GündemSinema

2018’de Başlayan ve Kaçırmamanız Gereken 5 Yabancı Dizi

Dizi severler buraya! Sizler için 2018 yılında başlamış olan ve mutlaka izlemeniz gerektiğini düşündüğümüz 5 adet yabancı dizi derledik.

Bu günlerde ‘Ne izlesem acaba?’ tarzı sorular soruyor ve hangi diziyi izleyeceğinize karar veremiyorsanız merak etmeyin, sizin için iyi haberlerimiz var. İşte sizler için derlediğimiz 2018 yılına ait en iyilerden 5 yabancı dizi:

Maniac

Maniac Yabancı Dizi

Eylül ayında başlayan mini dizi bir Netflix yapımı. Yayınlanan 10 bölümün ardından yabancı dizi sezon finalini gerçekleştirdi. Dizinin başrollerini ise Emma Stone ve Jonah Hill paylaşıyor. Uzun zamandır dizi severleri bir merak içinde bırakan kesinlikle buna değen bir yapım Maniac. Dizinin yaratıcılığını ise Cary Joji Fukunaga ve Patrick Somerville üstleniyor. Dizinin konusu ise şu şekilde:

Owen Milgrim (Jonah Hill), köklü ve zengin bir aileye mensup ancak kendini bu aileden dışlanmış hisseden ve 10 yıl önce şizofreni teşhisiyle hastaneye yatırılmış biridir. Yaşadığı mali sıkıntılar dolayısıyla ise Neberdine Farmasötik ve Biyoteknoloji firmasının düzenlediği bir ilaç denemesine katılır. İlaç denemeleri esnaesinde ise karşısına, son zamanlarda sürekli yüzünü gördüğü ve birlikte dünyayı kurtaracaklarına inandığı Annie Landsberg (Emma Stone) çıkar. Dizi konu olarak, aralarında bir bağ oluşan bu iki karakterin bir bilgisayar tarafından yürütülen tuhaf ilaç deneyiminde yaşadıklarını anlatıyor.

Patrick Melrose

Patrick Melrose Yabancı Dizi

2018 yapımı bir diğer mini dizi olan Patrick Melrose dizisi 5 bölüm oynadı ve final yaptı. Dizinin başrolünde, ünlü dedektif Sherlock Holmes rolüyle tanıdığımız Benedict Cumberbatch var. Dizi, David Nicholls tarafından kaleme alınan Melrose serisi, kötü bir çocukluğun ardından anılarını geride bırakan aristokrat bir hayat süren, diziye de adını veren Patrick Melrose’un hayatını konu alıyor. Dizide, Patrick’in hayatındaki dönemlerine değiniliyor; çocukluğu, aile hayatı, aristokratik yaşamı ve uyuşturucu bağımlısı olduğu dönemler.

Dizinin her bir bölümü Melrose’un bir anısını anlatıyor. Güney Fransa’dan 60’lar New York’una süren hikaye, 2000’ler İngiltere’sinde son buluyor.

The Looming Tower

The Looming Tower Yabancı Dizi

2006 yılında Pulitzer ödülü alan ve Lawrance Wright’ın kaleme aldığı aynı adlı romandan uyarlanan dizide, 90’lı yılların sonunda giderek artan Usame Bin Ladin ve El Kaide tehdidinin izleri araştırılıyor. Bu dönemde yaşanan, Amerika’nın iki süper gücü FBI ve CIA rekabetinin 11 Eylül saldırısı üzerinde ki etkisi konu ediliyor.

Tahar Rahim, Wrenn Schmidt, Bill Camp, Louis Canselmi gibi isimlerinde yer aldığı yapımın başrolünü ise Jeff Daniels canlandırıyor.

Sacred Games

Sacred Games Yabancı Dizi

Netflix yapımı bir diğer dizi olan Sacred Games’in başrollerinde Saif Ali Khan ve Nawazuddin Siddiqui var. Dizi Mumbai’nin kaos dolu sokaklarında geçen geçiyor. Konu olarak ise Hindistan’ın ekonomik rönesansının ardında gizlenen örgütlü suç, yolsuzluk, siyaset ve casusluk içeren yozlaşmış yer altı dünyası konu ediliyor.

The Resident

The Resident Yabancı Dizi

İlk sezonu geride bırakan ve ikinci sezon onayını alan dizinin senaristliğini Amy Holden Jones, Hayley Schore ve Roshan Sethi yapıyor. Oyuncu kadrosunda ise Matt Czuchry, Emily Vancamp, Manish Dayal, Shaunette Wilson ve Bruce Grenwood yer alıyor.

Gerçekten dahi olan bir doktor, ilk gün boyunca idealistik genç bir doktora rehberlik ediyor. Hastanede olan biten iyi aynı zamanda kötü şeyleri de ona göstermektedir. Hayatlar kurtarılabilir ya da ölümler olabilir; ancak kesin olan beklentilerin yıkılacağı kesindir…

Olimpos Treniyle Yolculuk

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu