeleri yaşamak için sağlık şart, o yüzden dikkatli olmalı ve ara sıra gerekli kontrollerini yaptırmalısın. Ani hareketlerden kaçınmalı, sakarlıklara karşı önlem almalısın. Sağlık bu sene önceliğin olmalı.

BOĞA BURCU 

2019 yılı Boğa burcunun kendini değiştirmesi ve geliştirmesi açısından çok önemli bir yıl olacak. Sık sık uzak-yakın mesafe seyahatlerin olacak. Bu farklı deneyimler sayesinde bakış açın genişleyecek. Eğitim konularına ilgin artacak. Geleceğin ile ilgili konularda daha dengeli davranacaksın, aceleci olmazsan isteklerin gerçekleşecek. Bazı riskleri almakla almamak arasında kalacaksın. Hukuksal sorunlarla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsin. Beklediğin bir dava ya da miras konusu varsa bu sene sonuçlanacak. Ek gelirlerin de artış olabilir. Maddi konularla ilgili atılım yaparken tutulmaları ve retroları takip etmelisin.

Bir sevgilin var ise ailesi ile ilgili yeni sorumluluklar alabilirsin. Henüz bir ilişkin yok ise bu sene kendini hiç olmadığın kadar bir aşka hazır hissedeceksin. Ama sürekli bu konuya odaklanma, sürpriz aşklar hiç beklemediğin anda ortaya çıkar.

Sağlık konusunda geçmiş yıllara oranla daha iyi bir yıl seni bekliyor. Şifa bulmak adına gereken her şeyi yapıyorsun. Yoğun çalışmaların arasında beslenmeni ihmal etmezsen vücudun dengede kalır ve sağlık sorunları yaşamazsın.

İKİZLER BURCU 

2019 yılı maddi açıdan beklentilerini karşılayacak bir yıl olacak. Sorumlulukların artıyor, kazancında da bir artış söz konusu. Kendini geliştirme konusunda değişim ve dönüşüm sürecindesin. Yapacağın işlerde şans seninle olacak ama riskli işlere girmeyeceksin. Borç alıp verme konularından dikkatli olmalısın. Artık kendi keseni gözetmek durumundasın.

Şimdiye kadar hayatında önemli olmayan konular birden önemli hale gelebilir. Aklında olanlarla kalbindekiler yer değiştirebilir. Zaman zaman çevrendeki insanlarla ilişkilerinde gerginlikler yaşayabiliyorsun. Biraz daha sakin olmanda fayda var. İşbirliği yapabileceğin insanlarla aranı iyi tutmalısın. Umduğundan daha güzel şeyler elde edeceksin, emeklerinin karşılığını alacaksın.

Bir ilişkin var ise bir yuva kurabilirsin. Evli isen keyifli zamanlar geçirebilirsin. Eşinin yaşamındaki gelişmeler sayesinde sen de mutlu olacaksın. Ev alma ya da taşınma gibi değişimler bu sene gündeminde olabilir.

Sağlıkla ilgili ciddi sorunların olmayacak. Mantığını ön planda tuttuğun sürece psikolojin sağlam kalacaktır. Kötü alışkanlıklarından kurtulmak için bir adım atabilirsin. Boğaz enfeksiyonlarına karşı hassassın. Spor yaparken sakatlanmalara dikkat etmelisin. Hayat koşturmacalarına fazla kaptırıp kendini ihmal etmemeli, kontrollerini yaptırmalısın.

YENGEÇ BURCU 

Çalışarak kendini ve imkanlarını geliştiriyorsun. Ortak yapacağın işler, projeler ve yaşam alanında farklı sorumluluklar gündeminde olacak. İlişkilerinde güven teması öne çıkacak. Gerçekten ne istediğini sorgulayacaksın. Verdiklerin karşısında ne alabildiğine de bir bakmalısın. Çaba gösterdiğin şeylerin karşılığını almaya başlayacaksın. İş hayatında sakin ve sabırlı davranmalı üstlerinde tartışmalara girmemelisin.

İlişki konusunda ciddi kararlar alabilirsin ama bu kararları alırken de ikilemde kalman olası. Kafanda bazı sorular var öncelikle bunlara cevap bulmalısın.

Kitap okuyarak rahatlamaya devam etmelisin. Yarım kalan işlerini halletmen için güzel bir sene olacak. Eğitim almak adına bazı kurslara başlayabilirsin. Ya da başlayıp yarım bıraktığın hobilerinle ilgilenebilirsin.

Kendi sağlığın açısından çok sıkıntılı geçmeyecek bir sene var önünde. Ancak yakınlarının sağlıklarıyla ilgili sorunlar gündeme gelebilir ve onlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Fiziksel açıdan daha iyi görünmek istiyorsan beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmelisin.

ASLAN BURCU 

2019 yılında odağın; para ve sağlık olacak. Kazancını arttırıp birikim yapma yoluna gideceksin. Hayatta seni mutlu ve mutsuz eden şeyleri belirleyeceksin. Bu sene aşkla ilgili gelişmeler önem sıranda sonda kalacak. Olaylara verdiğin tepkiler de gün geçtikçe değişecek, daha tutarlı ve mantıklı davranacaksın. Önüne gelen fırsatları değerlendireceksin. Sanatsal işler konusunda başarılısın. Hobilerini ve ruhuna iyi gelecek çalışmaları ihmal etmemelisin.

Çevrendeki insanların bazıları ile arana mesafe koyacak, bazıları ile de yakınlaşacaksın. Eskiden ilişki yaşadığın bir insan bir anda en iyi dostun olabilir. Özel hayatın biraz geriden gelse de ilişkilerinde sen istedikten sonra mutluluğu yakalaman mümkün. Ufukta kendiliğinden gelişecek bir beraberlik görünüyor.

Sağlığın gayet iyi. Kötü alışkanlıklarından kurtulmak için doğru zamandasın. Sana zarar veren şeylerden uzak durmayı başarabilirsin.

BAŞAK BURCU

2018 senin için oldukça gel-gitli bir yıl oldu. 2019 itibariyle bu düzensizlik bitecek. Yeni çevreler edinecek ve yeni ortamlara gireceksin. Sene boyunca zaman zaman ek gelirler, beklemediğin paralar eline geçecek. Maddi açıdan yaşadığın sıkıntıların birazından kurtulup rahat bir nefes alabilirsin.

Sene boyunca yaşanacak tutulmaları, retroları takip ederek, bilinçli davranabilir ve yaşam kaliteni dengede tutabilirsin. Aile içinde önemli kararlar alınabilir. Planlarını, düşüncelerini değiştirebilir kısacası yaşam felsefende  dönüşüm yaşayabilirsin. Bu da hayatına olumlu gelişmeler getirebilir. Arkadaşlarınla birlikte ortak çalışmalara girip kendini geliştirebilirsin. Yıl sonuna kadar başarıların artacak.

Sağlığın bu sene senin için çok önemli. Hayatındaki değişimleri güzellikleri keyifle yaşamak istiyorsan kontrollerini yaptırmalı, sağlığını ihmal etmemelisin. Özellikle dalak, kalp, tansiyon ve şekerle ilgili tetkiklerini yaptırmalısın.

TERAZİ BURCU 

Oldukça iddialı ve keyifli olacağın bir sene seni bekliyor. Hayatında bir şeyler sürekli değişiyor ve sen kolayca adapte olabiliyorsun. Bu özelliğin sebebi ile güzel fırsatlar yakalıyorsun. Konulara hakimiyetini yüksek tutarsan ele aldığın işleri bitirebilir ve kolaylıkla sonuca ulaşabilirsin. Kendini ifade ederken karşı tarafı kırmamaya özen göstermelisin, yoğunlukların içinde biraz gergin olduğundan bazen dikkatsiz konuşabiliyorsun. İsteklerini dile getirirken şeffaf olmalısın, dürüstçe düşüncelerini söylemeli ve tutamayacağın sözler vermemelisin.

2019 un ilk yarısında senin için öne çıkan konular; iletişim, aile ve ilişkiler olacak. İkinci yarıda ise iş, para, kariyer konuları gündemine oturacak. Bir miras ya da bir alacak konusu artık sonuca bağlanacak. Maddi açıdan beklemediğin bir para gelebilir. Kazancını arttırmanın yollarını aramaya devam etmelisin.

Konsantrasyon sorunun olduğundan kitap okumakta ve ders çalışmakta zorlanıyorsun. Eğitim anlamında isteğini kaybetmemen, merakını taze tutman ve çaba göstermen gerekiyor. Tembelliğe yer yok.

Negatif düşünceler sağlığını olumsuz etkiler, bu nedenle enerjini yüksek tutmalısın. Stres mide ve bağırsaklarına vuruyor, bu konuda dikkatli olmalısın. Kafana her şeyi takmamaya çalış. Kilonu korumak için beslenme düzenine dikkat etmelisin.

AKREP BURCU 

2019 yılı iş ve aşk konusunda sana yeni sorumluluklar getirecek. Dengeni kaybetmeden kontrolünü sağlamalısın. İşinde başarılı olmak istiyorsan disiplinli olmalısın. Yakın çevrendeki insanlarla zaman zaman sorunlar yaşayabilirsin. İnsanları değiştirmeye çalışmamalı, onun yerine sen kendi bakış açında değişim yoluna gitmelisin. Maddi konularda güzel şanslar yakalayacaksın. Karşına çıkan fırsatları ne şekilde değerlendireceğine karar vermelisin. Yatırım yapmak için bu sene senin için ideal. Yurt dışı ile ilgili planların da bu sene gerçekleşebilir.

İkili ilişkiler konusunda gerçekçisin, hayallerde boğulmuyorsun. Hayatındaki kişinin senin yaşamında güzel etkileri olacak. Bir ilişkin yoksa da beklenmedik olaylara hazır ol.

Eğitim anlamında yarım kalan işlerini tamamlayacaksın. Senin için önemi olan birinden gördüğün destek ile güzel gelişmeler yaşayacaksın.

Sağlık açısından beslenme düzenini ve yaşam tarzını sorgulamanda fayda var. Bedenin sana sinyaller veriyor, görmezden gelmemelisin. Sıkıntılarınla ilgili doktora danışman da fayda var. Enerjik olduğun zamanlarda düşmelere ve sakatlanmalara dikkat etmelisin.

YAY BURCU 

2019′ da sahip olduklarının değerini anlayacak ve bunları en iyi şekilde değerlendireceksin. Oldukça cesaretlisin, karşına gelen fırsatları doğru kullandığın için kazancın artıyor. Çalışmak ve düşünmek senin için önemli. Bu sene önemli kararlar alacaksın. Maddi açıdan gerçekçi düşünmeye başlayarak para biriktirmeye başlayacaksın.

Şanslı olacağın bir sene seni bekliyor. Kendini tanımak ve keşfetmek adına yol katedeceksin. İnsanlarla iletişimin kuvvetli , ikna kabiliyetin yüksek olacak ve güven verici davranışlar sergileyeceksin. Bu yıl yapmak istediklerini gerçekleştirmek adına disiplinli ve sıkı çalışmalı, yeni insanlarla tanışmalı, değişik ortamlarda bulunmalısın. Yaşayacağın tüm bu tecrübeler sana değişim ve dönüşüm fırsatı sunacak.

Sağlık açısından fazla kiloların varsa bunları verebilmek adına uygun enerjiler var. Beslenme alışanlıkları gözden geçirmeli, hareketli hayatı bırakmamalısın. Rutin kontrollerini ihmal etme. Bedeninle birlikte ruhuna da özen göstermelisin. Cinsel hastalıklarla ilgili dikkatli olman gereken bir sene.

OĞLAK BURCU 

Kişisel yolculuğunda yol kat edeceğin bir sene olacak. İhtiyaçlarının neler olduğunu daha iyi anlayacak ve isteklerini kafanda netleştirerek yoluna devam edeceksin. Bunca zamandır kendine kattıklarının hiç biri boşa gitmedi. Bu deneyimlerinle karşına gelen fırsatları çok güzel değerlendireceksin. Yoğun çalışacağın bir sene olacağından yorulabilirsin. Disiplinli ve planlı bir şekilde ilerlemeyi başarırsan ve aldığın kararların arkasında durursan bu yıl senin yılın olabilir. Olumsuzluklardan uzak hedeflerini gerçekleştireceğin günler seni bekliyor. Yeniay ve Dolunay zamanlarını takip etmelisin. Dönem dönem hayatın ve işlerin yavaşlayabilir.

Sanata, yazmaya ilgin varsa bu sene senin için biçilmiş kaftan. Yaratıcılık anlamında başarılı olacaksın. Yaşadıklarına doğru anlamlar yüklemelisin. Eğitim bitmeyen bir süreç aklında bir dil kursu ya da kendini geliştirmene fayda sağlayacağını düşündüğün bir hobi varsa bunların peşinden gitmelisin.

Sağlık açısından fazla bir sıkıntın yok. Günlük hayatında oldukça aktifsin. Yorgunluklar, halsizlikler olabilir. Bakış açını daraltmaz isen psikolojik açıdan da sorun yaşamazsın. Beslenme, uyku düzeni gibi konuları bir düzene sokacak ve sağlığını dengede tutacaksın.

KOVA BURCU 

2019 yılı umut ve iyimserlik ile geçecek. Kararlarını daha akıllıca alabileceksin. İletişim kurma konusunda başarılısın. Bu sene iş ve para alanında şanslısın. Bir çok işi bir arada yapabilirsin. Emek verdiğin şeylerin karşılığını alacaksın. Kazancın artacak. Sosyal ortamlarda daha çok boy göstereceksin. Arkadaş çevren genişleyecek. Net olmalısın ve ne istediğine karar vererek o şekilde hareket etmelisin.

Sağlık açısından fazla bir problem gözükmüyor. Genel bir dengesizlik halin var bu sebeple yaşaman olası kazalara karşı dikkatli olmalısın. Psikolojinin düzgün olması için kendini rahat hissettiğin ortamlarda bulunmalısın. Enerjini aşağı çeken insanlardan uzak durmanda fayda var. Stresle başa çıkma yollarını da kendine göre belirlemelisin.

BALIK BURCU 

2019 yılı çevrendeki insanlar arasında eleme yapacağın bir yıl olacak. Hayatındaki olumlu ve olumsuz olaylara neden olan kişiler kimler bunun değerlendirmesini yapacaksın. Bazı kişilerle arandaki bağ güçlenirken bazıları ile yol ayrımına geleceksin. Duygusallığına saplanıp kalmadan ciddi kararlar alabilirsin.

Para konusunda gelişmeler seni bekliyor. Hayata bakışının iyimser olması ve dürüstlüğe verdiğin önem sayesinde güzel değişimler yaşayacaksın. Olaylar karşısında kararsız kalman en büyük zaafın. Verdiğin kararlar her ne olursa olsun arkasında durmalı ve hedeflerinin peşinden gitmelisin.

Bilgi senin için önemli. Bu yüzden bol bol kitap okuyacaksın ancak kendini kaptırıp çok yorarsan bu seni duygusal sıkıntıya sokabilir. Kendini fazla zorlamadan ilerlemelisin.

Kötü alışkanlıklarından kurtulduğun bir sene olabilir. Sağlığın iyi görünüyor. Sindirim sistemin biraz hassas. Kontrollerini yaptırmalı ve beslenmene dikkat etmelisin. Kilo almaya yatkınsın belki spora başlamak iyi bir fikir olabilir.

 

Mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yıl dilerim. Yeni yılınız kutlu olsun.

6 Ocak Güneş Tutulması ve 21 Ocak Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri Nasıl Olacak?

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu